foto: Andrew Surma/Sipa USA/ Vida Press
Ilggadējais izlases vārtsargs Andris Vaņins beidzis futbolista karjeru un kļuvis par treneri Šveices klubā
Andris Vaņins Sjonas vienībā spēlēja no 2009. līdz 2016. gadam.
Futbols
2020. gada 31. augusts, 15:48

Ilggadējais izlases vārtsargs Andris Vaņins beidzis futbolista karjeru un kļuvis par treneri Šveices klubā

Jauns.lv / LETA

Šveices superlīgas komandā "Sion", kuru pārstāv Latvijas izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis, turpmāk būs divi latvieši, jo par vārtsargu treneri pirmdien tika iecelts pieredzes bagātais Andris Vaņiņs, ziņo komanda.

Vaņins Sjonas vienību iepazinis jau iepriekš, jo tās rindās spēlēja no 2009. līdz 2016. gadam.

Jau februārī bija zināms, ka Vaņins nepaliks savā līdzšinējā komandā "Zurich". Spēlētājs martā raidījumā "Par futbolu" sarunā ar bijušo futbolistu Juriju Žigajevu atklāja, ka ir gatavs turpināt karjeru, taču tikai tad, ja saņems solīdu piedāvājumu.

Ņemot vērā, ka Vaņins pirmdien pievienojās Sjonas treneru štābam, noprotams, ka pieredzes bagātais vārtsargs licis punktu spēlētāja karjerai.

"Sion" ziņo, ka Vaņins klubā sastrādāsies ar jauno galveno treneri Fabio Grosso un līdzšinējo vārtsargu speciālistu Pjēru de Kalbermatenu.

Vaņins "Zurich" komandas rindas papildināja 2016. gadā, bet pēdējās divās sezonās viņš zaudējis Cīrihes kluba pamatvārtsarga vietu.

Pirms pievienošanās Cīrihes vienībai Vaņins septiņas sezonas pavadīja citā Šveices komandā "Sion", kurai 2009. gadā pievienojās no Latvijas kluba "Ventspils". Karjeras laikā viņš spēlēja arī bēdīgi slavenajā "Ventā" un uz īsu brīdi bija leģionāra gaitās Krievijā.