foto: Zumapress/Scanpix
Sevastova atkal kļuvusi par Latvijas tenisa pirmo raketi
Anastasija Sevastova atgriezusies WTA rangā labāko piecdesmitniekā.
Citi sporta veidi
2021. gada 5. aprīlis, 13:35

Sevastova atkal kļuvusi par Latvijas tenisa pirmo raketi

Jauns.lv / LETA

Pirmdien atjaunotajā WTA rangā Anastasija Sevastova pakāpusies par desmit pozīcijām, ieņemot 47. vietu, kas viņai ļāvis atgūt Latvijas pirmās raketes godu.

Sevastova aizvada savu veiksmīgāko nogriezni sezonā un pagājušajā nedēļā viņa sasniedza Maiami "WTA 1000" turnīra ceturtdaļfinālu, kas viņu atalgoja ar 215 ranga punktiem. Labais sniegums pirmdien atjaunotajā rangā viņai ļāvis pakāpties desmit pozīcijas augstāk, tenisistei tagad ieņemot 47. vietu. Viņa Latvijas pirmās raketes godā pēdējo reizi bija pagājušā gada sākumā.

Šonedēļ viņa plāno startēt Čārsltounas "WTA 500" turnīrā. Liepājniecei kopš pērnā gada sākuma nav izdevies demonstrēt stabilu sniegumu WTA tūrē. Šajā sezonā viņai ir astoņas uzvaras un septiņi zaudējumi.

Arī Aļona Ostapenko pagājušajā nedēļā nepārvarēja Maiami turnīra ceturtdaļfinālu. Pirmdien atjaunotajā rangā viņa ieguvusi vienu pozīciju, pakāpjoties uz 53. vietu.

Septiņu vietu kāpums Diānai Marcinkēvičai (WTA 274.), bet par deviņām pozīcijām pacēlušās Daniela Vismane (492.) un Kamilla Bartone (712.), kurai tas ir jauns rekords. Sabīne Rutlauka veikusi 47 vietu kāpumu un ieņem 888. pozīciju, kas arī viņai ir jauns personīgais rekords. Margarita Ignatjeva pacēlusies par pozīciju (993.), Elza Tomase atrodas sešas vietas augstāk (1106.), bet Darja Semeņistaja piecas - 1136.

Šajā nedēļa vadošajā desmitniekā notikušas vairākas izmaiņas. No pirmās līdz piektajai pozīcijai nemainīgi attiecīgi ierindojas Ešlija Bārtija no Austrālijas, japāniete Naomi Osaka, Simona Halepa no Rumānijas, amerikāniete Sofija Kenina un ukrainiete Jeļina Svitoļina. No devītās uz sesto vietu pakāpusies kanādiete Bjanka Andresku, pozīciju zemāk esošā Arina Sabaļenka no Baltkrievijas pacēlusies vietu augstāk, kamēr Serēna Viljamsa noslīdējusi uz astoto vietu. Čehiete Karolīna Plīškova zaudējusi trīs vietas un ieņem devīto pozīciju, tikmēr Kiki Bertensa no Nīderlandes apmainījusies vietām ar čehieti Petru Kvitovu, viņām attiecīgi ieņemot desmito un 11. vietu.

Aizvadītās nedēļas nogalē Maiami turnīra finālā Bārtija ar 6-3, 4-0 uzvarēja Andresku.

Dubultspēļu rangā Ostapenko izdevies ielauzties vadošajā divdesmitniekā. Tenisiste pakāpusies par četrām vietām un ieņem 19. pozīciju, bet Sevastova zaudējusi vienu vietu (162.). Marcinkēvičai četru vietu kāpums (331.), Vismane atrodas par 15 pozīcijām augstāk (710.), kamēr Semeņistaja pakāpusies par piecām vietām (826.). Ignatjeva pacēlusies par 13 pozīcijām (921.), savukārt Bartone par 42 - 939.

