foto: REUTERS/SCANPIX
Pasaules labākā tenisiste 25 gadu vecumā pēkšņi beidz karjeru
Pasaules pirmā rakete tenisā Ešlija Bārtija no Austrālijas nolēmusi beigt karjeru.
Citi sporta veidi
2022. gada 23. marts, 10:57

Pasaules labākā tenisiste 25 gadu vecumā pēkšņi beidz karjeru

Jauns.lv / LETA

Par profesionālās karjeras beigām trešdien negaidīti paziņoja pasaules pirmā rakete tenisā Ešlija Bārtija no Austrālijas.

25 gadus vecā Bārtija, kas ir trīskārtējā "Grand Slam" turnīru uzvarētāja un patreizējā ranga līdere, trešdien norādīja, ka tenisā savus sapņus ir piepildījusi un jūtas nogurusi.

"Patīkami apzināties, ka šai spēlei esmu atdevusi sevi pilnībā. Esmu laimīga," trešdien paziņoja Bārtija, kura šosezon uzvarējusi visos 11 mačos un izcīnījusi divus titulus, tostarp triumfēja gada pirmajā "Grand Slam" - Austrālijas atklātajā čempionātā. "Zinu, cik daudz darba jāiegulda, lai parādītu labāko ko spēj. Manī vienkārši tā vairs nav."

"Vairs nespēju sevi piespiest nedz fiziski, nedz emocionāli, nedz kā citādi, lai pilnvērtīgi spētu sacensties visaugstākajā līmenī," piebilda 25 gadus vecā sportiste. "Esmu pilnībā iztukšota."

Bārtija ar tenisu sāka nodarboties bērnībā un 15 gadu vecumā kļuva par Vimbldonas junioru čempioni. Trīs gadus vēlāk viņa šokējoši pameta tenisu un pievērsās kriketam, pārstāvot sieviešu komandu Brisbenas "Heat".

Pēc pusotras sezonas Bārtija tomēr atgriezās tenisā un 2019.gadā izcīnīja savu pirmo "Grand Slam" titulu, triumfējot Francijas atklātajā čempionātā. Tāpat viņa kļuva par WTA ranga pirmo numuru, pēc 50 gadu pārtraukuma austrālietei kļūstot par pasaules pirmo raketi.

Pagājušajā sezonā Bārtija triumfēja Vimbldonā, bet šosezon tika pie sava trešā "Grand Slam" titula uzvarot Austrālijas atklātajā čempionātā.