foto: Latvijas volejbola federācija
Latvijas sieviešu volejbola izlase EČ kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē piekāpjas Slovēnijai
Citi sporta veidi
2021. gada 7. maijs, 21:16

Latvijas sieviešu volejbola izlase EČ kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē piekāpjas Slovēnijai

Jauns.lv / LETA

Latvijas sieviešu volejbola izlase piektdien 2021.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē piedzīvoja zaudējumu pret Slovēniju.

Latvija F apakšgrupas otrajā spēlē Daugavpilī ar 0-3 (15:25, 27:29, 14:25) zaudēja Slovēnijai.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar desmit punktiem bija Paula Nikola Ņečiporuka, deviņi punkti Martai Kamēlijai Levinskai, bet pa sešiem punktiem nopelnīja Lāsma Ozola un Anija Jurdža. Slovēnijas komandā 12 punkti Darjai Erženai, taču ar astoņiem punktiem izcēlās Tīna Grudina.

Pirmā seta ievadā Latvijas izlase no pirmajiem sešiem punktiem izcīnīja tikai vienu un nonāca iedzinējos ar 1:5. Neilgi pēc tam latvietes pietuvojās līdz 5:6, bet seta otrajā pusē viešņas lēnām pieaudzēja pārsvaru līdz pat desmit punktiem un izcīnīja uzvaru ar 25:15.

foto: Latvijas volejbola federācija

Otrajā setā cīņa izvērtās daudz līdzvērtīgāka, latvietēm uz brīdi pat spējot iegūt trīs punktu pārsvaru - 12:9 un 18:15. Pēc tam neizšķirts uz rezultāta tablo bija desmit reizes, bet pie rezultāta 27:27 nākamos divus punktus izcīnīja slovēnietes.

Latvijas izlasei arī otrajā spēlē neizdevās uzvarēt kaut vai vienu setu. Slovēnija ātri ieguva vadību ar 6:0, bet atlikušajā laikā mājinieces tā arī nespēja sadeldēt pārsvaru līdz mazāk nekā pieciem punktiem. 

Latvijas izlase pirmajā kvalifikācijas turnīra spēlē ar ar 0-3 (19:25, 17:25, 9:25) piekāpās Čehijai, bet Bosnija un Hercegovina Slovēniju pārspēja ar 3-0 (25:23, 25:20, 26:24).

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmās trīs spēles Daugavpilī aizvadīs bez Megijas Dambrehtes un Katrīnas Paulas Krustkalnes sastāvā. Dalībai sacensībās Daugavpilī drīkstēja pieteikt 14 spēlētājas. Tāpēc divas no treniņprocesā nodarbinātajām 16 volejbolistēm pirmā apļa spēlēm savās mājās treneri nevarēja pieteikt.

Galvenais treneris Pāvels Seļivanovs sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) norādīja, ka spēlētājām iespēja sevi apliecināt varētu būt kvalifikācijas otrajā aplī un Eiropas Sudraba līgā.

Otrā šīs grupas spēlē Čehija ar 3-0 (25:23, 25:18, 25:17) uzvarēja Bosniju un Hercegovinu.

Aprīļa pēdējā dienā Latvijas izlase Minskā pārbaudes spēlē ar 0-3 (16:25, 18:25, 18:25) zaudēja Baltkrievijai. 

Abas izlases savā starpā plānoja aizvadīt vēl vienu spēli, bet divām personām, kuras bija iesaistītas pirmā mača norisē, noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā valstsvienība atgriezās Daugavpilī.

13.aprīlī Latvijas sieviešu volejbola izlase gatavošanos kvalifikācijas turnīram sāka 22 spēlētāju sastāvā, bet pēc nepilnas nedēļas treneriem nācās atvadīties no sešām volejbolistēm.

Tikmēr Slovēnija pirms kvalifikācijas turnīra aizvadīja pārbaudes spēles pret Austriju, Ungāriju un Norvēģiju.

Sestdien Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmā apļa pēdējā spēlē spēkosies ar Bosniju un Hercegovinu.

Pēc divām spēlēm F grupas līdere ar sešiem punktiem ir Čehija, Slovēnija, kā arī Bosnija un Hercegovina iekrājušas pa trim punktiem, bet Latvija ir bešā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles F grupā ar Latviju, Bosniju un Hercegovinu, Slovēniju un Čehiju paredzētas divos sabraukumos - no 6. līdz 8.maijam Daugavpilī un no 14. līdz 16.maijam - Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Zenicā.

Finālturnīrs plānots šogad augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna - vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas.

Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

Latvijas sieviešu volejbola izlases kandidātes Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm:

diagonālās spēlētājas - Marta Kamēlija Levinska (Arizonas Štata universitātes "Sun Devils", NCAA), Vlada Pridatko, Katrīna Paula Krustkalne (abas - RVS/LU), Anija Jurdža, Megija Dambrehte (abas - RSU/MVS);

pirmā tempa spēlētājas - Irbe Andike Lazda (bez kluba), Lāsma Ozola, Terēze Hrapāne (abas - RVS/LU);

cēlājas - Elza Reknere (RVS/LU), Elvita Dolotova ("KP Brno", Čehija);

otrā tempa spēlētājas - Ingrīda Šveigere ("PSVBG Salzburg", Austrija), Paula Nikola Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitātes "Rams", NCAA), Petra Ņečiporuka (RSU/MVS), Līga Plāte ("Jelgava");

"libero" - Elīna Zvaigzne, Kristīne Kramēna (abas - RVS/LU).