Sieviešu tenisa asociācija (WTA) veiks izmaiņas WTA pasaules ranga sistēmā, lai ņemtu vērā Covid-19 pandēmijas ietekmi gan uz saīsināto 2020. gada sezonu, gan izmaiņām sacensību kalendārā šogad.

Jaunā ranga veidošanas metode tiks ieviesta, lai atgriešanās pie tradicionālās 52 nedēļu vērtēšanas sistēmas notiktu pēc iespējas godīgāk.

Spēlētājas WTA punktus rangā pagaidām varēs paturēt arī ilgāk par 52 nedēļām, taču nepārsniedzot 104 nedēļas jeb divus gadus. Tāpat paredzēts, ka spēlētājai jābūt iespējai arī aizstāvēt zūdošos punktus

Paredzēts, ka punkti par 2019. gada turnīriem, kas netika spēlēti 2020. gadā, bet ir plānoti 2021. gadā, kā, piemēram, aizvadītais turnīrs Maiami, dzēsīsies pēc 104 nedēļām.

Savukārt punkti par 2019. gada sacensībām, kurās netika spēlēts 2020. gadā un kuras pašlaik nav plānotas 2021. gadā, kritīsies brīdī, kad turnīrs notiks nākamreiz.

Tikmēr Ernests Gulbis pirmdien atjaunotajā ATP rangā pakāpies divas pozīcijas augstāk un ieņem 187. vietu, bet pārējiem Latvijas tenisistiem savas vietas nav izdevies saglabāt.

Gulbis svētdien cieta zaudējumu Marveljas "ATP 250" turnīra kvalifikācijā, bet turpat Spānijā dažas dienas iepriekš apstājās "Challenger" raudzes turnīra otrajā kārtā. Šogad viņš uzvarējis sešās no 14 spēlēm. ATP turnīru pamatsacensībās viņš piedalījies tikai vienā spēlē un tajā pašā piedzīvojis zaudējumu.

Lai arī tenisistam pēdējā laikā nav izdevies nopelnīt lielu skaitu ATP punktu, viņš pirmdien atjaunotajā rangā pakāpies divas vietas augstāk - 187.

Mārtiņš Podžus piedzīvojis 19 vietu kritumu (447.), Kārlis Ozoliņš zaudējis deviņas pozīcijas (1006.), bet Artūrs Lazdiņš un Mārtiņš Rocēns - četras (abiem dalīta 1575.). Vēl divas vietas zaudējis Jānis Podžus (dalīta 1608.).

Vadošajā desmitniekā notikušas nelielas izmaiņas. Līderis aizvien ir serbs Novaks Džokovičs, viņam seko Daniils Medvedevs no Krievijas, spāni Rafaels Nadals, Dominiks Tīms no Austrijas un grieķis Stefans Cicips. Uz sesto pozīciju pakāpies Aleksandrs Zverevs no Vācijas, kurš tādējādi uz septīto vietu atbīdījis šveicieti Rodžeru Federeru.

No astotās līdz desmitajai pozīcijai attiecīgi ierindojas Andrejs Rubļovs no Krievijas, argentīnietis Djego Švarcmans un itālis Mateo Beretīni.

Aizvadītās nedēļas nogalē Maiami "Masters 1000" turnīra finālā polis Huberts Hurkačs ar 7-6 (7:4), 6-4 uzvarēja itāli Janiku Sineru.

Savukārt dubultspēļu rangā Latvijas tenisistiem mainīgas sekmes. M.Podžus zaudējis 28 vietas (497.), Gulbis pakāpies par divām pozīcijām augstāk (534.), bet nemainīgi 807.vietā palicis J.Podžus. Divu pozīciju kāpums Lazdiņam (1108.), Daniels Linkuns-Morozovs saglabājis savu vietu (dalīta 1646.), taču Rocēns (dalīta 1735.) un Artūrs Kuļibaba (dalīta 2272.) pacēlušies attiecīgi piecas un deviņas vietas augstāk.