Draizaitla piecu punktu spēle ļauj "Oilers" izcīnīt pārliecinošu uzvaru
Komandas biedri sveic Leonu Draizaitlu.
2021. gada 11. marts, 10:59

Vācijas hokejists Leons Draizaitls trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē izcēlās ar "hat-trick" un kopumā iekrāja piecus rezultativitātes punktus, palīdzēdams savai komandai Edmontonas "Oilers" izcīnīt pārliecinošu uzvaru.

"Oilers" mājās ar 7:1 (4:0, 2:0, 1:1) sagrāva Otavas "Senators".

Draizaitls pirmo punktu šajā mačā nopelnīja jau pirmā perioda ceturtajā minūtē, kad rezultatīvi piespēlēja Darnelam Nērsam, kurš no zilās līnijas ar spēcīgu metienu atklāja mača rezultātu. Divas minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Jujhars Kaira, bet perioda 13.minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Draizaitls. Uzbrucējs ar ripu pārslidoja pāri visam laukumam, uzbrukuma zonā izrēķinājās ar aizsargu un brīdi vēlāk no tuvas distances panāca 3:0.

Nepilnu pusotru minūti vēlāk jau 4:0 panāca "Oilers" kapteinis Konors Makdeivids. Otrā perioda astotajā minūtē Draizaitls realizēja vēl vienu skaitlisko vairākumu, un minūti vēlāk sešu vārtu pārsvaru nokārtoja Džeimss Nīls.

"Hat-trick" Draizaitls nopelnīja trešās trešdaļas astotajā minūtē. Makdeivids pie pretinieku vārtiem ripu starp savām kājām piespēlēm Draizaitlam, kurš īsi pēc tam bija nekļūdīgs. "Senators" goda vārtus Jevgēņija Dadonova personā iemeta astoņas minūtes līdz finālsvilpei.

Draizaitls spēli noslēdza ar 3+2, Makdeividam vārti un divas rezultatīvas piespēles, trīs piespēles nopelnīja Taisons Berijs, bet Nērsam 1+1.

Zīmīgi, ka Edmontonas klubs "Senators" šosezon uzvarējis visās sešās tikšanās reizēs.

Citviet Kanādā Vankūveras "Canucks" savā laukumā ar 1:5 (0:1, 1:2, 0:2) kapitulēja Monreālas "Canadiens".

Jesperi Kotkaniemi uzvaru kaldināja ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, kamēr divas piespēles nopelnīja Tailers Tofoli. Vienīgos "Canucks" vārtus otrā perioda piektajā minūtē vairākumā iemeta Broks Besers.

Arī Anaheimas "Ducks" mājās ar 1:5 (0:1, 1:2, 0:2) piedzīvoja zaudējumu, spēlējot pret Losandželosas "Kings".

Vārtsargs Trojs Grosniks "Kings" vārtos atvairīja 33 no 34 metieniem un pirmo reizi sešu gadu laikā izcīnīja uzvaru NHL.

Adrians Kempe "Kings" komandā izcēlās ar diviem vārtiem, bet otrā laukuma pusē precīzi meta Sems Stīls.

Tikmēr Kolorādo "Avalanche" mājās ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) papildlaikā uzvarēja Arizonas "Coyotes".

Uzvaras vārtus papildlaika pēdējā minūtē guva Gabriels Landeskogs, bet iepriekš Kolorādo komandā izcēlās arī Brendons Sāds. Vienīgos "Coyotes" vārtus guva Tailers Pitliks.

Visbeidzot Minesotas "Wild" savā laukumā ar 4:3 (1:1, 0:0, 3:2) pārspēja Vegasas "Golden Knights".

Divus vārtus "Wild" komandā guva Joels Eriksons Eks, bet vēl pa reizei precīzi meta Kārsons Sousijs un Kirils Kaprizovs. Vegasas komandā visus trīs vārtus iemeta Dilans Koglans.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.