Latvijas hokeja izlase pirmajā oficiālajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta zaudē Francijai
Latvijas hokeja izlases rindās vienīgos vārtus guva Oskars Batņa.
2022. gada 22. aprīlis, 09:29

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, ceturtdien Francijā pirmajā pārbaudes spēlē piekāpās Francijas izlasei.

Latvija zaudēja Francijas valstsvienībai ar 1:2 (0:1, 0:1, 1:0).

Mājinieki vadībā izvirzījās piektajā minūtē. Pretuzbrukum ā no kreisās apmales vārtu priekšā piespēlēja Gijoms Leklērs, bet ripu vārtos raidīja Morēns Buvē - 1:0 mājinieku labā.

Pirms tam pārsvars bija Latvijai, vienatnē ar mājinieku vārtsargu bija nonācis Patriks Zabusovs, taču vārtsargu pārspēt neizdevās.

34.minūtē Mārtiņa Dzierkala paņēmiens pie apmales pret Fabjēnu Koloti pēc ilgākas apspriešanās tika novērtēts ar piecu minūšu sodu, un 37.minūtē vārtus guva Kevins Bozons, bez apstrādāšanas raidot ripu Gustava Grigala sargātajos vārtos no vārtu priekšas - 2:0.

46.minūtē Oskars Batņa vienus vārtus atguva. Pēc aizsarga uzmetiena uz vārtiem no labās puses viņš pielaboja ripu vārtos - 1:2.

Piecas minūtes pirms spēles beigām Francijas izlases spēlētājs ar 95.numuru nospēlēja celī Danielam Bērziņam, taču iztika bez soda minūtēm.

Pusotru minūti pirms spēles beigām Latvija pēc pieprasītā pārtraukuma vārtsargu nomainīja ar sesto laukuma spēlētāju, taču vārtus neguva.

Par labāko Latvijas izlases rindās tika atzīts uzbrucējs Rihards Marenis.

Piektdien abas komandas tiksies vēlreiz.

Vītoliņš pārbaudes spēlēm izraudzījies trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Savukārt Rīgā palika un treniņus aizvadīs Rodrigo Ābols, Miks Indrašis, Ronalds Ķēniņš, Artūrs Kulda, Kārlis Čukste, Rihards Bukarts, Jānis Jaks, Kristaps Zīle, Renārs Krastenbergs, Andris Džeriņš.

Jau ziņots, ka gatavošanās posma ietvaros Harija Vītoliņa vadītā izlase aizvadīs sešas pārbaudes spēles - pa divām pret Franciju, Šveici un Kazahstānu. Pēc pārbaudes spēlēm Francijā Latvijas valstsvienība 30.aprīlī un 1.maijā viesosies Šveicē, bet 8. un 9.maijā mājās būs mači ar Kazahstānu.

Latvijas izlase pasaules meistarsacīkstēs B grupā Tamperē krustos nūjas ar Somiju, ASV, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju. A grupā Helsinkos spēlēs Kanāda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna, Itālija un Francija.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus.

Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā iecerēts no 13. līdz 29.maijam.

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvs pārbaudes spēlēm pret Franciju:

Vārtsargi: Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Ēriks Vītols ("Zemgale"/LLU), Patriks Bērziņš ("Liepāja");

Aizsargi: Kristaps Sotnieks (Rīgas "Dinamo", KHL), Roberts Mamčics ("Linkoping", Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Ernests Ošenieks ("Kiekko-Vantaa"), Artūrs Andžāns ("Rīga", MHL), Sandis Smons (Ženēvas "Servette", Šveice), Nauris Sējējs ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Patriks Ozols ("Zemgale"/LLU);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas "Škoda", Čehija), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Rihards Marenis (Nēšepingas "Vita Hasten", Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Patriks Zabusovs (Zlīnas "PSG Berani", Čehija), Daniels Bērziņš (Jiviskeles JYP, Somija), Oskars Lapinskis (Langnavas "Tigers", Šveice), Edgars Kulda ("Zemgale"/LLU), Raimonds Mikus Vītoliņš (Vermontas Universitāte, NCAA), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Šveice), Klāvs Veinbergs ("Zemgale"/LLU), Toms Andersons ("La Chaux-de-Fonds", Šveice).