2021. gada 6. jūlijs, 09:29

Andersona vārti papildlaikā nodrošina "Canadiens" pirmo uzvaru Stenlija kausa finālā

Uzbrucēja Džoša Andersona papildlaikā gūtie vārti Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandai Monreālas "Canadiens" pirmdien palīdzēja panākt Stenlija kausa izcīņas piekto spēli.

"Canadiens" mājās ar 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) papildlaikā uzvarēja aizvadītās sezonas čempioni Tampabejas "Lightning".

Sērijā līdz četrām uzvarām "Lightning" ir vadībā ar 3-1.

Pirms spēles par godu aizsaulē aizgājušajam Latvijas vārtsargam Matīsam Kivleniekam arēnā tika ieturēts klusuma brīdis.

Andersons savus pirmos vārtus guva spēles 16.minūtē, kad vadībā izvirzīja mājiniekus. Viņš iepretim vārtiem saņēma piespēli no Nika Suzuki un raidīja ripu augšējā stūrī. Bārklijam Gudrovam izlīdzinājumu izdevās panākt vien otrā perioda 18.minūtē. "Lightning" spēlētājs vārtu priekšā bija pirmais pie Kerija Praisa atsistās ripas.

Noslēdzošās trešdaļas devītajā minūtē "Canadiens" vēlreiz vadībā izvirzīja Aleksandrs Romanovs, kuram tie bija karjeras pirmie vārti "play-off". Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām čempionus glāba Pets Marūns, uzbrucējam vārtu priekšā pielabojot partnera piespēlētās ripas lidojuma virzienu.

Andersons (#17) ar komandas biedriem priecājas par uzvaru.

Andersons uzvaras vārtus guva papildlaika ceturtajā minūtē. Viņš gar laukuma sānu aizskrēja pretuzbrukumā un ar otro mēģinājumu tika pie atlēkušās ripas, ko veiksmīgā kārtā arī izdevās iebakstīt vārtos.

Andersons spēli noslēdza ar diviem vārtiem, tikpat rezultatīvas piespēles Kolam Kofildam, taču Praiss atvairīja 32 no 34 metieniem.

Andrejs Vasiļevskis "Lightning" vārtos tika galā ar 18 no 21 metiena.

Spēli "Bell Centre" arēnā klātienē vēroja aptuveni 3500 līdzjutēju.

"Canadiens" pirmdien izvairījās no "sausā" zaudējuma "play-off" finālā. 1952.gadā "Canadiens" četrās Stenlija kausa fināla spēlēs piekāpās Detroitas "Red Wings".

Trešdien abas komandas aizvadīs sērijas piekto spēli.

"Nevēlējāmies, lai sērija noslēdzas mūsu fanu priekšā pašu arēnā. Gatavojāmies, ka būs jādodas uz Tampu. Domāju, ka ikviens komandā tam bija gatavs," skaidroja uzbrucējs.

"Canadiens" kluba pastāvēšanas vēsturē izcīnījusi 24 Stenlija kausa trofejas, kas vairāk nekā jebkurai citai vienībai NHL. "Lightning" arī šosezon lūko izcīnīt kausu. Tampabejas komanda NHL čempionātā kopumā uzvarējusi divreiz.

Zīmīgi, ka iepriekš Stenlija kausa finālā komanda, kas sērijas ievadā zaudējusi pirmās trīs spēles, vēlāk trofeju ieguvusi tikai vienā no 27 gadījumiem.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.