Neizmantotas iespējas, un kļūdās pat Merzļikins: pret ASV sāpīgs 1:4
Elvim Merzļikinam mačā pret ASV darba netrūkst.
2022. gada 13. maijs, 17:02

Latvijas vīriešu hokeja izlase, uzsākot 25.gadu pasaules čempionātu elites grupā, piektdien Tamperē ar rezultātu 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) zaudēja ASV valstsvienībai.

Latvijas hokeja izlase Tamperē spēkojas ar ASV

34

Vārtus Latvijas izlases labā guva Andris Džeriņš, kuram piespēlēja Rihards Bukarts un Kārlis Čukste.

Rosība hokeja fanu teltī pie "Arēnas Rīga", kad Latvija spēkojas ar ASV

39

Par Latvijas izlases labāko spēlētāju tika atzīts Džeriņš, bet pretiniekiem šo balvu saņēma Sets Džounss.

Otrajā spēles minūtē latviešiem bija izgājiens divatā pret vienu aizsargu, kas palika neizmantots, Rihardam Marenim trāpot pa pretinieku vārtsarga plecu. Uzbrukuma turpinājumā gan tieši Marenis saņēma noraidījumu par spēli ar augstu paceltu nūju. Mazākumā Andrim Džeriņam izdevās izveidot pretuzbrukumu, taču pretinieku vārtsargs Strauss Manns bija uzdevumu augstumos.

Arī Elvis Merzļikins savā postenī bija pārliecinošs, taču, tuvojoties perioda vidum, astotajā minūtē pēc Endrūka Pīka metiena no zilās līnijas tika mainīts ripas lidojuma virziens, Railijam Bārberam ar slidot ievirzot to Latvijas vārtos. Pāris minūtes vēlāk Rodrigo Ābols par ķeksēšanu devās uz noraidīto spēlētāju soliņa un latvieši otro reizi spēlēja mazākumā. Trešdaļas 11.minūtē pēc vairāku metienu sērijas starp Merzļikina kājsargiem ripu raidīja latvieša bijušais komandas biedrs Džounss.

Turpinājumā Kārlis Čukste sarūpēja Latvijai pirmo iespēju spēlēt vairākumā, taču 12.minūtē amerikāņi mazākumā aizslidoja divatā pret vienu latviešu aizsargu un Tomā Bordelo ieslidināja ripu vārtos - jau 3:0. Vairākumā bīstamu, bet pretinieku vārtsargam labi redzamu metienu, izpildīja Jānis Jaks, kurš perioda beigās atstāja latviešus mazākumā. ASV hokejisti atkal apmētāja Latvijas izlases vārtus, taču pārsvaru palielināt nespēja, bet pēc mazākuma beigām pretinieku vārtus apdraudēja Marenis un Ābols.

Otrā perioda pirmajā minūtē latvieši zaudēja ripu viduszonā un pretuzbrukuma noslēgumā Sems Lefertijs ar plaukstas metienu raidīja ripu tīklā - 4:0 jau otrās trešdaļas 33.sekundē. Vēlāk Kristaps Zīle izprovocēja Aleksu Galčeņuku uz pārkāpumu un latvieši otro reizi šajā cīņā spēlēja vairākumā, kurā saskārās ar pretinieku aktīvu aizsardzību.

Perioda vidū pēc pretuzbrukuma Latviju no piektajiem zaudētajiem vārtiem glāba Merzļikins, taču Renārs Krastenbergs kavēja pretinieku un deva ASV hokejistiem vēl vienu iespēju spēlēt piecatā pret četriem, ko gan pretinieku neizmantoja. Vēlāk teicama iespēja savā 84. spēlē pasaules čempionātā bija Kristapam Sotniekam, taču viņa no tuvas distances mesto ripu tvēra Manns, bet nepilnas trīs minūtes pirms perioda beigām izgājienu pret vārtsargu neizmantoja Džeriņš. Trešdaļas pēdējo minūti latvieši aizvadīja vairākumā, bet pēdējās astoņas sekundes - piecatā pret trijiem.

