Kurucam seši punkti un tikpat piezīmju zaudējumā pret čempioni; Mičela 57 punkti neglābj "Jazz" no neveiksmes pirmajā izslēgšanas spēlē
Rodions Kurucs (pa labi) cīņā ar Marku Gasolu.
2020. gada 18. augusts, 09:19

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs pirmdien guva sešus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmajā spēlē, viņa pārstāvētajai Bruklinas "Nets" komandai ciešot zaudējumu.

"Nets" Orlando notiekošā turnīra mačā ar 110:134 (20:37, 31:36, 35:22, 24:39) piekāpās iepriekšējās sezonas čempionei Toronto "Raptors".

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām "Nets" ir iedzinējos ar 0-1.

Kurucs laukumā pavadīja 16 minūtes un 15 sekundes, grozā raidot trīs no četriem divpunktu metieniem un netrāpot divus tālmetienus.

Cēsnieka rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas un sešas piezīmes. "Nets" ar viņu laukumā ielaida par 16 punktiem vairāk nekā iemeta.

Ņujorkiešiem rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Timotijs Luvavu-Kabaro, 19 punkti bija Džo Herisam, 15 punkti un 12 atlēkušās bumbas Džeretam Elenam, bet 15 punkti un 15 rezultatīvas piespēles - Kerisam Levertam.

Toronto vienībā ar 30 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Freds Vanvlīts, 22 punktus pievienoja Serže Ibaka, bet 18 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Paskālam Sjakamam.

Kurucs maču sāka starta pieciniekā kā spēka uzbrucējs un tieši viņš guva pirmos "Nets" punktus, otrajā minūtē triecot bumbu grozā no augšas (2:3). Dažas minūtes vēlāk viņš panāca 6:10, bet turpinājumā "Raptors" ātri atrāvās un jau otrās ceturtdaļas sākumā bija vadībā ar 26 punktu handikapu.

Nākamreiz latvietis grozu iekaroja ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad pēc "Nets" atspēlēšanās panāca 90:99. Tiesa, jau ceturkšņa trešajā minūtē viņš tika pie sestās piezīmes un pameta laukumu.

Uz Kuruca precīzo metienu "Raptors" atbildēja ar diviem tālmetieniem un atgriezās drošā vadībā, līdz finālsvilpei vēl vairāk palielinot savu pārsvaru.

Sērijas otrā spēle norisināsies trešdien.

Pērn Kurucs laukumā devās četrās izslēgšanas turnīra spēlēs, kurās vidēji 17 minūtēs guva 6,3 punktus un izcīnīja 5,0 bumbas zem groziem.

NBA vienības pirms izslēgšanas spēlēm aizvadīja astoņus mačus, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēļu sākuma. "Nets" Austrumu konferencē ieņēma septīto pozīciju, bet "Raptors" bija otrā.

CItā spēlē Donovans Mičels pirmdien izcēlās ar 57 punktiem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmajā spēlē, taču ar to nebija gana, lai Jūtas "Jazz" izcīnītu uzvaru.

"Jazz" Orlando turnīra mačā ar 125:135 (25:31, 27:28, 31:19, 32:37, 10:20) piekāpās Denveras "Nuggets", kas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām ieguva vadību ar 1-0.

Pēc Maika Konlija došanās prom no Orlando "burbuļa" Mičels vēl izteiktāk uzņēmās "Jazz" līdera lomu un guva 57 punktus, pievienojot arī deviņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. "Play-off" mačos par viņu vairāk punktus guvuši tikai Maikls Džordans (63 punkti 1986. gadā) un Eldžins Beilors (61 punkts 1961. gadā).

Pirms 20 gadiem 50 punktus vienā no izslēgšanas turnīra spēlēm guva "Jazz" leģenda Karls Melouns.

"Nuggets" komandai uzvaru nodrošināja Džamals Marejs, kurš guva 36 punktus, desmit no tiem pagarinājumā, kā arī izdalīja deviņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Nikolam Jokičam bija 29 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

Savukārt Austrumu konferencē Bostonas "Celtics" ar 109:101 (25:26, 30:23, 20:30, 34:22) guva virsroku pār Filadelfijas "76ers", sērijā panākot 1-0.

Uzvaras priekus aizēnoja Gordona Heivorda savainojums - pirms trim gadiem smagu traumu guvušais basketbolists šoreiz sastiepa potīti.

"Celtics" rindās rezultatīvākais ar 32 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām bija Džeisons Teitams, bet 29 punktus guva Džeilens Brauns. "76ers" komandā ar 26 punktiem un 16 bumbām zem groziem atzīmējās Žoels Embīds.

Jau ziņots, ka latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva 14 punktus izslēgšanas turnīra pirmajā mačā un tikai izraidīts no zāles, kamēr viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" cieta zaudējumu

"Mavericks" Orlando notiekošā turnīra pirmajā spēlē ar rezultātu 110:118 (38:34, 31:32, 13:21, 28:31) piekāpās Losandželosas "CIippers" un Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām nonāca iedzinējos ar 0-1.

"Mavericks" komandā vēl viens "play-off" debitants Luka Dončičs izcēlās ar 42 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm, bet 18 punkti bija Tima Hārdeveja juniora kontā. Dončičs pirmdien ar 42 punktiem laboja NBA debijas spēles rekordu, par sešiem punktiem labojot Karīma Abduldžabara savulaik iespēto.

Pretiniekiem ar 29 punktiem un 12 bumbām zem groziem izcēlās Kavai Lenards, 27 punktus guva Pols Džordžs, 19 punkti bija Markusam Morisam.