2021. gada 8. decembris, 22:05

Rīgas "Dinamo" mājas spēļu sērijas ievadā zaudē "Amur"

Rīgas "Dinamo" trešdien četru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mājas spēļu sēriju uzsāka ar zaudējumu pret Habarovskas "Amur".

"Dinamo" mājās piekāpās "Amur" ar 1:2 (0:1, 0:0, 1:1).
Rīdziniekiem vārtus guva Jere Karjalainens.

Rīgas "Dinamo" mājās atgriežas ar maču pret "Amur"

Spēle sākusies

"Amur" komandai šis ir sezonas tālākais izbraukums. Habarovskā pašlaik jau ir iestājies 9. decembris un pulkstenis rāda 3:30 no rīta.

2021-12-08 19:36
4. minūte

Abām komandam laukumā pabijušas visas četras maiņas. Pagaidām bez bīstamiem momentiem.

2021-12-08 19:37
5. minūte

"Dinamo" ātru uzbrukumu pabeidz ar Tivolas metienu, Aļikins ripu tver.

2021-12-08 19:42
7. minūte

Radils ar individuālu spēli tiek pie metiena no asa leņķa, Aļikins ripu atvaira un pēc tam piespiež pie ledus.

2021-12-08 19:44
9. minūte

No distances met Poirjē un Ališausks, vārtsargs tiek galā ar abiem metieniem.

2021-12-08 19:49
Noraidījums "Amur"

11. minūte. Par prretiniea grūšanu noraidīts Lens.

2021-12-08 19:51
13. minūte

"Amur" pilnā sastāvā, viņu vārtsargs mazākumā trīs reizes glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Bīstāmākie momenti bija Radila metiens un Meijas spēle vārtu priekšā.

Rādīt vairāk

Pirmajā periodā pārsvars bija rīdziniekiem, divreiz biežāk metot arī pa vārtiem (10:5). Izdevās panākt vairākumu perioda vidū, mājinieki daudz meta pa vārtiem, bet rezultāts nemainījās.
Toties 69 sekundes pirms pārtraukuma 1:0 panāca "Amur". Rīdzinieku vārtsargs Juhans Matsons izgāja aiz saviem vārtiem, bet ripu neaiztika. Cīņā aiz vārtiem ripa tika piespēlēta to priekšā, kur gar Matsona kājsargiem ripu vārtu tālajā stūrī ieslidināja Vladimirs Galuzins.

Arī otrā perioda vidū vairākumā rīdziniekiem bija divi labi vārtu gūšanas momenti, kuros lieliski nospēlēja viesu vārtsargs Jevgeņijs Aļikins.

Tūlīt pēc tam vairākums bija "Amur", taču arī tas netika izmantots, tāpat arī vēl viens "Amur" mazākums nebeidzās ar vārtu ieņemšanu.

Arī šajā periodā liels pārsvars metienos (16:5) bija mājiniekiem.
Vladimirs Butuzovs 54.minūtē panāca jau 2:0 vietu labā.
Vienus vārtus izdevās atspēlēt, 59.minūtes sākumā Jerem Karjalainenam, kurš vārtu priekšā pielaboja Rūdolfa Červenija uzmetienu uz vārtiem - 1:2.

Visā spēlē mājinieki 38 reizes traucēja viesu vārtsargu, bet viesi pa vārtiem meta vien 16 reizes.

"Dinamo" ar 29 punktiem 36 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu grupā 12 komandu konkurencē, bet "Amur" ar 37 punktiem 39 cīņās ir astotā Austrumos.

Turpinājumā šonedēļ nepāra dienās būs mači arī ar Maskavas apgabala "Vitjaz" un Ņižņijnovgorodas "Torpedo", bet pēc izlašu pārtraukuma 20.decembrī Rīgā viesosies Minskas "Dinamo".
Pirms tam rīdziniekiem bija divu izbraukuma spēļu sērija, kuras ievadā uzvara 4:3 pēcspēles metienu sērijā pār "Torpedo" deva Vladimiram Krikunovam pirmo panākumu "Dinamo" galvenā trenera amatā. Pirmdien Rīgas komanda Balašihā ar rezultātu 1:4 piekāpās Boba Hārtlija trenētajai Omskas "Avangard".

"Dinamo" patlaban aizvada neveiksmīgu sezonas nogriezni, kurā 16 spēlēs izcīnītas tikai trīs uzvaras, bet punkti gūti septiņos mačos. Pirms tam Latvijas komandai Sergeja Zubova vadībā oktobrī bija trīs uzvaru sērija.

"Amur" nesen bija trīs uzvaru sērija, kas pārtrūka pirmdien Helsinkos, kur ar 0:2 tika atzīts vietējās "Jokerit" pārākums.
KHL abas komandas līdz šim bija tikušās 32 reizes, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Šosezon 2.oktobrī Habarovskā ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja "Amur" hokejisti.

Vladimiram Krikunovam galvenā trenera amatā asistē Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Ņiživijs, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis.
Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.