Vairākuma pēdējās sekundēs pretī tukšiem vārtiem atlēkušo ripu saņēma Džeriņš, kurš trešdaļas otrajā minūtē pēc paša uzvarēta iemetiena panāca 1:4. Perioda turpinājumā amerikāņi noklaudzināja vārtu stabiņu, bet Latvijas izlases rindās teicamu momentu neizmantoja Ābols. Pamatlaika pēdējās piecās minūtēs Latvijai bija vēl vairāki labi momenti, vienā no epizodēm Robertam Bukartam neērtā situācijā metot garām tukšam vārtu stūrim.

Sestdien Latvija krustos nūjas ar Somiju, pirmdien būs mačs ar Norvēģiju, 19.maijā pretī stāsies Čehija, un dienu vēlāk Latvija cīnīsies ar Austriju. 22.maijā Latvija pirmo reizi pasaules čempionātā spēlēs pret Lielbritānijas hokejistiem, bet grupu turnīru noslēgs ar maču pret Zviedriju.

Vēl šajā grupā plkst.20.20 tiksies Somija un Norvēģija, arī šo maču tiešraidē translējot LTV 7.

Pēc neatkarības atjaunošanas Latvijas un ASV izlases pasaules čempionātos savā starpā tikušās 15 reizes, latviešiem izcīnot trīs uzvaras, pēdējo no tām - 2014.gadā. Pērn Rīgā notikušajā čempionātā Latvija amerikāņiem zaudēja ar 2:4.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies no 13. līdz 29.maijam.

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas "Blue Jackets", NHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas "Canucks", AHL);

Aizsargi: Jānis Jaks ("Soči", KHL), Kārlis Čukste (Tršinecas "Ocelārži", Čehija), Kristaps Sotnieks (Rīgas "Dinamo", KHL), Roberts Mamčics ("Linkoping", Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Kristaps Zīle (Litvīnovas "Verva", Čehija), Sandis Smons (Ženēvas "Servette", Šveice);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas "Škoda", Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas "Admiral", KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Andris Džeriņš (Lincas "Black Hawks", Austrija), Rihards Marenis (Ērnšeldsvīkas "MoDo", Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Oskars Lapinskis (Langnavas "Tigers", Šveice), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs ("Zemgale"/LLU, Latvija), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Nikolajs Jeļisejevs (Ērnšeldsvīkas "MoDo", Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē "Sharks", KHL).

ASV vīriešu hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Džons Gilīss (Ņūdžersijas "Devils", NHL), Strauss Manns (Šelefteo AIK, Zviedrija), Alekss Nedeļkovičs (Detroitas "Red Wings", NHL);

Aizsargi: Niks Blekenbērgs, Endrū Pīks (abi - Kolumbusas "Blue Jackets", NHL), Džordans Heriss (Monreālas "Canadiens", NHL), Lūks Hjūzs (Mičiganas Universitāte, NCAA), Keilebs Džounss, Sets Džounss (abi - Čikāgas "Blackhawks", NHL), Džeikobs Menja (Sanhosē "Sharks", NHL), Neits Šmits (Vinipegas "Jets", NHL);

Uzbrucēji: Railijs Bārbers (Grendrepidsas "Griffins", AHL), Kīfers Belouss (Ņujorkas "Islanders", NHL), Tomā Bordelo, Saša Hmeļevskis (abi - Sanhosē "Sharks", NHL), Šons Herels (Hārvarda universitāte, NCAA), Alekss Galčeņuks (Arizonas "Coyotes", NHL), Edams Godets, Ostins Votsons (abi - Otavas "Senators", NHL), Džons Haidens (Bufalo "Sabres", NHL), Sems Lefertijs (Čikāgas "Blackhawks", NHL), Vinni Letjēri (Anaheimas "Ducks", NHL), Kersons Kūlmens (Sietlas "Kraken", NHL), Bens Meierss (Kolorādo "Avalanche", NHL).