TEKSTA TIEŠRAIDE: Rīgas "Dinamo" arī viesos lūkos uzvarēt Jāni Jaku un "Soči" (rit pagarinājums)
2021. gada 8. oktobris, 18:00

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" 2021./2022. izbraukuma sērijas pēdējo spēli aizvadīs pret spēcīgo HK "Soči", kuru rindās viens no aizsardzības balstiem ir Latvijas izlases hokejists Jānis Jaks. Mača sākums 19:30. Portāls Jauns.lv piedāvā teksta tiešraidē sekot līdz notiekošajam laukumā, sociālajos tīklos un komandas iekšienē.

Rīgas "Dinamo" arī viesos lūkos uzvarēt Jāni Jaku un "Soči"

2021-10-08 19:33
Vārti! Soči - "Dinamo" 1:0

2. minūte. Zaudēts iemetiens savā zonā noved pie diviem metieniem pa Matsona vārtiem. Ar otro, Dmitrija Kolgotina metinu, Matsons galā netiek. Neveiksmīgs spēles sākums.

2021-10-08 19:41
7. minūte

Vārtu gūšanas momenti nav, tomēr spēle nav garlaicīga. Ar spēka spēli izceļas Karsums, tuvu dūru izvicināšanai ir Šinkaruks un Sočos spēlējošais Latvijas izlases aizsargs Jānis Jaks.

Metienu attiecība pašlaik 4-2 mājinieku labā.

2021-10-08 19:43
Vārti! Soči - "Dinamo" 1:1

8. minūte. Rīdzinieki klasiski izspēle pretuzbrukumu "3 pret 2" - no Dārziņa piespēles savus septītos vārtus šosezon gūst Jeļisejevs,

2021-10-08 19:49
Abpusējs noraidījums

11. minūte. Par rupjību pa divām minūtēm Garejevam un Šinkarukam. Abi saķērās pie Soču vārtiem, bet bez īstas roku izvicināšanas.

2021-10-08 19:51
Noraidījums "Dinamo"

11. minūte. Par klupināšanu divas minūtes Karjalainenam. Mazākumā jāspēlē formātā "3 pret 4".

2021-10-08 19:53
Vārti! Soči - "Dinamo" 2:1

13. minūte. Soči vairākumā izdara daudzus metienus, daļu bloķē aizsargi, tomēr Jānim Jakam izdodas aizmest garām visiem, arī  Matsonam. Latviešu aizsargam tie ir trešie vārti šosezon.

2021-10-08 19:55

13. minūte. Vēl viens vairākums mājiniekiem, šoreiz divas minūtes Cibuļskim.

2021-10-08 19:57
Dubults noraidījums Sočiem

14. minūte. Rīdzinieki mazākumā pietur ripu pretinieka zonā, mājinieki divas reizes pārkāpj noteikumus. Drīz būs iespēja spēlēt "5 pret 3".

2021-10-08 20:03
16. minūte

Soči pilnā sastāvā, rīdziniekiem neizdodas realizēt lielo vairākumu. Pārāk statiskas izspēles, vārtsargam labi redzami metieni. Helbergs ar visu tiek galā.

2021-10-08 20:05
18. minūte

Pēc tāla aizsarga metiena ripa trāpa pa "Dinamo" vārtu pārliktni.

Rādīt vairāk

Rīdzinieki izbraukumu sāka sestdien, kad ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Habarovskas "Amur" komandai. Pirmdien ar 2:1 tika pārspēta Vladivostokas "Admiral", bet trešdien ar 1:3 atzīts Novosibirskas apgabala "Sibirj" pārākums.

Tikmēr "Soči" neveiksmju sērija jau sasniegusi sešas spēles, pēdējās divās mājās ar 3:7 zaudējot Minskas "Dinamo" un ar 0:3 atzīstot Ufas "Salavat Julajev" pārākumu.

Pēc aizvadītām 15 spēlēm Rīgas "Dinamo" Rietumu konferencē ar 12 izcīnītiem punktiem ieņem 11. vietu, bet "Soči" ar astoņiem punktiem ir 12. vietā 12 komandu konkurencē.

Pēc šīs spēles Rīgas komanda aizvadīs divas mājas spēles, tiekoties ar "Sibirj" un Ņižņekamskas "Ņeftehimik".

Abas komandas savā starpā ir tikušās 19 reizes, no kurām tikai trijās spēcīgāka ir bijusi Rīgas vienība. Iepriekšējā sezonā visās četrās spēlēs uzvarēja pretinieki, bet šosezon septembra beigās "Dinamo" savā laukumā svinēja vēsturē pirmo uzvaru pret "Soči" pamatlaikā (2:1).

Mājinieku rindās aizsargs Jaks ar sešiem (2+4) rezultativitātes punktiem dala trešo vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, tikai par punktu atpaliekot no līderiem. Arī "Dinamo" rindās par viņu rezultatīvāki bijuši vien divi uzbrucēji - Nikolajs Jeļisejevs (6+2) un Emīls Puarjē (4+2).

Mājiniekiem visi hokejisti ir gatavi spēlēt, kamēr rīdziniekiem savainojuma dēļ izbraukumā nav devies Frenks Korado un Rūdolfs Červenijs. Trīs hokejisti atrodas fārmklubā Jelgavas "Zemgale"/LLU - Miks Tumānovs, Ernests Ošenieks un Patriks Zabusovs -, bet Ņikita Mateiko palīdz "Rīgas" komandai Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL).

"Dinamo" piektdien sezonas tālākajā un smagākajā izbraukumā devās ar līgumreisu. Šajā izbraukumā piedalās 29 hokejisti (trīs vārtsargi, desmit aizsargi un 16 uzbrucēji).

Komandas galvenā trenera Sergeja Zubova un viņa palīgu rīcībā uz šīm spēlēm ir: vārtsargi - Matejs Mahovskis, Juhans Matsons, Ēriks Vītols; aizsargi - Nerijus Ališausks, Oskars Cibuļskis, Kārlis Čukste, Ralfs Freibergs, Brendons Gormlijs, Roberts Mamčics, Patriks Ozols, Rīss Skārlets, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle; uzbrucēji - Daniels Bērziņš, Filips Buncis, Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Jere Karjalainens, Mārtiņš Karsums, Edgars Kulda, Gints Meija, Emīls Puarjē, Aleksandrs Protapovičs, Lukāšs Radils, Hanters Šinkaruks, Gunārs Skvorcovs, Jānis Švanenbergs, Peters Tīvola, Sebastians Venstrems.

Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.