2021. gada 27. oktobris, 09:12

Porziņģis savainojuma dēļ nepabeidz spēli pret "Rockets"

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva deviņus punktus, taču neliela muguras savainojuma dēļ priekšlaicīgi pameta spēli.

Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 116:106 (27:31, 30:29, 34:28, 25:18) uzvarēja Hjūstonas "Rockets".

Porziņģis muguras lejasdaļas sāpju dēļ nespēlēja kopš trešās ceturtdaļas vidus. Pēc mača "Mavericks" galvenais treneris Džeisons Kids medijiem atklāja, ka ar Porziņģi viss ir kārtībā, tas ir tikai muguras stīvums un viņa veselības stāvoklis tiks vērtēts trešdien.

Liepājnieks otrdien paguva nospēlēt 19 minūtes un 31 sekundi, šajā laikā realizējot vienu no sešiem divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un četrus no sešiem "sodiņiem". Viņa kontā bija arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viena kļūda. "Mavericks" ar Porziņģi laukumā ielaida par četriem punktiem vairāk nekā iemeta.

Dalasiešiem rezultatīvākais ar 26 punktiem, 14 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Luka Dončičs. Pa 16 punktiem guva Tims Hārdevejs juniors un Redžijs Balloks, bet pa 11 guva Bobans Marjanovičs un 11 atlēkušās bumbas izcīnījušais Džeilens Bransons.

Kids sezonas pirmajā mājas spēlē deva iespēju visiem 15 "Mavericks" spēlētājiem.

Viesiem 22 punktus guva Ēriks Gordons, 16 punkti un 17 atlēkušās bumbas bija Kristianam Vudam, bet 15+10 šajos statistikas rādītājos iekrāja Daniels Taiss.

"Mavericks" sezonas ievadā uzvarējusi divās no trim spēlēm, kas pagaidām dod trešo vietu Rietumu konferencē.

Ceturtdien Dalasas vienība savā laukumā tiksies ar Sanantonio "Spurs".

Tikmēr Losandželosas "Lakers" bez nelielu traumu guvušā Lebrona Džeimsa sastāvā otrdien pagarinājumā uzvarēja Sanantonio "Spurs".

Losandželosas "Lakers" izbraukumā 125:121 (27:29, 34:33, 24:35, 29:17, 11:7) pārspēja "Spurs".

Entonijs Deiviss guva 35 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas un Rasels Vestbruks pievienoja 33 punktus un desmit atlēkušās bumbas.

Džeimss svētdienas spēlē pret Memfisas "Grizzlies" guva nelielu labās potītes savainojumu, tādēļ nedevās sezonas pirmajā izbraukumā, lai nesaasinātu savainojumu.

"Spurs" rindās piekto reizi karjerā trīs statistikas rādītājos divciparu skaitli sakrāja Dežonte Marejs, kurš guva 21 punktu, 15 reizes rezultatīvi piespēlēja un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Ar 27 punktiem rezultatīvākais "Spurs" rindās bija Jākobs Peltls, kurš izcīnīja arī 14 atlekušās bumbas. Sezonas labāko sniegumu ar 21 punktu parādīja Lonijs Volkers juniors.

Trešo uzvaru trīs spēlēs izcīnīja Jūtas "Jazz", izmantojot Nikolas Jokiča došanos prom no laukuma traumas dēļ.

"Jazz" uzvarēja Denveras "Nuggets" ar rezultātu 122:110 (35:31, 31:33, 25:26, 31:20).

NBA vērtīgākais spēlētājs Jokičs bija guvis 24 punktus spēles pirmajās 15 minūtēs, bet tad atstāja laukumu, jo sadursmē ar Rūdiju Gobēru savainoja labo ceļgalu.

Gobērs guva 23 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas un Donovans Mičels pievienoja vēl 22 punktus.

"Nuggets" rindās Vils Bārtons guva 21 punktu un 20 punkti Ārona Gordona kontā.

Bez zaudējumiem jaunajā sezonā turpina arī Goldensteitas "Warriors", kas savā ceturtajā spēlē ar rezultātu 106:98 (29:34, 19:25, 33:17, 25:22) izbraukumā pārspēja Oklahomasitijas "Thunder".

Stefans Karijs guva 23 punktus, 21 punkts Endrū Viginsa kontā, bet Demions Lī pievienoja vēl 20 punktus.

"Thunder", kas jaunajā NBA sezonā vēl nav uzvarējusi spēles vidū bija vadībā ar 11 punktiem, trešās ceturtdaļas vidū pārsvaru palielinot līdz 12 punktiem, tomēr "Warriors" palielināja spiedienu un guva uzvaru.

Oklohomasitijas rindās rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Šejs Gildžess-Aleksandrs.

Pēc 15 zaudētām spēlēm Ņujorkas "Knicks" beidzot uzvarēja Filadelfijas "76ers".

Spēle Ņujorkā beidzās ar rezultātu 112:99 (23:26, 39:16, 28:30, 22:27). "Knicks" labā 19 punkti Kembam Volkeram, bet "76ers" rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Tobiass Heriss.