Futbols
2021. gada 27. marts, 23:00

Kazakevičs vīlies, ka neizdevās realizēt nevienu no pretuzbrukumiem

Jauns.lv / LETA

Latvijas vīriešu futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs pauda vilšanos par to, ka valstsvienība sestdienas mačā nerealizēja nevienu no saviem nedaudzajiem momentiem.

Jau ziņots, ka Latvija sestdien 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla G apakšgrupas otrajā spēlē viesos ar rezultātu 0:2 (0:1) zaudēja Nīderlandei.

Kazakevičs pēcspēles preses konferencē atzina, ka spēles scenārijs bija tāds, kādu izlase bija gaidījusi. Jau pirms mača esot bijis skaidrs, ka pretinieks daudz kontrolēs bumbu.
"Svarīgi bija spēlēt kompakti aizsardzībā, meklējot pretuzbrukumu iespējas. Varu pateikties futbolistiem, ar kādu pašaizliedzību viņi spēlēja un par to, ka izpildīja visus izvirzītos uzdevumus no spēles organizācijas viedokļa. Mums bija vairāki bīstami pretuzbrukumi, kuros vajadzēja gūt vārtus. Protams, arī pretinieki nerealizēja visus momentus. Spēles loģika un ritējums atbilda spēku samēram. Rezultāts varēja būt pārliecinošāks, taču tajā pat laikā arī mēs varējām gūt vārtus," stāstīja Kazakevičs.

foto: Zane Bitere/LETA
"Gaidījām tos, tāpēc ir vilšanās, ka neizdevās realizēt nevienu no momentiem," teica izlases treneris Dainis Kazakevičs.

Nīderlandes futbolisti Latvijas izlases vārtu rāmī sita deviņas reizes un divreiz norībināja vārtu pārliktni, kamēr Latvija atbildēja ar vienu sitienu pa taisnstūri. Laukuma saimnieki izpildīja 16 stūra sitienus, turpretī latviešiem šādas iespēja nebija.

"Mēs sapratām, ka Nīderlandes izlase spēlē ar ļoti lielu bumbas kontroli un malējo aizsargu augstām pozīcijām, kas varēja dot brīvas zonas pretuzbrukumiem. Gaidījām tos, tāpēc ir vilšanās, ka neizdevās realizēt nevienu no momentiem," teica izlases treneris.

Pagaidām visi futbolisti turpina kvalifikācijas cikla sabraukumu - nevienam nav konstatētas traumas un nav pieprasījumu no klubiem atgriezties darba vietās.

Latvijas izlases futbolisti Amsterdamā spēkojas ar Nīderlandes izlasi

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla G apakšgrupas otrajā spēlē viesos ar rezultātu 0:2 (0:1) zaudēja ...

gallery icon
18

"Pagaidām par savainojumiem ir grūti spriest, jo tik tikko ir beigusies spēle. Plānots, ka visi futbolisti, kas ir Nīderlandē, dosies līdzi uz Turciju, ja vien situācija pēc spēles neieviesīs kādas korekcijas. Taču pagaidām tādas situācijas nav, un nevaru pateikt, ka kāds noteikti nedosies uz Turciju," atzina Kazakevičs.

Tāpat Latvijas izlases stūrmanis skaidroja, ka izlase bija plānojusi spēlēt aktīvāk un izdarīt spiedienu daudz augstāk laukumā. Tomēr pretinieks ar savām uzbrukuma variācijām lika atkāpties laukuma dziļumā.

"Ideja bija tāda, ka situācijā, kad atņemam bumbu laukuma vidusdaļā un ir iespēja ātrajam pretuzbrukumam, tas jāuzsāk ar piespēli vai driblu. Taču nīderlandieši pēc bumbas pazaudēšanas diezgan agresīvi gāja tās atņemšanā, tāpēc futbolistiem pietrūka laika un telpas," stāstīja Kazakevičs.

Valstsvienības mērķis bija arī vairāk virzīt pretiniekus uz lakuma malām un apspēlēt caur centrālajām zonām, ņemot vērā to, ka nīderlandiešiem ir ļoti kvalitatīvi centra pussargi.

Mačā Turcijā nevarēs piedalīties Krišs Kārkliņš, kurš otro spēli pēc kārtas nāca uz maiņu un, tāpat kā trešdien notikušajā cīņā Rīgā, rupji pārkāpa noteikumus. Futbolistam šajā ciklā jau divas dzeltenās kartītes pēc kārtas.

"Krišs mēģināja spēlēt aktīvāk pēc došanās uz maiņu. Uzdevums nebija spēlēt agresīvi, bet gan spēlēt aktīvi un kontaktā ar pretinieku. Pagaidām vēl neesmu redzējis vidoeatkārtojumu šai epizodei, tāpēc plašāk nevaru komentēt," pēdējo divu maču pārkāpumus komentēja Kazakevičs.

Viņš arī atzina, ka epizodē, pēc kuras Nīderlande guva pirmos vārtus, vajadzēja pārkāpt noteikumus. Latvijas futbolisti laukuma vidusdaļā pazaudēja bumbu un ļāva pretiniekiem aiziet ātrā pretuzbrukumā.

"Tajā situācija noteikti vajadzēja uztaisīt taktisko sodu, lai pretinieki neieskrietos," secināja Kazakevičs.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, sākumsastāvā tika veiktas tikai trīs izmaiņas. Iepriekšējo spēli nesāka vārtsargs Roberts Ozols, kā arī aizsargi Igors Tarasovs un Vladislavs Fjodorovs, kuri bija attiecīgi Pāvela Šteinbora, Mārča Oša un Roberta Savaļnieka vietās.

"Nebija vienkārša pamatsastāva izvēle un diskutējām par katru pozīciju, lai izvēlētos pašus spēcīgākos futbolistus. Katra no maiņām bija ar savu loģiku, bet centāmies sameklēt balansu. Izvēles bija saistītas ar futbolistu funkcionālo stāvokli. Attiecībā uz vārtsargu, maiņu veicām, ņemot vērā Pāvela veselības stāvokli un pretinieku spēles stilu," atklāja Kazakevičs.

Uzbrukuma smailē spēles laiku uz pusēm dalīja Roberts Uldriķis un Vladislavs Gutkovskis, kuri spēlēja attiecīgi pirmo un otro puslaiku. Arī šajā spēlē nepalīdzēja viens no aizsardzības līderiem Kaspars Dubra.

"Gutkovska gatavība šobrīd nav optimāla, tāpēc nolēmām līdzvērtīgi sadalīt spēles laiku. Kaspara Dubras vēl pieteikumā nebija, bet skatīsimies, kāda situācija būs rīt. Tāpat vērtēsim, kāda ir situācija ar Gutkovski - vai nav saasināts savainojums," uzsvēra Kazakevičs.

Turpinājumā Latvija 30.martā Ataturka olimpiskajā stadionā Stambulā spēkosies ar Turciju.

G apakšgrupā pēc divām spēlēm vadībā ar sešiem punktiem ir Turcija un Melnkalne, pa trīs punktiem ir Nīderlandei un Norvēģijai, bet Latvija un Gibraltārs ir bešā.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās - piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet "play-off" kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs "play-off" zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laikapstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.