foto: Zumapress/Scanpix
Indianvelsas finālā pārtrūkst Nadala iespaidīgā uzvaru sērija; sievietēm uzvar Švjonteka
Rafaels Nadals Indianvelsā.
Citi sporta veidi
2022. gada 21. marts, 12:38

Indianvelsas finālā pārtrūkst Nadala iespaidīgā uzvaru sērija; sievietēm uzvar Švjonteka

Jauns.lv / LETA

Amerikānis Teilors Frics svētdien par spīti sāpēm potītē izcīnīja uzvaru Indianvelsas "ATP 1000" sērijas turnīrā un pārtrauca Spānijas tenisista Rafaela Nadala uzvaru sēriju.

Frics ar 6-3, 7-6 (7:5) pārspēja Nadalu, kuram tas bija pirmais zaudējums pēdējās 22 aizvadītās spēlēs.

Pāris stundas pirms mača sākuma Frica dalība finālspēlē bija zem jautājuma zīmes, jo amerikānis bija iedzīvojies potītes savainojumā pēc pusfināla spēles, taču amerikānis, neskatoties uz sāpēm, nolēma doties laukumā.

Nadals Indianvelsas turnīra finālā nebija spēlējis kopš 2013. gada. Viņš triumfēja Indianvelsā 2007., 2009. un 2013. gadā, bet 2011. gadā finālspēlē piedzīvoja zaudējumu.

Tikmēr Frics ir pirmais amerikānis kopš 2012. gada, kurš sasniedza Indianvelsas finālu, kā arī pirmais ASV tenisists kopš 2001. gada, kuram izdevies triumfēt šajā turnīrā.

Polijas tenisiste Iga Švjonteka svētdien triumfēja Indianvelsas "WTA 1000" sērijas turnīrā, tiekot pie karjeras piektā titula.

Švjonteka finālā ar 6-4, 6-1 pārliecinoši uzvarēja grieķieti Mariju Sakari.

80 minūtes garā finālspēle iesākās lēni, abām tenisistēm nespējot atrast pareizo spēles ritmu. Pēc uzvarēta pirmā seta Polijas sportiste otrajā setā pie rezultāta 1-1 uzvarēja piecos geimos pēc kārtas un nodrošināja sev uzvaru turnīrā.

Švjonteka, kura uzvarēja arī Dohas "WTA 1000" turnīrā, teica, ka nebija pārliecināta, ka ir spējīga uzvarēt divos turnīros pēc kārtas. "Neuzskatīju sevi par sportisti, kas ir gatava spēlēt divos turnīros pēc kārtas un tos uzvarēt," atklāja Polijas tenisiste.

Izcīnītais panākums Polijas tenisistei jaunajā WTA rangā ļāva pakāpties uz otro pozīciju, ieņemot augstāko vietu rangā savā karjerā. Tāpat kāpumu WTA rangā piedzīvoja arī Sakari, ieņemot trešo vietu, kas arī ir viņas augstākā sasniegtā pozīcija līdz šim.