Šarls Leklērs ātrākais Maiami "Grand Prix" kvalifikācijā
Šarls Leklērs kopā ar kinoleģendu Maiklu Duglasu.
2022. gada 8. maijs, 12:11

"Ferrari" pilots Šarls Leklērs sestdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta piektā posma - Maiami "Grand Prix" - kvalifikācijā.

Pasaules čempions Makss Verstapens ("Red Bull") noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā veica trasi līderpozīcijās, taču vienā no līkumiem pieļāva kļūdu, kas Leklēram ļāva izcīnīt uzvaru kvalifikācijā 12.reizi karjerā.

Leklērs ātrāko apli veica minūtē un 28,796 sekundēs, bet otro vietu ieņēma viņa komandas biedrs Karloss Sainss. Trešais bija Verstapens, kuram sekoja vēl viens "Red Bull" pilots Serhio Peress.

Piekto vietu ieņēma Valteri Botass ("Alfa Romeo"), apsteidzot "Mercedes" komandas pilotu Lūisu Hamiltonu, kurš bija vienīgais savas vienības pilots starp labākajiem desmit braucējiem.

Pjērs Gaslī ("AlphaTauri") ierindojās septītajā vietā, astotajā pozīcijā finišēja Lando Noriss ("McLaren"), devītais bija Juki Cunoda ("AlphaTauri"), kamēr labāko desmitnieku noslēdza Lenss Strols ("Aston Martin").

Pirmās Maiami "Grand Prix" izcīņas sacensības notiks svētdien.

Leklērs saglabā drošu vadību kopvērtējumā, kur pēc četriem posmiem un viena sprinta iekrājis kopumā 86 punktus. Verstapens ar 59 punktiem ir otrais, 54 punktus guvis Peress, bet 49 punkti ir Raselam.

Konstruktoru kausā "Ferrari" ir līdere ar 124 punktiem, par 11 punktiem apsteidzot "Red Bull".

Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.

Šosezon F-1 kalendārā paredzēti 22 posmi.