Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Romāna Bezzubova nošaušana uz ielas rada vēl vairāk jautājumu par Latvijas futbolā notiekošo. (Foto: Facebook.com)

Kas zināms par nošauto aģentu Romānu Bezzubovu un viņa gaitām Latvijas futbolā 7

Futbols
14. aprīlī 14:19 2021. gada 14. aprīlī 14:19 | Papildināts, 14. aprīlī 10:03
  Jauns.lv
Futbols, kā zināms, ir kaut kas daudz vairāk par parastu sportu, jo tā augstākajā līmenī pasaules mērogā apgrozās milzīgas naudas summas – ne velti futbolu dēvē par sporta karali, kura lielajā pīrāgā cenšas iekosties daudzi. Iespējams, ka tieši kādu nesaskaņu, atšķirīgu viedokļu vai kādam nevēlamu darbību dēļ 14. aprīļa rītā Purvciemā aprāvās futbola aģenta Romāna Bezzubova dzīvība.

Arī Latvijā pēdējos gados futbols kļuvis daudziem ietekmīgiem cilvēkiem interesants, jo pelnīt un apgrozīt iespaidīgas summas iespējams ne vien no meistarīgu spēlētāju pārdošanas uz augstāka līmeņa komandām un panākumiem starptautiskā mērogā (par dalību un sekmīgām spēlēm Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) turnīros), vai prāvā Starptautiskā Futbola federāciju asociācijas atbalsta nacionālajai federācijai.  Tomēr pasaulē, gana daudz arī postpadomju blokā, netrūkst tādu, kas nevēlas tērēt dārgo laiku, veidojot konkurētspējīgas komandas vai audzinot jaunos talantus, bet ātri un viegli nopelnīt. Tam vieglākais veids ir spēļu iznākumu un gaitas ietekmēšana, liekot spēlētājiem laukumā veikt kaut kādas darbības, lai iepriekš totalizatoru kantoros izdarītā likme atnestu kādam prāvu peļņu. Šādi cilvēki futbola aprindās nav mīlēti, tomēr tādu netrūkst.

Futbola aģents Romāns Bezzubovs tika nošauts 41 gada vecumā – deviņu gadus pēc tam, kad bija beidzis savu futbolista karjeru, kas lielākoties tika aizvadīta Latvijas futbola virslīgā. Kopumā Latvijas spēcīgākajā futbola līgā uzbrūkošā pussarga pozīcijā spēlējušais Bezzubovs aizvadīja 139 mačus, kuros izcēlās ar deviņiem vārtu guvumiem.

Savas karjeras laikā viņš pārstāvēja tādus klubus kā Rīgas “Daugava”, “Jūrmala”, “Jūrmala VV” un pat ambiciozo, bet bēdīgi slaveno Kuldīgas “Venta”, kas, neraugoties uz odiozā īpašnieka Rostislava Štiņa (Latvijā izmantoja vārdu Ross Akmens) grandiozajiem plāniem, ātri vien bankrotēja. Savas karjeras priekšpēdējā sezonā viņš izmēģināja arī veiksmi leģionāra gaitās, kad septiņas spēles aizvadīja Albānijas virslīgas klubā “Bylis Ballsh”.

Pēdējos gados Bezzubovs darbojās kā futbola aģents, pārstāvot “BR-Sport Agency”. Romāna klientu vidū bija tādi pazīstami Latvijas izlases esošie un bijušie spēlētāji kā Vitālijs Jagodinskis, Vladislavs Gabovs un Aleksandrs Fertovs, talantīgie Vladislavs Soloveičiks, Jānis Grīnbergs, Aleksejs Grazjanovs un citi.

Bezzubova vārds sabiedrībā pērn skaļi izskanēja saistībā ar FK “Valmiera” notikušo konfliktu, kad viņa klients Jagodinskis pēc konfliktsituācijas treniņā ar tā brīža komandas biedru tunisieti Motezu Zademu nesagaidīja galvenā trenera Tamaza Pertijas atbalstu. Gruzīnu speciālists neiestājās Latvijas izlases futbolista pusē. Jagodinska spārnoti sacēlās vēl vairāki Vidzemes komandas spēlētāji un vēstulē aicināja nomainīt treneri. Tieši Bezzubovs un kādreizējais Latvijas izlases futbolists un tagadējais funkcionārs Vladimirs Koļesņičenko esot iedvesmojuši šādam revolūcijas mēģinājumam. Treneris amatā palika un izcīnīja trešo vietu virslīgā, kamēr Jagodinskis komandu pameta un šobrīd pārstāv RFS.

Pērn Latvijas Futbola federācijas (LFF) Spēlētāju statusa un pāreju komitejas (SSPK) apmierināja trīs viņa klientu - Andreja Kožuhara, Mikola Musolitina un Jagodinska - prasības par darba algas izmaksu no "Valmieras" kluba.

LFF Bezzubovu raksturo kā futbola vidē aktīvu un labi zināmu cilvēku ar plašu kontaktu loku. LFF arī sola aģentūras pārstāvētajiem pašmāju futbolistiem juridisko palīdzību, ja tāda būs nepieciešama.

Firmas.lv informācija liecina, ka Bezzubovam ar Viktoriju Mogiļeviču pieder SIA "BR-sport agency". Uzņēmums 2019. gadā apgrozīja 1 750 eiro un strādāja ar 7 688 eiro zaudējumiem. Informācija par pagājušo gadu nav pieejama. Uzņēmuma juridiskā adrese ir netālu no nozieguma vietas Purvciemā Zvaigznāja gatvē 4-13.

