Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai adresētā vēstulē aicinās Baltkrievijā plānotās hokeja čempionāta spēles rīkot citur
Foto ilustratīva nozīme. (Foto: unsplash.com)

Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai adresētā vēstulē aicinās Baltkrievijā plānotās hokeja čempionāta spēles rīkot citur

Hokejs
2. septembrī 20:20 2020. gada 2. septembrī 20:20
  Jauns.lv / LETA
Latvija vēstulē Starptautiskajai Ledus hokeja federācijai (IIHF), kas izskatīta šodien valdības sēdē, aicinās Baltkrievijā plānotās hokeja čempionāta spēles rīkot citviet,  preses konferencē apliecināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš atzina, ka jautājums šodien skatīts Ministru kabineta sēdē. Pēc premjera paustā, valdības nostāja nav mainījusies.

"Mēs sākam sarunu ar starptautisko hokeja federāciju, lai viņi izsvērtu iespēju čempionāta vienu daļu no Baltkrievijas galvaspilsētas novirzīt kaut kur citur," skaidroja Kariņš.

Jau iepriekš Kariņš skaidroja, ka Latvija vēlas rīkot 2021.gada pasaules čempionātu Rīgā, tomēr, ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, premjers neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju.

"Aicināsim IIHF Baltkrievijas vietā atrast otru valsti. Ja federācija [IIHF] atteiksies un Baltkrievijā situācija joprojām nebūs mainījusies, valdība varētu lemt, ka Latvija nepiedalās 2021.gada hokeja čempionāta rīkošanā," uzsvēra Kariņš.

Viņš aģentūrai LETA skaidroja, ka saistībā ar notikumiem Baltkrievijā viņš ir uzdevis izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), kura ir atbildīga arī par sporta jautājumiem un par minētā čempionāta organizēšanu no valsts puses, sazināties ar IIHF, lai nonāktu pie kopīga labākā iespējamā risinājuma šajā situācijā.

"Šobrīd ir grūti iedomāties, kā pēc pēdējiem notikumiem Baltkrievijā varam kopīgi organizēt hokeja čempionātu," vērtēja premjers.

Jau ziņots, ka IIHF pagaidām neplāno pārcelt 2021.gada pasaules čempionātu uz citu norises vietu un nevēlas izdarīt kādus politiskus paziņojumus.

2021.gada pasaules čempionātu rīko Minska kopā ar Rīgu, bet turnīra izšķirošās fāzes spēles paredzētas tieši Baltkrievijas galvaspilsētā. Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014.gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

Citi šobrīd lasa

Grūti noticēt, bet 30 gadu laikā minimālā alga Latvijā augusi 370 reizes. 1991. gadā tā bija 1,35 eiro 33
Tas maina visu: mājsaimniece atklāj, kā acumirklī notīrīt aizsalušu auto vējstiklu 3
Kāzās ar sešām draudzenēm stāvoklī: skandalozais Nigērijas uzņēmējs atkal šokē sabiedrību 4
Pievienot komentāru

Без макияжа и в халате: Алла Пугачева показала себя сразу после банных процедур

Галкин рассказал 7-летнему сыну про советский дефицит