Hārtlija vadītā "Avangard" ar uzvaru pagarinājumā izlīdzina rezultātu Gagarina kausa finālsērijā
Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs un viņa vadītā "Avangard" ir divu uzvaru attālumā no Gagarina kausa izcīnīšanas.
2021. gada 24. aprīlis, 20:41

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Omskas "Avangard" sestdien savā laukumā pagarinājumā izcīnīja uzvaru Gagarina kausa fināla spēlē, sērijā panākot 2-2.

"Avangard" Balašihā ar 4:3 (0:2, 1:0, 2:1, 1:0) pārspēja Maskavas CSKA komandu, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.

Nedaudz vairāk nekā triju minūšu laikā CSKA pirmā perioda vidū panāca divu vārtu pārsvaru. Vispirms izcēlās Antons Sļepiševs, pēc tam - Maksims Mamins.

"Avangard" atspēlējās vairākumā. 24.minūtē vienus vārtus atguva Korbens Naits, bet 44.minūtē - Kļims Kostins.

56.minūtē Damira Šarpizjanova vārti piespieda Maskavas klubu pie sienas, taču CSKA atspēlējās.

Ville Poka minūti un 34 sekundes pirms mača beigām pārkāpa noteikumus, atstājot mājiniekus mazākumā. CSKA sāka spēlēt bez vārtsarga. 37 sekundes pirms pamatlaika beigām Hārtlijs pieprasīja pārtraukumu, taču tas nelīdzēja, jo sekundi pirms pamatlaika beigās bijušais rīdzinieks Mets Robinsons vairākumu realizēja - 3:3.

Pagarinājuma piektajā minūtē noraidījumu nopelnīja Kļims, taču "Avangard" to spēja izmantot savā labā, pēc nepilnas minūtes Pāvelam Dedunovam ripu mazākumā raidot CSKA vārtos.

Mājinieku rindās Naits sakrāja trīs (1+2) rezultativitātes punktus, bet Kļims - divus (1+1). CSKA rindās Sļepiševam vārti un rezultatīva piespēle.

Nākamā cīņa sērijā notiks pirmdien Maskavā.

"Avangard" Austrumu grupas finālā ar 4-3 pārspēja Kazaņas "Ak Bars", bet Rietumu grupas finālā CSKA ar 4-2 uzvarēja Sanktpēterburgas SKA.

Visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.