Baltijas valstu čempionātā Latvijas peldētāji izcīna 11 zelta medaļas
2021. gada 7. marts, 22:34

Baltijas valstu čempionātā Lietuvas pilsētā Klaipēdā Latvijas peldētāji izcīnīja 11 uzvaras, svētdien ziņo Latvijas Peldēšanas federācija (LPF).

Ar Lietuvas komandas uzvaru visās vecuma grupās ir noslēdzies 2021.gada Baltijas valstu čempionāts. Latvijas delegācija šoreiz bija mazākajā sastāvā, tomēr sportisti no Klaipēdas mājās ved 11 zelta medaļas, tai skaitā - sešas "Open" klasē, vienu - junioru un četras - jauniešu vecuma grupā.

Gabrielai Ņikitinai svētdien tika Baltijas čempiones tituls 50 metru tauriņstilā (27,22 sekundes) un 100 metru brīvajā stilā (57,17). Divu dienu laikā Ņikitina individuālajās disciplīnās izcīnīja trīs uzvaras trīs startos, kļūstot par titulētāko Latvijas valstsvienības sportisti.

Zelta godalga svētdien Latvijai tika arī 50 metru brasā, kur ar vienas simtdaļas pārsvaru uzvaru izrāva Arina Sisojeva (33,08). Tikmēr Daniilam Bobrovam kārtējais sudrabs - 100 metru brasā (1:03,34), bet Ģirtam Feldbergam otrā vieta 50 metros uz muguras (26,51) un dalīta trešā vieta 200 metros uz muguras (2:05,45).

200 metros brīvajā stilā, finišējot pēc vienas minūtes un 54,52 sekundēm, Artūram Markovam šoreiz tika bronza.

4x100m brīvā stila stafetē Markovs, Bobrovs, Toms Veinbergs un Feldbergs izcīnīja sudraba godalgas (3:30,35), bet Elizabete Paula Ozola, Sisojeva,  Ņikitina un Nikola Elpe 4x100 metru kombinēto stafeti veica četrās minūtēs un 29,00 sekundēs, tādējādi ierindojoties trešajā vietā.

Junioru grupā otro uzvaru čempionātā izcīnīja Ozola, kura šodien bija labākā savā vecuma grupā 100 metros uz muguras (1:05,68), vienlaikus arī kvalificējoties finālam. Vakara sesijā sportiste spēja uzlabot savu rezultātu un, finišējot pēc vienas minūtes un 04,73 sekundēm, izcīnīt sudrabu "Open" ieskaitē. Sasniegtais rezultāts sportistei deva 703 FINA punktus, kas bija labākais starp visām juniorēm, par ko Ozolai tika pasniegts sacensību labākās juniores tituls.

Savukārt juniors Kārlis Ādamsons, par vienu simtdaļu pārspējot komandasbiedru Ņikitu Gorbačovu, izcīnīja bronzu 50 metru brīvajā stilā (24,28).

4x100m brīvā stila stafetē zēniem Jegors Mihailovs, Gorbačovs, Kārlis Ādamsons un Kristaps Miķelsons sīvā cīņā izcīnīja sudraba godalgas. Kvartets distanci veica trīs minūtēs un 34,16 sekundēs.

Jauniešu grupā sacensību noslēdzošajā dienā vienīgo uzvaru izcīnīja Matīss Kaktiņš, kurš pēc uzvaras 200 metros brasā šovakar palika nepārspēts arī divas reizes īsākā distancē (1:07,59). Tikmēr Daņilam Petrikinam šovakar dalīta trešā vieta 100 metru tauriņstilā (59,06). Jau ziņots, ka vakar 200 metru tauriņstilā Petrikins kļuva par Baltijas čempionu gan jauniešu, gan pieaugušo konkurencē.

Pēc FINA punktu tabulas sacensību augstvērtīgākos rezultātus starp Latvijas sportistiem uzrādīja Bobrovs, kuram 200 metru brasā 804 punkti, un Ņikitina ar 752 punktiem 50 metros brīvajā stilā.