Kalniņam trešā "sausā" spēle sezonā; Cibuļskim vārti Čehijā
Latvijas hokeja izlases vārtsargs Jānis Kalniņš turpina aizvadīt lielisku sezonu.
2021. gada 6. janvāris, 09:44

Vārtsargs Jānis Kalniņš otrdien Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) nosargāja savus vārtus neskartus un palīdzēja Helsinku "Jokerit" izcīnīt drošu uzvaru pār "Soči" vienību.

"Jokerit" viesos ar 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) uzvarēja "Soči", izcīnot jau ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs.

Kalniņš Somijas kluba vārtos atvairīja visus 19 metienus. Vārtsargs šosezon laukumā devies 18 spēlēs, no kurām trijās palicis nepārspēts.

Niklass Jensens Helsinku komandā izcēlās ar diviem vārtiem.

Tikmēr citā spēlē Boba Hārtlija vadībā Omskas "Avangard" viesos ar 6:5 (2:2, 1:0, 2:3, 1:0) papildlaikā uzvarēja Ufas "Salavat Julajev".

Uzvaru Hārtlija vadītajai komandai papildlaika ceturtajā minūtē izrāva Jirži Sekāčs, kurš realizēja skaitlisko vairākumu. Mājiniekiem sasniegt papildlaiku trešā perioda pēdējā minūtē palīdzēja Markusa Granlunda precīzais raidījums.

Olivers Kaski "Avangard" rindās iekrāja divus "golus", kamēr Sekāčs, Iļja Kovaļčuks un Kirils Semjonovs nopelnīja 1+1. Divas rezultatīvas piespēles Alekseja Jemeļina rēķinā

Ufas klubā Granlundam divi vārti, Filipam Larsenam divas piespēles, bet Mihails Naumenkovs iemeta vienu "golu" un divreiz rezultatīvi piespēlēja.

Austrumu konferencē "Avangard" ar 58 punktiem 42 spēlēs ieņem otro vietu, kamēr Rietumos "Jokerit" ar 48 punktiem 38 mačos ierindojas piektajā pozīcijā.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.

Latvijas hokeja izlases aizsargs Oskars Cibuļskis otrdien Čehijas ekstralīgas spēlē izcēlās ar vārtu guvumu, bet viņa komandas biedrs Uvis Balinskis rezultatīvi piespēlēja, abu hokejistu pārstāvētajai Litvīnovas "Verva" izcīnot uzvaru.

"Verva" viesos ar 6:4 (1:1, 1:1, 4:2) uzvarēja Karlovi Vari "Energie".

Balinskis pirmās trešdaļas desmitajā minūtē vairākumā rezultatīvi piespēlēja Františekam Lukem, bet Cibuļskis otrā perioda piektajā minūtē panāca 2:1 savas komandas labā.

Balinskis laukumā pavadīja 18 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa vārtiem un spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Cibuļskis nospēlēja 16 minūtes un 15 sekundes, vārtus gūstot ar vienu no saviem diviem raidījumiem. Aizsargs iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Uzvaras vārtus trešā perioda devītajā minūtē "Verva" komandā iemeta Lukašs Zejdls.

Citā spēlē pie rezultatīvas piespēles tika arī uzbrucējs Māris Bičevskis, kura pārstāvētā "Mlada Boleslav" viesos ar 5:4 (0:2, 2:1, 2:1, 0:0, 5:4) "bullīšos" uzvarēja Pardubices "Dinamo".

Bičevskis rezultatīvi piespēlēja komandas pirmajos vārtos, kurus Pāvels Kousals mazākumā guva otrā perioda sestajā minūtē.

Laukumā uzbrucējs šajā duelī pavadīja 16 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā uzvarēja 11 no 18 iemetieniem un spēli noslēdza lietderības koeficientu +1.

Par mača varoni kļuva Oskars Flins, kurš trešās trešdaļas 19.minūtē panāca 4:4, bet vēlāk realizēja trīs no četriem "bullīšiem".

Citā spēlē Ralfa Freiberga pārstāvētā Brno "Kometa" viesos ar 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) uzvarēja Zlīnas "PSG Berani", kurā aizsargs spēlēja pagājušajā sezonā.

Freibergs laukumā nospēlēja 12 minūtes un 32 sekundes, metienus pa vārtiem neizdarīja un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderību +1.

No latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk turnīra tabulā ir "Mlada Boleslav", kas ar 55 punktiem 28 spēlēs ieņem trešo vietu. Brno vienība 27 mačos iekrājusi 38 punktus, kas ļauj ieņemt devīto pozīciju, bet vietu zemāk ar 32 punktiem ir "Verva".

Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē 14 komandas.