Teodors Bļugers (pa kreisi) divcīņā ar Džastinu Braunu.
2022. gada 6. maijs, 10:26

Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrajā spēlē.

"Penguins" viesos ar rezultātu 2:5 (1:1, 1:2, 0:2) piekāpās Ņujorkas "Rangers", kas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām panāca 1-1.

Spēles septītajā minūtē ņujorkieši izspēlēja uz zonas vidu, no kurienes Endrū Kops raidīja ripu vārtos - 1:0. Pāris minūtes vēlāk Džeiks Gencels pretuzbrukumā meta nepiesegtos vārtos un izlīdzināja rezultātu.

Otrā perioda trešajā minūtē Raiens Stroms vairākumā vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un atguva mājiniekiem vadību, bet 13.minūtē līdzīgā epizodē Kriss Kreiders panāca 3:1. Pusotru minūti pirms došanās pārtraukumā Sidnijs Krosbijs paša veidot uzbrukumu noslēdza ar precīzu metienu.

Trešās trešdaļas devītajā minūtē pēc Artēmija Panarina metiena no aizvārtes ripa no Maika Metsona slidas nonāca vārtos, bet perioda vidū gala rezultātu uzstādīja Frenks Vatrāno, kurš individuālu reidu noslēdza ar metienu vārtos - 5:2.

Panarinam un Vatrāno šajā mačā bija pa vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. Igors Šestjorkins uzvarētāju vārtos atvairīja 39 metienus, bet otrā laukumā galā Luī Dominge, aizvietojot savainoto Keisiju Desmitu, tika galā ar 34 metieniem.

Bļugers šajā duelī laukumā pavadīja desmit minūtes un 39 sekundes, no tām divas minūtes un 52 sekundes mazākumā. Latviešu uzbrucējs vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, zaudēja vienu ripu, uzvarēja trīs no septiņiem iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Sērijas trešā spēle notiks sestdien Pitsburgā.

"Penguins" izslēgšanas turnīrā spēlē 16. sezonu pēc kārtas, kas ir garākā aktīvā sērija Ziemeļamerikas profesionālajā sportā.

Citā spēlē Kolorādo "Avalanche" izcīnīja otro uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas sērijā pret Nešvilas "Predators".

"Avalanche" mājās pirmajā pagarinājumā uzvarēja ar 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 1:0) un Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām panāca 2-0.

Mača sestajā minūtē Neitans Makinons pretuzbrukuma noslēgumā ar skatienu nomānīja pretiniekus un raidīja ripu vārtos, panākdams 1:0 mājinieku labā. Nepilnas piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām Jakovs Treņins izgājienā divatā pret vienu aizsargu panāca 1:1.

Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots un mačs turpinājās papildlaikā, kura devītajā minūtē Keils Makars izmantoja "Predators" haosu aizsardzībā un ar metienu no zonas vidus raidīja ripu mērķī.

"Avalanche" vārtsargs Dārsijs Kempers savā 32 gadu dzimšanas dienā atvairīja 25 pretinieku mestās ripas. Pretējos vārtos Konors Ingrems, pirmo reizi Stenlija kausa izcīņā sākot spēli, neitralizēja 48 metienus, bet vēl 34 raidījumu bloķēja viņa komandas biedri.

Hokejisti nerealizēja nevienu no astoņiem vairākumiem, toties izpildīja kopumā 110 spēka paņēmienus.

Vēl Rietumu konferencē Dalasas "Stars" viesos ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Kalgari "Flames", sērijā panākot 1-1.

Dalasiešiem Džeiks Otindžers savā otrajā karjeras Stenlija kausa mačā palika nepārspēts, atvairot visas 25 "Flames" hokejistu mestās ripas. Džo Pavelskis guva vārtus pirmajā periodā, bet mača beigās ripu tukšā "cietoksnī" iemeta Mihaels Rafls.

Tikmēr Austrumu konferencē 1-1 panāca Floridas "Panthers", kas mājās uzvarēja Vašingtonas "Capitals" ar 5:1 (2:0, 3:1, 0:0).

"Panthers" komandai vārtus guva Aleksanders Barkovs, Kārters Verheigī, Ārons Ekblads, Antons Lundels un Meisons Maršeso, kamēr Sergejs Bobrovskis vārtos neitralizēja 26 metienus. "Capitals" vienībai vārtus guva Niklass Bekstrems.

Iepriekšējā sezonā finālsērijā Tampabejas "Lightning" ar rezultātu 4-1 uzvarēja Monreālas "Canadiens".