Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
KNAB vakar aizturējis Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori Amantovu
Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore Ingrīda Amantova. (Foto: LETA)

KNAB vakar aizturējis Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori Amantovu

Sporta zvaigznes
2020. gada 23. aprīlī 14:18 2020. gada 23. aprīlī 14:18 | Papildināts, 2020. gada 23. aprīlī 16:09
  Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) otrdien aizturējis Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori Ingrīdu Amantovu, liecina portāla Jauns.lv rīcībā esošā informācija.

Bijusī kamaniņu braucēja Amantova ir arī Ropažu novada domes deputāte. 

KNAB apliecināja, ka otrdien iepriekš sāktā kriminālprocesā veica neatliekamas procesuālās darbības un aizturēja vienu Murjāņu sporta ģimnāzijas amatpersonu.

Kriminālprocess sākts 15.aprīlī par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā un krāpšanas mēģinājumu. 

Pēc procesuālo darbību veikšanas amatpersonai piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, proti, aizliegums ieņemt noteiktu amatu un tuvoties noteiktām personām. 

Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB šobrīd nesniedz. KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Amantova atzina, ka viņa tiešām tikusi aizturēta, taču viņa uzskata, ka tas ir pārpratums. Vaicāta, ar ko saistīta viņas aizturēšana, ģimnāzijas direktore teica, ka sīkākas detaļas pašlaik "negrib un nevar" atklāt.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norādīja, ka IZM šo informāciju uzzināja no medijiem, un šobrīd ministrijai ir grūti ko papildus komentēt. "Tiek gaidīta oficiālā informācija no KNAB un rīkosimies atbilstoši saņemtai informācijai un norādījumiem," pauda ministrijā.

Tāpat IZM atklāja, ka Amantova kopš 2020.gada 18.aprīļa līdz 14.maijam atrodas atvaļinājumā un skolas direktora pienākumus pašlaik pilda direktora vietnieks sporta jomā Sergejs Čevers.

Ropažu novada pašvaldības Izpilddirektore Signe Grūbe apstiprināja, ka šonedēļ KNAB pārstāvji bija ieradušies Ropažu novada pašvaldībā. Uz jautājumu par to, vai KNAB interese par Amantovu varētu būt saistīta ar darbu domē, Grūbe norādīja, ka pašvaldība nekādus komentārus nevar sniegt, jo notiek izmeklēšanas darbības.

Amantovas amatpersonas deklarācija par 2019.gadu liecina, ka viņa ir arī sporta kluba "Brīze" valdes locekle, sporta kluba "Ziemeļpols" valdes locekle, Latvijas Olimpiešu kluba valdes locekle, Latvijas Sporta treneru asociācijas valdes locekle, "V.Zozuļas Olimpiskā kluba" valdes locekle, kā arī viņa saņem atalgojumu no Ropažu novada pašvaldības, bet kā asistente - Rīgas pilsētas pašvaldībā.

Amantovas kopējie ienākumi pērn bijuši aptuveni 40 000 eiro. Lielākoties viņa ienākumus guvusi par ģimnāzijas direktores amatu - 23 914,94 eiro, un par deputātes amatu Ropažu novada domē - 11 888,91 eiro.

Tāpat viņa saņēmusi 3480 eiro no Latvijas Olimpiešu sociālā fonda, 332 eiro - no Latvijas Kamaniņu sporta federācijas un 402,95 eiro - no Rīgas pilsētas pašvaldības.

Viņas īpašumā ir dzīvoklis Rīgā, savukārt viņas valdījumā ir zeme Ropažu novadā un 2009.gada vieglā automašīna "Volvo XC90". Tāpat viņai kopīpašumā pieder vēl kāds īpašums Rīgā.

Citi šobrīd lasa

Alūksnes deputāts neapmierināts ar tūristu rīcību un rosina noteikt iebraukšanas maksu pilsētā 9
Putins jauniešus uzrunā no noslēpumaina bunkura, aiz kura logiem ne visai prasmīgi uzzīmēts mežs 23
Covid-19 dēļ tuviniekus zaudējuši žurnālists Ansis Bogustovs un režisors Dzintars Dreibergs
Pievienot komentāru

Деми Мур на модном показе потрясла зрителей изменившимся лицом

Кристен Стюарт стала точной копией принцессы Дианы