Ķīnas hokeja izlase olimpiskajā turnīrā debitē ar smagu sagrāvi
Ķīnas izlases hokejisti.
2022. gada 10. februāris, 18:26

Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra A apakšgrupā ASV hokejisti sagrāva mājinieci Ķīnu un Kanāda uzvarēja Vāciju.

ASV un Ķīnas spēle beidzās ar rezultātu 8:0 (1:0, 3:0, 4:0).

Amerikāņu rindās trīs vārtus guva Šons Ferels, kurš izdarīja arī divas rezultatīvas piespēles. Pa vieniem vārtiem ASV komandā guva Braiens O'Nīls, Metijs Benjerss, Noā Keitss, Bens Meierss un Brendans Brisons. Divus vārtus ASV hokejisti guva vairākumā.

ASV hokejisti izdarīja 55 uz pretinieku vārtiem, kamēr Ķīnas izlase atbildēja ar 29 metieniem. Abas komandas nopelnīja pa desmit soda minūtēm.

Otrā A apakšgrupas spēlē Kanāda uzvarēja Vāciju ar rezultātu 5:1 (3:0, 1:1, 1:0).

Alekss Grānts rezultātu atklāja spēles piektajā minūtē, bet pirmā perioda vidū pusminūtes laikā Kanādas pārsvaru nostiprināja Bens Strīts un Daniels Vinniks.

Otrā perioda vidū Tobiass Rīders vienus vārtus atguva, bet divas pēc divām minūtēm Maksims Noro realizēja vairākumu un atguva trīs vārtu pārsvaru Kanādas izlasei. Trešā perioda vidū piektos Kanādas vārtus guva Džordans Vīls.

Kanāda 27 reizes mēģināja iekarot pretinieku vārtus, kamēr Vācija atbildēja ar 24 metieniem. Kanāda sakrāja astoņas soda minūtes, bet Vācijas izlasei tādas bija četras.

Jau vēstīts, ka ceturtdien C apakšgrupas spēlēs Latvija ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) piekāpās Zviedrijas valstsvienībai, savukārt Somijas izlase ar 6:2 (3:1, 1:1, 2:0) pieveica Slovākijas izlasi.

Latvijas hokeja izlase Pekinā spēkojas ar Zviedriju

Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs Pekinā spēkojas ar Zviedriju.

Rīt Somijas izlase spēlēs ar Latviju, bet slovāki tiksies ar Zviedrijas valstsvienību.

B apakšgrupā rīt Dānija spēlēs ar Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu un Čehija ar Šveici.

Pekinas olimpiskās spēles norisināsies no 4. līdz 20.februārim.

ASV vīriešu hokeja izlases sastāvs Pekinas olimpisko spēļu turnīrā:

Vārtsargi: Pets Nīgls (Leiveli "Phantoms", AHL), Strauss Mens (Šellefteo AIK, Zviedrija), Drū Komeso (Bostonas Universitāte, NCAA);

Aizsargi: Drū Helesons (Bostonas Koledža, NCAA), Deivids Varsovskis (Ingolštates ERC, Vācija), Niks Perbiks (Senklodas Universitāte, NCAA), Džeiks Sendersons (Ziemeļdakotas Universitāte, NCAA), Broks Feibers (Minesotas Universitāte, NCAA), Ārons Ness (Providensas "Bruins", AHL), Stīvens Kempfers (Kazaņas "Ak Bars", KHL), Braiens Kūpers (Oskarshamnas IK, Zviedrija);

Uzbrucēji: Metjū Knīss, Bens Meierss (abi - Minesotas Universitāte, NCAA), Endijs Mīle, Kenijs Agostino (abi - Ņižņijnovgorodas "Torpedo", KHL), Niks Šore (Novosibirskas "Sibirj", KHL), Noā Keitss (Minesotas Dulūtas Universitāte, NCAA), Niks Abrucēze, Šons Ferels (abi - Hārvarda Universitāte, NCAA), Marks Makloflins (Bostonas Koledža, NCAA), Braiens O'Nīls (Helsinku "Jokerit", KHL), Neitans Smits (Minesotas štata Mankato Universitāte, NCAA), Sems Hentdžess (Senklodas Universitāte, NCAA), Brendans Brisons un Metijs Benjerss ( abi - Mičiganas Universitāte, NCAA).

