Ābolam otrajā Zviedrijas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē 1+1
2021. gada 12. aprīlis, 22:30

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols pirmdien Zviedrijas hokeja čempionāta (SHL) otrajā ceturtdaļfināla spēlē guva vārtus un rezultatīvi piespēlēja, sekmējot "Orebro" vienības otro uzvaru.

Erebrū komanda viesos ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) uzvarēja "Leksands", kas sērijā līdz četrām uzvarām ir iedzinējos ar 0-2.

Dienu iepriekš "Orebro" uzvarēja ar 6:1, bet Ābols šajā duelī izcēlās ar 2+2.

Pirmdien Ābols otrā perioda 56.sekundē realizēja skaitlisko vairākumu, bet 31 sekundi līdz trešdaļas beigām rezultatīvi piespēlēja Bornam Renduličam, kura rēķinā uzvaru nesošais "gols".

Ābols šajā spēlē laukumā pavadīja 13 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem, uzvarēja 40% iemetienu un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Divās izslēgšanas spēlēs Ābols jau izcēlies ar trim vārtiem un tikpat rezultatīvām piespēlēm, kā arī efektivitātes koeficientu +5.

Ceturtdaļfināla trešo spēli abas komandas aizvadīs trešdien.

Ābols regulārā čempionāta 47 spēlēs guva 20 vārtus un 15 reizes rezultatīvi piespēlēja. Viņš bija savas komandas labākais vārtu guvējs un trešais rezultatīvākais hokejists.

Visu laiku labākais Latvijas hokejistu sniegums Zviedrijas augstākajā līgā ir Aleksandram Beļavskim, kurš 2000./2001. gada sezonā guva 21 vārtus.

"Orebro" ar 87 punktiem 52 spēlēs Zviedrijas čempionātā ieņēma sesto vietu, iekļūstot "play-off" turnīra ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfinālā komandas spēkojas līdz viena kluba četrām uzvarām.

Janvārī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas "Panthers" ievietoja Ābolu neaizsargāto spēlētāju sarakstā, no kura latvieti neizvēlējās neviena cita NHL vienība.

Tikmēr Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Maskavas CSKA pirmdien uzvarēja Rietumu konferences fināla sestajā spēlē un pirmā sasniedza Gagarina kausa finālu.

CSKA Rietumu konferences sestajā spēlē viesos ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) uzvarēja Sanktpēterburgas SKA, kas sērijā līdz četrām uzvarām piekāpās ar 2-4.

Maskavas klubs vietu finālā sev izkārtoja otrā perioda otrajā pusē, kad aptuveni piecu minūšu laikā guva divus bezatbildes vārtus. Maksims Šalunovs spēles 34.minūtē atklāja rezultātu, bet piecas minūtes vēlāk Maksims Sorkins izlauzās līdz vārtu priekšai un izpildīja samocītu metienu, kā rezultātā ripa izslīdēja aiz vārtsarga muguras un iekrita vārtos.

Maskavieši uzvarēja sērijas pirmajās trīs spēlēs, bet pēcāk piedzīvoja divus zaudējumus pēc kārtas.

CSKA komandā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Tikmēr Austrumu konferences finālā Omskas "Avangard" ar 3-2 uzvar Kazaņas "Ak Bars". Šīs komandas sesto spēli aizvadīs otrdien.

Visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.