Latvijas hokeja izlasei cīņā par olimpisko spēļu ceturtdaļfinālu pretī stāsies Dānija
Latvijas hokeja izlase pret Dāniju centīsies izcīnīt savu pirmo uzvaru Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā.
2022. gada 13. februāris, 20:15

Latvijas vīriešu hokeja izlase otrdien Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra kvalifikācijas izslēgšanas spēlē tiksies ar Dāniju.

Jau ziņots, ka pirmajā C grupas spēlē Latvija ar 2:3 piekāpās Zviedrijai, kam sekoja zaudējumi Somijai ar 1:3 un Slovākijai ar 2:5.

Latvijas hokeja izlase Pekinā sacenšas ar Slovākiju

Latvijas hokeja izlase Pekinā sacenšas ar Slovākiju.

gallery icon
128

C grupā Somija trīs spēlēs izcīnīja astoņus punktus, seko Zviedrija ar septiņiem punktiem, trešajā vietā ir Slovākija ar trim punktiem, bet Latvija apakšgrupā ieņēma pēdējo vietu, pie punktiem netiekot.

Pēdējā mačā Somija izšķirošajā trešdaļā atspēlēja trīs vārtu deficītu un pagarinājumā pārspēja Zviedriju, izcīnīot uzvaru apakšgrupā.

Spēlē uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams pagarinājums, un tā beidzās ar rezultātu 4:3 (0:0, 0:3, 3:0, 1:0) Somijas labā.

Otrā perioda piektajā minūtē Lukass Valmarks guva vārtus vairākumā, perioda vidū Somijas spēlētājs Markuss Granlunds nopelnīja 25 minūšu noraidījumu, kura laikā Lukass Bengtsons guva otros vārtus Zviedrijas labā, bet vēl pēc trim minūtēm vairākumu izmantoja Antons Landers.

Latvijas hokeja izlase Pekinā spēkojas ar Somiju

Latvijas hokeja izlase Pekinā spēkojas ar Somiju.

54

Tomēr trešajā periodā somi spēja atspēlēties. Vispirms Tēmu Hartikainens guva vārtus vairākumā, pēc tam vēl vienu vairākumu realizēja Īro Pakarinens, kurš nepilnas trīs minūtes pirms spēles beigu signāla rezultātu izlīdzināja.

Divas minūtes pēc pagarinājuma sākuma Hari Pesonens guva uzvaras vārtus Somijas izlases labā.

Somijas hokejisti uz pretinieku vārtiem izdarīja 27 metienus, kamēr zviedri atbildēja ar 30 metieniem.

Latvijas hokeja izlase Pekinā spēkojas ar Zviedriju

Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs Pekinā spēkojas ar Zviedriju.

142

A grupā ASV, uzvarot visās trīs spēlēs, sakrāja deviņus punktus, otrajā vietā ir Kanāda ar sešiem punktiem, trešajā vietā - Vācija ar trim punktiem, bet grupu turnīru pēdējā vietā noslēdz Ķīna, kura palikusi bez punktiem.

Pekinas ziemas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā svētdien notika pēdējās divas apakšgrupu spēles, kurās ASV izcīnīja trešo uzvaru trīs spēlēs.

Kanāda ar rezultātu 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) sagrāva mājinieci Ķīnu, kura zaudēja visās trīs apakšgrupas spēlēs.

Latvijas hokeja izlase aizvada treniņu Pekinā

Latvijas hokeja izlase aizvada treniņu Pekinā.

109

Bens Strīts rezultātu atklāja jau divas minūtes pēc spēles sākuma, Adams Tambellīni septītajā minūtē rezultātu dubultoja, bet perioda vidū trešos vārtus guva Ēriks O'Dells.

Divas minūtes līdz otrā perioda beigām ceturtos vārtus Kanādas labā guva Kents Džonsons, savukārt trešā perioda vidū Korbems Naits realizēja vairākumu.

Kanādas hokejisti Ķīnas vārtsargu centās pārspēt 44 reizes, kamēr Ķīnas hokejistu atbildēja ar 26 metieniem.

Savukārt otrā A grupas spēlē ASV ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) uzvarēja Vāciju.

Divas minūtes pēc spēles sākuma Patriks Hāgers vairākumā izvirzīja vadībā Vāciju, bet pēc divām ar pusi minūtēm Stīvens Kempfers rezultātu izlīdzināja.

Otrā perioda piektajā minūtē ASV izlasi vadībā izvirzīja Metjū Knīss, un pēdējā perioda trešajā minūtē Neitans Smits panāca jau divu vārtu pārsvaru.

Divas ar pusi minūtes pirms spēles beigu signāla Toms Kīnhakls samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Kad līdz spēles beigām bija atlikusi viena minūte un 49 sekundes Vācijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr rezultātu izlīdzināt neizdevās.

B grupā uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, trīs spēlēs sakrājot septiņus punktus, Dānija ierindojās otrajā vietā ar sešiem punktiem, Čehija ar četriem punktiem ir trešajā vietā, bet Šveice ar vienu punktu ir pēdējā - ceturtajā vietā.

Triju grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē otrdien noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Kvalifikācijas kārtā Latvija otrdien plkst.6.10 pēc Latvijas laika par vietu ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Dāniju. Arī citos pāros norādīts laiks tobrīd Latvijā. Pāra uzvarētāja ceturtdaļfinālā tiksies ar Krievijas Olimpiskās komitejas komandu.

Šajā pašā laikā kvalifikācijas spēli aizvadīs Slovākija un Vācija. Šī pāra uzvarētāju ceturtdaļfinālā gaida cīņa ar ASV.

Plkst.10.40 Čehijas un Šveices duelī tiks noskaidrota Somijas pretiniece ceturtdaļfinālā.

Savukārt Zviedrijas ceturtdaļfināla pretinieci plkst.15.10 noskaidros Kanādas un Ķīnas cīņā.

Ceturtdaļfināla spēles notiks trešdien, 18. februārī būs divas pusfināla kvalifikācijas spēles. Spēle par bronzas medaļu notiks 19. februārī, bet 20. februārī tiks noskaidroti olimpiskie čempioni hokejā.

Vienīgajā pārbaudes spēlē pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien ar 1:2 piekāpās Dānijas hokejistiem, maču vienas stundas garumā aizvadot treniņa režīmā.

2018. gada olimpiskajām spēlēm Latvija nekvalificējās. Latvija sesto reizi spēlē olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - astoto - ieņemot pirms astoņiem gadiem Sočos.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs:

vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas "Tigers", Šveice), Jānis Kalniņš (Vēkšes "Lakers", Zviedrija), Kristers Gudļevskis (Jēvles "Brynas IF", Zviedrija);

aizsargi: Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, Patriks Ozols (visi - Rīgas "Dinamo"), Jānis Jaks ("Soči", Krievija), Uvis Jānis Balinskis (Litvīnovas "Verva", Čehija), Nauris Sējējs ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Roberts Mamčics (Zlīnas "PSG Berani", Čehija), Artūrs Kulda (Krēfeldes "Pinguine", Vācija).

uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Mārtiņš Karsums, Gints Meija (visi - Rīgas "Dinamo"), Miks Indrašis, Rihards Bukarts (abi - Vladivostokas "Admiral, Krievija), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Andris Džeriņš (Lincas "Black Wings", Austrija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Renārs Krastenbergs ("Villacher SV", Austrija), Mārtiņš Dzierkals (Pilzenes "Škoda", Čehija), Kaspars Daugaviņš ("Bern", Šveice), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice), Toms Andersons ("La Chaux-de-Fonds", Šveice).