Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. (Foto: Juris Rozenbergs)

Latvijas delegāciju Tokijas un Pekinas olimpiskajās spēlēs vadīs Kārlis Lejnieks

Citi sporta veidi
24. februārī 17:44 2021. gada 24. februārī 17:44
  Jauns.lv
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomiteja par Latvijas olimpiskās komandas delegācijas vadītāju gan Tokijas, gan Pekinas olimpiskajām spēlēm apstiprinājusi LOK ģenerālsekretāru Kārli Lejnieku, portālu Jauns.lv informēja LOK.

XXXII vasaras olimpiskās spēles Tokijā  norisināsies no 2021. gada 23. jūlija līdz 8. augustam, bet XXIV ziemas olimpiskās spēles Pekinā notiks no 2022. gada 4. februāra līdz 20. februārim.

Kā vēsta LOK, 24. februārī izpildkomitejas sēdē tika skatīts arī LOK Statūtu grozījumu projekts, kas nosaka amatpersonu ievēlēšanu termiņus, kā arī piedāvā kārtību, kādā var tikt veikta izpildkomitejas locekļu – federāciju prezidentu vidū, kā arī citus grozījumus. Statūtu redakcija paredz, ka LOK prezidents var tikt ievēlēts amatā ne ilgāk kā uz 8 gadiem (divi amata termiņi), savukārt LOK ģenerālsekretāru un izpildkomitejas locekļus amatos ievēl ne ilgāk kā uz 12 gadiem (trīs amata termiņi), katru amatu uzskaitot atsevišķi.

Savukārt ar LOK Ģenerālas asamblejas lēmumu atsevišķos gadījumos var tikt veikta rotācija izpildkomitejas vēlēto locekļu – federāciju prezidentu vidū. Statūtu grozījumi ir jāpieņem LOK Ģenerālajā Asamblejā, kas notiks šī gada 26. martā.

Tāpat Izpildkomitejas sēdē tika arī prezentētas vienotas sporta identitātes vadlīnijas, kas paredz ieviest vienotu identitāti ne tikai ar LOK saistītajās organizācijās un aktivitātēs, bet aicina pievienoties visu sporta sabiedrību, akceptējot turpmāk vienotu Latvijas sporta identitāti gan vietēja, gan starptautiska mēroga sacensībās un pasākumos. Vadlīnijas paredz, ka valsts sporta identitāti veido trīs zvaigznes, kas ir prototips Brīvības pieminekļa zvaigznēm, un vārds “Latvija” ( latviešu valodā).

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta institucionālie partneri  - Latvijas izglītības un zinātnes ministrija, AS “Latvijas Valsts Meži” un SOK Olimpiskā Solidaritāte; LOK Zelta partneri - mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un AS “LNK Industries”; LOK informatīvie partneri -  SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi” un AS ”Radio SWH”.

Citi šobrīd lasa

Novārdzis Breds Pits ratiņkrēslā izvests no slimnīcas 3
Bēdīgi slavenais narkomūlis Rolands Prīverts Bolīvijā uzņem filmu par narkotikām 2
Adventistu baznīcas vadītā pansionātā no Covid-19 mirusi trešā daļa iemītnieku 4
Pievienot komentāru

Слезы душат: Елизавета II взяла с собой на похороны мужа их совместное фото

Принц Уильям и принц Гарри поговорили на похоронах принца Филиппа впервые за долгое время. О чём беседовали братья?