foto: Alexander Demianchuk/TASS
"Kalev"/"Cramo" noslēdz jaunu līgumu ar Štelmaheru un viņa palīgiem
Roberts Štelmahers
Basketbols
2021. gada 22. jūnijs, 15:15

"Kalev"/"Cramo" noslēdz jaunu līgumu ar Štelmaheru un viņa palīgiem

Jauns.lv / LETA

Latvijas - Igaunijas apvienotā čempionāta uzvarētāja Tallinas "Kalev"/"Cramo" pagarinājusi sadarbību ar galveno treneri Robertu Štelmaheru un viņa asistentiem Akseli Vairogu un Indreku Reinboku, otrdien informē klubs.

Štelmahers Tallinas kluba stūri pārņēma pirms 2019.gada sezonas, kas Covid-19 izplatības dēļ noslēdzās priekšlaicīgi. Tobrīd komanda VTB Vienotajā līgā ieņēma piekto vietu un nebiju tālu, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs.

Šosezon "Kalev"/"Cramo" Vienotajā līgā ieņēma desmito vietu un neiekļuva "play-off", taču vēlāk Latvijas - Igaunijas līgas finālā izdevās uzvarēt "VEF Rīga". Tāpat komanda jau 12.reizi tika kronēta par Igaunijas čempioni.

"Kluba iekšienē priecājamies, ka treneri piekrituši ar mums sastrādāties vēl vienu gadu. Sadarbība līdz šim bijusi ļoti laba, tāpēc neredzējām iemeslu to neturpināt," klubs citē menedžera Ramo Kaska teikto. "Lai arī aizvadītajā sezonā mūs skāra grūtības, treneri ieguldījuši lielu darbu spēlētāju attīstībā."

Tikmēr Štelmahers norādīja, ka viņam patīk strādāt Tallinā. Viņš pauda apņēmību atkārtot šosezon iespēto, taču svarīgi būšot komandā pulcēt talantīgus Igaunijas spēlētājus, kā arī spējīgus leģionārus.

"Vēlos labi aizvadīt arī trešo sezonu pēc kārtas, tādējādi demonstrējot kluba kvalitāti. Vēlos pateikties komandai par iespēju pagarināt līgumu. Man patīk šī organizācija, tāpēc ceru, ka kopā spēsim iepriecināt fanus," norādīja Štelmahers.

Komandas paziņojumā teikts, ka tuvākajā laikā sāksies spēlētāju meklēšana. Sākotnēji līgumi tiks parakstīti ar Igaunijas basketbolistiem, bet paralēli arī tiks meklēti leģionāri.

Arī pirms pagājušās sezonas "Kalev"/"Cramo" ar visiem trim treneriem parakstīja viena gada līgumu.

Tikmēr Latvijas basketbola speciālists Igors Miglinieks parakstījis jaunu viena gada līgumu ar Ukrainas komandu Kijevas "Budiveļņik", informē portāls "Sportando".

Līgums ar Miglinieku noslēgts līdz nākamās sezonas beigām.

Latvijas speciālists janvāra izskaņā galvenā trenera amatā nomainīja lietuvieti Valdemārs Homiču. Sezonas atlikušajās 29 spēlēs Miglinieks pie Kijevas kluba stūres izcīnīja 18 uzvaras, aizvedot "Budiveļņik" līdz uzvarai Ukrainas kausā.

Februāra izskaņā Miglinieka komandai pievienojās Ingus Jakovičs, kurš iepriekš spēlēja Itālijas A sērijā.

Iepriekšējās divās sezonās Miglnieks Ķīnā strādāja par trenera asistentu Guandunas "Southern Tigers" vienībā. Speciālistam ar komandu divus gadus pēc kārtas izdevās svinēt uzvaru vietējā čempionātā.

Pirms tam Miglinieks strādājis arī Krievijā, Kiprā un Polijā, kā arī vadījis Latvijas izlasi un klubu "Jēkabpils". Kiprā Miglinieks četrreiz tika kronēts par valsts čempionu un Superkausa uzvarētāju.

Arī Ukrainas čempionāts Migliniekam nav svešs, jo no 2001. līdz 2003.gadam viņš bija "Kyiv" komandas galvenais treneris, bet 2008.-2009.gadā viņš vadīja arī Doņeckas klubu.