Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas sieviešu volejbola izlases atklātais treniņš Sporta namā "Daugava". (Foto: LETA)

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvā uz treniņnometni Daugavpilī dosies 16 spēlētājas

Citi sporta veidi
24. aprīlī 14:14 2021. gada 24. aprīlī 14:14
  LETA
Latvijas sieviešu volejbola izlase uz treniņnometni pirms maijā gaidāmā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra dosies 16 spēlētāju sastāvā, informē Latvijas Volejbola federācija (LVF).

No 22 kandidātēm pirms nākamā izlases darba posma vienībā palikušas 16 spēlētājas.

"Izvēloties tās 16 spēlētājas, kuras dosies uz Daugavpili, man gandrīz nebija šaubu par "ārzemniecēm". Jautājums bija, vai viņas būs pietiekami atpūtušās pēc sezonas un brauciena uz izlasi," par savu izvēli piektdien izlases atklātajā treniņā teica izlases galvenais treneris Pāvels Seļivanovs. "Turklāt mēs taču neņemam cilvēkus no ielas un neaicinām, vai viņas negrib uzspēlēt volejbolu. Savukārt Latvijas spēlētājas visu sezonu bija treneru acu priekšā. Tie nav gadījuma cilvēki. Daudz ko noteica arī darbs treniņos. Kā trenējamies, tā spēlējam."

"Skaidrs, ka nav viegli skatīties acīs cilvēkam un pateikt, ka viņš vairs nebūs komandā," par izlases samazināšanas procesu saka treneris. "Pats tam esmu izgājis cauri un esmu gaidījis rindā, vai mani nosauks tajā sarakstā. Turklāt pēc pārbaudes spēlēm vēl divas meitenes būs jāatskaita."

LVF prezidents Jānis Buks, kurš piedalījās atklātajā treniņā, atgādināja, ka vīriešu izlase, kas izcīnīja ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, šobrīd ir paraugs gan laukumā, gan ārpus tā, un ka "arī sieviešu valstsvienība ir augšupejas procesā, volejbolistēm esot pozitīvam piemēram mazām meitenītēm, kuras varbūt tikko sākušas trenēties".

Pēc treniņnometnes Daugavpilī izlase treneru - Seļivanova, Andreja Odinokova un vispārējās fiziskās sagatavotības trenera Artūra Tintes vadībā - dosies uz Baltkrieviju, lai nākamās nedēļas nogalē tur aizvadītu vairākas pārbaudes spēles ar mājinieču izlasi.

Izlasei cīņā par iekļūšanu Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā lieti noderēs jaunā ģenerālsponsora "Clean R" atbalsts.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles grupā ar Latviju, Bosniju un Hercegovinu, Slovēniju un Čehiju paredzētas divos sabraukumos - no 6. līdz 8.maijam Daugavpilī un no 14. līdz 16.maijam - Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Zenicā.

Finālturnīrs plānots 2021.gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna - vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

Latvijas sieviešu volejbola izlases kandidātes Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm:

diagonālās spēlētājas - Marta Kamēlija Levinska (Arizonas Štata universitātes "Sun Devils", NCAA), Vlada Pridatko, Katrīna Paula Krustkalne (abas - RVS/LU), Anija Jurdža, Megija Dambrehte (abas - RSU/MVS);

pirmā tempa spēlētājas - Irbe Andike Lazda (bez kluba), Lāsma Ozola, Terēze Hrapāne (abas - RVS/LU);

cēlājas - Elza Reknere (RVS/LU), Elvita Dolotova ("KP Brno", Čehija);

otrā tempa spēlētājas - Ingrīda Šveigere ("PSVBG Salzburg", Austrija), Paula Nikola Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitātes "Rams", NCAA), Petra Ņečiporuka (RSU/MVS), Līga Plāte ("Jelgava");

"libero" - Elīna Zvaigzne, Kristīne Kramēna (abas - RVS/LU).

Citi šobrīd lasa

Pasaulē populāri sportisti, kas "iznākuši no skapja" 5
Jāņu naktij un rītam lielā valsts daļā izsludināts sarkanais brīdinājums
"Sacīšu zirga" pilnīga kontrole un izmantošana: Britnija Spīrsa gadiem pret savu gribu bijusi tēva aizbildniecībā
Pievienot komentāru

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом