Grenādietis Pīterss Dimanta līgas posmā aizmet šķēpu pāri 93 metriem
Grenādas sportists Andersons Pīterss.
2022. gada 13. maijs, 22:50

Grenādas šķēpmetējs Andersons Pīterss piektdien sezonas pirmā Dimanta līgas vieglatlētikā posma sacensībās šķēpu raidīja aiz 93 metru atzīmes.

Pirms pēdējā metiena līderis bija Čehijas šķēpmetējs Jakubs Vadlejhs ar 90,88 metru tālu metienu, bet Pītersam bija par 69 centimetriem tuvāks metiens. Abi šķēpmetēji pirmo reizi karjerā rīku bija raidījuši aiz 90 metru robežas.

Piektajā mēģinājumā Pīterss, kura personīgais rekords pirms šīm sacensībām bija 87,31 metrs, šķēpu meta 93,07 metru tālumā. Viņš sasniedza jaunu Amerikas zonas rekordu un kļuva par piekto labāko šķēpraidi vēsturē.

Par viņu jaunās konstrukcijas šķēpu tālāk metuši tikai Vadlejha tautietis un pasaules rekords Jans Železnijs (98,48 metri), vācieši Johanness Feters (97,76) un Tomass Rēlers (93,90), kā arī soms Aki Parviainens (93,09).

Vadlejhs pēdējā metienā izpildīja 85,50 metru tālu metienu. Trešo vietu Dohā ieņēma vācietis Juliāns Vēbers, kurš šķēpu meta 86,09 metru tālumā, bet ceturtais ar jaunu Portugāles rekordu - 84,78 metriem - bija Leāndru Ramušs.

200 metru sprintā uzvarēja amerikānis Noā Lailss, finišēdams 19,72 sekundēs un par trīs sekundes simtdaļām pārspēdams savu tautieti Fredu Kerliju. Trešajā vietā bija Trinidadas un Tobago sprinteris Džerīms Ričardss, kurš finišēja ar laiku 20,15 sekundes - tādu pašu kā ceturtās vietas ieguvējs Andrē de Grase no Kanādas.

Sievietēm 200 metros nepārspēta bija ASV sprintere Gabriele Tomasa, finišējot 21,98 sekundēs. Deviņas sekundes simtdaļas piekāpās jamaikiete Šerika Džeksone, bet vēl trīs desmitdaļas zaudēja britu sprintere Dina EŠera-Smita.

Vēl 800 metru skrējienā pirmais bija 18 gadus vecais kenijietis Noā Kibets ar finiša laiku viena minūte un 49,08 sekundes. Kibetam šīs bija pirmās Dimanta līgas sacensībās.

Tikmēr 400 metru barjersprintā uzvarēja brazīlietis Alisons dus Santuss (47,24), spraigā cīņā pārspējot amerikāni Raiju Bendžaminu (47,49). 100 metru barjerotajā distancē sievietēm uzvarēja pasaules rekordiste Kendra Herisone no ASV (12,43), bet sekundes simtdaļu zaudēja nigēriete Tobi Amusana un amerikāniete Britānija Andersone.

400 metros gludajā distancē pirmo vietu izcīnīja Dominikānas Republikas sportiste Merileidija Paulinjo (51,20), atstājot aiz sevis jamaikieti Stefāniju Annu Makfersoni (51,69) un Bahamu salu sprinteri Šonu Milleri-Uibo (51,84).

Savukārt 3000 metru skrējienā uzvarēja Burundi vieglatlēte Fransīne Nijonsaba (8:37,70), kura paaugstināta testosterona līmeņa dēļ drīkst piedalīties tikai garākās distancēs. Sīva cīņa bija 3000 metru kavēkļu skrējienā, kur uzvarēja marokānis Sufiāns El-Bakali (8:09,66), sekundes simtdaļu aiz sevis atstājot etiopieti Lameču Girmu.

Vēl 1500 metros uzvarēja Ābels Kipsangs no Kenijas (3:35,70), trīssoļlēkšanā pirmā bija jamaikiete Šenieka Riketsa (14,82), lodes grūšanā visu pjedestālu aizņēma ASV sportistes un uzvarēja Čeisa Īlija (19,51), bet augstlēkšanā vislielāko augstumu pārvarēja Sanhjaks U no Dienvidkorejas (2,33).

Brāzmu dēļ nenorisinājās sacensības kārtslēkšanā, kas pārceltas uz sestdien un plānots, ka norisināsies telpās.

Patlaban sezonas kalendārā paredzēti 12 posmi. Iepriekš plānotie posmi Ķīnā Covid-19 uzliesmojumu dēļ tika atcelti.