Pekinā kamaniņu sportā Šics/Šics un Bots/Plūme cīnīsies par medaļām divniekos
Kamaniņu braucējs Andris Šics
2022. gada 8. februāris, 20:22

Pekinas olimpisko spēļu sestajā dienā abus braucienus cīņā par medaļām kamaniņu sportā aizvadīs Latvijas ekipāžas Andris Šics/Juris Šics un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kalnu slēpošanā Liene Bondare sacentīsies slalomā, Markuss Vinogradovs startēs ziemeļu divcīņā, bet Roberts Krūzbergs un Reinis Bērziņš šorttrekā cīnīsies 1500 metru distancē.

Plkst.14.20 pēc Latvijas laika sacensības sāksies kamaniņu braucējiem, bet otrais - izšķirošais brauciens ekipāžām notiks plkst. 15.35. Arī turpmāk norādīts laiks tajā brīdī Latvijā. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

17 divnieku konkurencē brāļi Šici startēs pirmie, bet Bots ar Plūmi - trešie.

Brāļiem Šiciem tās būs jau piektās olimpiskās spēles. 2006.gadā Turīnā viņi finišēja septītajā vietā, pēc četriem gadiem Vankūverā bija otrie, Sočos - trešie gan divnieku, gan komandas stafetes sacensībās, pirms četriem gadiem Dienvidkorejā viņi abās šajās disciplīnās ierindojās sestajā vietā.

Bots un Plūme ir olimpisko spēļu debitanti.

Šosezon Šici ierindojās otrajā vietā Pasaules kausa (PK) kopvērtējumā, kā arī uzvarēja sprinta vērtējumā. Kopā ar sprinta sacensībām Šici uzvarēja trijos, bet uz goda pjedestāla kāpa astoņos no 12 PK posmiem, tai skaitā izcīnīja trešo vietu pirmajā posmā Jaņcjinas trasē.

Arī Bots/Plūme šosezon strauji pietuvojās elitei. PK kopvērtējumā viņi finišēja astotie, bet atsevišķos posmos divreiz kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena, tai skaitā Eiropas čempionātā Sanktmoricā. Jaņcjinas trasē ekipāža ierindojās piektajā vietā.

Plkst.4.15. "Ice River" slaloma trasē dosies kalnu slēpotājas, labākajām otro braucienu aizvadot plkst.7.45. Sacensības tiešraidē translēs LTV7.

Latviju pārstāvēs spēļu debitante Bondare, kura pirmajā braucienā startēs ar 68 numuru 88 kalnu slēpotāju vidū.
Plkst.10 sacensības ar lēkšanu no tramplīna sāks ziemeļu divcīņnieki, kuriem plkst.13 būs jādodas arī desmit kilometru trasē distanču slēpošanā. Tramplīnlēkšanas sacensības tiešraidē translēs LTV7.

Markuss Vinogradovs būs otrais no Latvijas sportistiem, kurš olimpiskajās spēlēs pārstāvēs valsti šajā disciplīnā. 1936.gadā ziemeļu divcīņā Edgars Gruzītis ierindojās 42.vietā.

Vinogradovs tramplīnlēkšanā startēs ar septīto numuru 46 sportistu konkurencē. Slēpošanā sportisti trasē dosies atbilstoši tramplīnlēkšanā izcīnītajai vietai, metrus tramplīnlēkšanā pārvēršot par sekundēm slēpošanā.

Plkst.13 šorttrekā sāksies sacensības 1500 metru distancē vīriešiem. Sacensības tiešraidē translēs kanāls LTV7.
Pirmajā ceturtdaļfinālā ar 34.numuru startēs Krūzbergs, bet trešajā ar 25.numuru - Bērziņš.

Pusfinālā, kas sāksies plkst.14.29, iekļūs pa trim ātrākajiem katras grupas slidotājiem, kā arī vēl trīs ātrāko laiku īpašnieki.
Sacensības uzsāks 36 atlēti, bet fināls notiks trešdien, plkst.15.20.

Abi Latvijas pārstāvji ir spēļu debitanti.

Trešdien medaļas tiks sadalītas sešās disciplīnās kalnu slēpošanā, frīstailā, kamaniņu sportā, ziemeļu divcīņā, šorttrekā un snovbordā.

Pekinā Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāv 57 sportisti 11 sporta veidos: ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, daiļslidošanā, distanču slēpošanā, frīstailā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā, šorttrekā, tramplīnlēkšanā un ziemeļu divcīņā.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Pekinā no 4. līdz 13.martam norisināsies paralimpiskās spēles.