foto: Sergei Savostyanov/TASS/SCANPIX
Oļegam Znarokam tomēr neuzticēs vadīt Krievijas hokeja izlasi
Oļegs Znaroks tomēr būs Krievijas izlases konsultants.
Hokejs
2021. gada 28. septembris, 11:45

Oļegam Znarokam tomēr neuzticēs vadīt Krievijas hokeja izlasi

Jauns.lv / LETA

Krievijas Hokeja federācija (FHR) lēmusi, ka Latvijas izlasē ilgstoši spēlējušais un strādājušais Oļegs Znaroks Krievijas izlasē ieņems konsultanta, nevis galvenā trenera amatu, otrdien ziņots federācijas tīmekļa vietnē.

Jau pagājušajā nedēļā Jauns.lv ziņoja, ka Znaroks kļūs par Krievijas valstsvienības galveno treneri, kā arī tas, ka pirmdien vēl līgums ar treneri nebija noslēgts.

FHR pirmdien sasauktās ekspertu padomes sēdē, kurā piedalījās FHR prezidents Vladislavs Tretjaks, Boriss Mihailovs, Valērijs Kamenskis, Aleksejs Žamnovs un Pāvels Burē, "pēc ilgām diskusijām ar balsu vairākumu padome ieteica iecelt par Krievijas izlases galveno treneri Žamnovu".

"Mēs ceram uz ilgtermiņa sadarbību ar Žamnovu, mums ir svarīgi domāt vairākus ciklus uz priekšu," lēmumu komentē Tretjaks. "Viņš zina, kā veidot attiecības ar dažādām hokejistu paaudzēm, ir labs stratēģis, motivētājs un psihologs. Lēmumu ieteikt FHR slēgt līgumu ar Žamnovu izlases galvenā trenera amatā jo īpaši noteica Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejistu dalība Pekinas olimpiskajās spēlēs."

Tiek atzīmēts arī, ka joprojām oficiāla lēmuma par NHL hokejistu dalību Pekinas spēlēs nav. Tas gaidāms līdz 10.janvārim.

"Oļegs Znaroks un Valērijs Bragins pievienosies komandas treneru štābam kā konsultanti. Mēs pateicamies viņiem par piekrišanu strādāt šajā amatā. Šie pieredzējušie profesionāļi palīdzēs mūsu komandai, gatavojoties un piedaloties olimpiskajās spēlēs," piebilst FHR prezidents.

"Padomei bija vairāki kandidāti, tostarp Žamnovs un Znaroks. Pēc ilgām debatēm lielākā daļa padomes locekļu atbalstīja Žamnova kandidatūru," piebilst FHR ekspertu padomes loceklis Kamenskis. "Žamnovam ir daudzu gadu pieredze valstsvienības štābā, viņam ir uzvaras pieredze olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā, un viņš lieliski saprot darba specifiku ar zvaigznēm no NHL."

Znaroks Krievijas izlasi vadīja no 2014. līdz 2018.gada, kad viņa asistents bija Latvijas izlases patreizējais treneris Harijs Vītoliņš. Viņa vadībā Krievijas olimpisko sportistu (OAR) izlase 2018. gadā Phjončhanā izcīnīja zelta medaļas. Tāpat Krievija ar Znaroku pie stūres 2014. gadā kļuva par pasaules čempioni, 2015. gadā - par vicečempioni un 2016. un 2017.gadā izcīnīja bronzu.

Pēdējā darba vieta Znarokam bija KHL komanda Maskavas "Spartak", kuru viņš vadīja iepriekšējās divas sezonas. Tāpat viņš divas sezonas stūrēja Sanktpēterburgas SKA, 2017.gadā izcīnot Gagarina kausu, bet pirms tam bija pie stūres Maskavas "Dinamo" (iepriekš - Balašihas MVD).

Laikā no 2006. līdz 2011. gadam Znaroks kopā ar Vītoliņu vadīja arī Latvijas izlasi, ar ko 2009. gadā sasniedza pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu. Viņš stūrējis arī Latvijas jaunatnes izlases un strādājis pašmāju klubos.

Krievijas Olimpiskās komitejas komanda Pekinā spēlēs vienā apakšgrupā ar Čehiju, Šveici un Dāniju.