Argentīnas basketbolisti kā pēdējie kvalificējas ceturtdaļfinālam
Fakundo Kampaco nebija tālu no "triple double".
2021. gada 1. augusts, 09:55

Argentīnas vīriešu basketbola izlase svētdien kļuva par pēdējo Tokijas olimpisko spēļu ceturtdaļfinālisti.

Argentīna C grupas pēdējā, trešajā spēlē ar rezultātu 97:77 (26:16, 20:22, 19:15, 32:24) uzvarēja Japānu.

Argentīnas izlasē ar 23 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās pieckārtējais olimpietis Luiss Skola, bet ar 17 punktiem, 11 rezultatīvām piespēlēm un septiņām atlēkušajām bumbām piebalsoja Fakundo Kampaco. Vēl Gabriels Deks guva 16 punktus, bet Markoss Delja - 14 punktus.

Japānai 17 punktus sarūpēja Juta Vatanabe, bet pa 13 guva Rui Hačimura un Makoto Hiedžima.

Argentīna piektajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas spēlēs ceturtdaļfinālā. Visos šajos turnīros izlases sastāvā bijis Skola.

Kampaco svētdien pietuvojās "triple-double", ko olimpiskajās spēlēs kopš septiņdesmitajiem gadiem, kad FIBA turnīros sāka uzskaitīt pilnu statistiku, iespējuši tikai divi basketbolisti - 1976. gadā PSRS izlases spēlētājs Aleksandrs Belovs un 2012. gadā ASV zvaigzne Lebrons Džeimss.

Apakšgrupu turnīrs noslēgsies ar Spānijas un Slovēnijas dueli.

C grupā pa divām uzvarām ir Spānijai un Slovēnijai, vienu uzvaru trīs spēlēs svinējusi Argentīna, bet Japāna zaudēja visās trīs cīņās.

Bez C grupa trijotnes ceturtdaļfinālā spēlēs arī Francija, ASV, Austrālija, Itālija un Vācija.

ASV basketbolisti ir pēdējo trīs olimpisko spēļu čempioni.