Osimens ar diviem vārtiem izglābj "Napoli" no zaudējuma pret Lesteras "City"
Mača galvenais varonis Viktors Osimens.
2021. gada 17. septembris, 10:46

Divus vārtus gūstot Viktoram Osimenam, Itālijas A sērijas futbola klubs "Napoli" ceturtdien cīnījās neizšķirti UEFA Eiropas līgas pirmās kārtas mačā, kurā tikās divi Eiropas "lielā piecinieka" līgu klubi.

Neapoles vienība C apakšgrupas mačā viesos cīnījās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Anglijas premjerlīgas klubu Lesteras "City".

Mājinieki vadībā izvirzījās devītajā minūtē, kad pēc Hārvija Bārnsa augstas piespēles no kreisās malas Ajoze Peress trieca bumbu vārtos. Mača 59. minūtē Patsona Daka vārtos raidītā bumba netika ieskaitīta, jo pirms tam tika konstatēta aizmugures situācija. Piecas minūtes vēlāk Bārnss ar meistarīgu sitienu caur aizsarga kājām panāca 2:0.

Mača 69. minūtē Osimens soda laukumā pārcēla bumbu pāri kā pretinieku aizsargam, tā arī vārtsargam Kasperam Šmeihelam un vienus vārtus atguva. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Mateo Politāno piespēles Osimens ar galvu raidīja bumbu mērķī un panāca 2:2.

Grupas pirmajā spēlē trešdien Varšavas "Legia" ar 1:0 uzvarēja Maskavas "Spartak".

F grupā Covid-19 dēļ mačs secen gāja kādreizējam Latvijas kluba RFS galvenajam trenerim Valdam Dambrauskam, kura šobrīd vadītā Bulgārijas vienība Razgradas "Ludogorets" viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Dānijas komandu "Midtjylland". Lietuvietis inficējies ar Covid-19, tādējādi nevarēja doties uz Dāniju.

Tikmēr Leverkūzenē laukumā devās Latvijas tiesnešu brigāde ar Andri Treimani priekšgalā, šajā G grupas spēlē vietējai "Bayer" ar 2:1 (1:1) pieveicot Ungārijas komandu Budapeštas "Ferencvaros". Treimanis šajā mačā parādīja tikai vienu dzelteno kartīti.

UEFA Eiropas līgā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Grupu uzvarētājas iekļūs uzreiz izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, "play-off" no pirmās kārtas sāks otro vietu ieguvējas, kuras spēkosies ar UEFA Čempionu līgas grupās trešo pozīciju ieņēmušajām vienībām, bet trešās pozīcijas īpašniecēm sezona turpināsies UEFA Eiropas Konferences līgā.

Iepriekšējā sezonā uzvaru UEFA Eiropas līgā izcīnīja "Villareal", kas finālā Gdaņskā pēcspēles sitienos pieveica Mančestras "United".

Šīs sezonas fināls norisināsies Seviljā, Spānijā.