Ķīnas vīriešu hokeja izlases sastāvs dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs:

vārtsargi - Džeremijs Smits, Periss O'Braiens, Haņs Penfei;

aizsargi - Raiens Sprouls, Džeisons Frems, Zeks Jueņs, Džeiks Čelioss, Deniss Osipovs, Jaņs Ruiņaņs, Džens Enlai, Čens Dzimens, Džans Penfei;

uzbrucēji: - Brendons Jips, Spensers Fo, Tailers Vons, Korijs Keins, Lūks Lokhārts, Ītens Vereks, Rūdijs Jins, Pārkers Fo, Jaņs Dzuņčens, Džans Dzeseņs, Guo Dzjiaņins, Džons Vei, Sjiaņs Sjuidons. Visi 25 hokejisti pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Pekinas "Kuņluņ Red Star".

Vācijas vīriešu hokeja izlases sastāvs Pekinas olimpisko spēļu turnīrā:

Vārtsargi: Denijs aus den Birkens (Minhenes "Red Bull"),Fēlikss Brikmans (Manheimas "Adler"), Matīass Nīderbergers (Berlīnes "Eisbaren");

Aizsargi: Konrāds Abeltshauzers (Minhenes "Red Bull"), Dominiks Bitners (Volfsburgas "Grizzlyes"), Marcels Brandts (Štraubingas "Tigers"), Korbinians Holcers (Manheimas "Adler"), Jonass Millers (Berlīnes "Eisbaren"), Morics Millers (Ķelnes "Haie"), Marko Novāks (Diseldorfas EG), Fabio Vāgners (Ingolštates ERC);

Uzbrucēji: Līns Bergmans, Matīass Plahta, Nikolass Krāmers, Dāvids Volfs (visi - Manheimas "Adler"), Jāsins Ēlics, Patriks Hāgers, Frederiks Tifels (visi - Minhenes "Red Bull"), Dominiks Kahuns ("Bern", Šveice), Toms Kīnhakls, Štefans Loibls (abi - Šellefteo AIK, Zviedrija), Marcels Nēbelss, Leonards Pfedrls (abi - Berlīnes "Eisbaren"), Daniels Pjeta (Ingolštates ERC), Tobiass Rīders (Vēkšes "Lakers", Zviedrija).

Kanādas vīriešu hokeja izlases sastāvs dalībai 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs:

Vārtsargi: Devons Levi (Ziemeļaustrumu universitāte, NCAA), Edvards Paskāle (Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Mets Tomkinss (Gēteborgas "Frolunda", Zviedrija);

Aizsargi: Marks Barberio, Džeisons Demerss (abi - Kazaņas "Ak Bars", KHL), Brendons Gormlijs (Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Alekss Grānts (Helsinku "Jokerit", KHL), Maksims Noro (Cīrihes "Lions", Šveice), Ouens Pauers (Mičiganas Universitāte, NCAA), Mets Robinsons (Sanktpēterburgas SKA, KHL), Tailers Voterspūns (Jūtikas "Comets", AHL);

Uzbrucēji: Daniels Kers ("Lugano", Šveice), Edams Kreknels (Beikersfīldas "Condors", AHL), Deivids Dešarnī ("Fribourg-Gotteron", Šveice), Lendons Ferrāro (Ķelnes "Haie", Vācija), Džošs Hosans (Toronto "Marlies", AHL), Korbans Naits (Omskas "Avangard", KHL), Džeks Makbeins (Bostonas Koledža, NCAA), Meisons Maktevišs (Hamiltonas "Bulldogs", OHL), Ēriks O'Dels (Maskavas "Dinamo", KHL), Ēriks Stāls (Aiovas "Wild", AHL), Bens Strīts (Minhenes "Red Bull", Vācija), Edams Tambelīni (Engelholmas "Rogle", Zviedrija), Džordans Vīls (Kazaņas "Ak Bars", KHL), Daniels Vinniks (Ženēvas "Servette", Šveice).