Latvijas klubu futbolā pēdējos gados nav trūcis nesaprotamu un aizdomīgu notikumu. Divu virslīgas komandu – pēdējo trīs gadu čempionvienības FC “Riga”, kas šogad sezonai ilgstoši gatavojās teju elitāros apstākļos Dubaijā, un FK “Ventspils” prezidentu attiecīgi: Vladimiram Putinam pietuvinātā miljonāra Sergeja Lomakina un Adlana Šišhanova iekļaušanu Iekšlietu ministrijas veidotajā Latvijas melnajā sarakstā, ieskaitot. Tikmēr Valsts Ieņēmumu dienests pērn veica kratīšanas gan Latvijas Futbola federācijā, gan FK “Ventspils”. Tomēr svaigākā publiski izskanējusī dīvainība noteikti saistīta ar pēkšņi virslīgā iekļuvušo FC “Noah Jūrmala”.

Cik armēņu investori pēkšņi izdomāja par vēlmi savu komandu iefīrēt Latvijas virslīgā un savāca konkurēt spējīgu sastāvu, tik ātri arī pārdomāja un meistarsacīkšu priekšvakarā virslīgas tabulā viena komanda jau tika izdzēsta. Futbola aprindās mēļo, ka aiz šīs armēņu nevēlēšanās patiesībā stāv dažu vietējo intereses. Komanda arī bez naudīgo armēņu palīdzības bija gatava spēlēt virslīgā. Mūsu futbola vides pārzinātāji runā, ka komandai nepieciešamo finansējuma garantu bijis gatavs dot saistībā ar dažādiem noziegumiem (tostarp slepkavībām) apsūdzētais un vairākkārt tiesātais uzņēmējs Igors Ivanovs, kurš pēc sarunām ar kādu aģentu un kādu funkcionāru bijis gatavs investīcijām, pastumjot malā armēņu plānus.

Tikšana virslīgā “Noah” arī bija nedaudz savdabīga, jo tika sarunāts, ka viņi piedalīsies Daugavpils “Lokomotiv” vietā. Daugavpilieši bija nopelnījuši vietu virslīgā, bet iekrājuši jau prāvu parādu bagāžu, tāpēc vieta tika nodota naudīgajiem armēņiem. Rezultāts sporta laukumos gan izpalika – komanda Sporta arbitrāžas tiesā cīnās pret LFF par, viņuprāt, negodīgo lēmumu neļaut spēlēt, bet bijušie Daugavpils kluba futbolisti joprojām iekavētās algas nav saņēmuši.

Visām šīm svaigākajām nedienām ar sporta karali Latvijā pa vidu iet aizdomas par spēļu sarunāšanu gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Netrūkst arī ar Latviju saistītu futbolistu un funkcionāru, kas jau saņēmuši diskvalifikācijas, ir arī attaisnoti, tomēr problēma tā noteikti ir globāla.

Futbola aprindās par Romāna Bezzubova nošaušanu uz ielas Purvciemā ir teju vienprātība. Slepkavība esot bijusi saistīta ar naudas lietām – vai runa par likmēm, vai nespēja sadalīt kāda spēlētāja transfēra procentus, vai gadīšanās ceļā kāda cita vēlmei nopelnīt. Tomēr skaidrs ir viens – futbols daudziem nav tikai sporta spēle.

Saistītās ziņas

Video fiksēts, kā noziedznieki uzbrūk Bezzubovam 6
Purvciemā nošautais cilvēks ir futbola aģents Romāns Bezzubovs 17
Bruņots uzbrukums Purvciemā: uz upura automašīnas redzamas ložu pēdas; notikuma vietā strādā policija

Interesanti, ka vien pāris stundu pēc traģiskā notikuma Purvciemā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens sasauca sanāksmi par valsts iekšējo drošību, kurā jāpiedalās Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, pašvaldību policijas un Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas vadība, kā arī Valsts policijas un citu iekšlietu dienestu vadībai. Nav nekāds brīnums, jo Ģirģens vēl pērn ar kāru aci skatījās Latvijas Futbola federācijas prezidenta amata virzienā. Pie amata politiķis gan netika, balsojumā pārliecinoši piekāpjoties pašreizējam Latvijas futbola vadonim Vadimam Ļašenko.

Jauns.lv jau ziņoja, Rīgā, Purvciemā, šorīt, braucot savā "Volkswagen Touareg" automašīnā, nošauts futbola aģents Romāns Bezzubovs, kurš pats savulai spēlējis Latvijas virslīgā.

Policija noskaidrojusi, ka uzbrucēji bijuši vismaz divi un pārvietojušies ar "BMW X5" automašīnu.

Citi šobrīd lasa

Drosmīgais lielceļu policists Semīrs kļuvis par mājsaimnieku
Apelācijas instance negroza četru gadu cietumsodu "Veselības centrs 4" vadītāja Rēvalda meitai par braukšanu dzērumā un gājējas nonāvēšanu 7
Mediķi aicina Saeimu un valdību neatvieglot Covid-19 ierobežojumus 25
Skatīt visus komentārus

"Сделали недоразвитого, больного на голову, распущенного ребенка": жена Виторгана в ужасе от комментариев о ее дочери 1

"Всегда поступаю так, как считаю нужным": почему Вахтанг Кикабидзе больше никогда не вернется в Россию