Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jūrmalas ģērbonis pie Jūrmalas domes ēkas. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Jūrmalas dome jūtas nokārtojusi visas saistības ar basketbola klubu "SilJa" 1

Basketbols
7. aprīlī 13:03 2020. gada 7. aprīlī 13:03
  Jauns.lv / LETA
Pret biedrību "Jūrmalai un sportam" par basketbola kluba "SilJa" atbalstu ir izpildītas visas likumos noteiktās saistības, pauda Jūrmalas domē.

Jau vēstīts, ka, nesaņemot Jūrmalas domes solīto atbalstu, Jūrmalas basketbola klubs pārtraucis savu darbību. Pēc biedrības vadītāja Jāņa Voina teiktā, vienība programmas "Par Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansējuma piešķiršanu sporta organizāciju, to pārstāvēto komandu un individuālo sportistu atbalstam" ietvaros nav saņēmusi no domes tai pienākošos 60 000 eiro.

Tomēr pašvaldībā norāda, ka publiskajā vidē paustie apgalvojumi par saistību nepildīšanu no pašvaldības puses ir pilnībā nepatiesi. Jūrmalas dome esot izpildījusi visas iepriekšējos gados uzņemtās līgumiskās saistības ar biedrību "Jūrmalai un sportam" par basketbola kluba "Jūrmala" atbalstu un patlaban pašvaldībai ar biedrību vai klubu nekādu saistību neesot.

Domē skaidro, ka pašvaldībai, rīkojoties ar publiskiem līdzekļiem, ir jāievēro "de minimis" nosacījumi, proti, viena juridiska persona nevar saņemt vairāk par 200 000 eiro publiskā finansējuma trīs gadu periodā. Par to esot informēta arī biedrības "Jūrmalai un sportam" basketbola komandas vadība.

"Trīs gadu periodā sasniedzot 200 000 eiro slieksni, pašvaldība nav tiesīga piešķirt papildu līdzfinansējumu. Zinot minēto ierobežojumu, basketbola kluba vadībai jau laikus bija jāpiesaista arī privātie sponsori," pauž domē.

Kluba vadība arī norādīja, ka komanda ir uzvarējusi 15.janvārī izsludinātajā iepirkumā "Jūrmalas Sporta skolas audzēkņu treniņu procesa un spēļu pieredzes nodrošināšana augstākās līgas basketbola komandā", taču tas ticis pārtraukts.

Domē skaidro, ka konkrētā iepirkuma priekšmets bija Jūrmalas Sporta skolas profesionālās ievirzes basketbola programmas audzēkņu treniņu procesa nodrošināšana un talantīgāko vecāko basketbola grupu audzēkņu spēļu pieredzes nodrošināšana augstākās līgas basketbola komandā.

"Minētais iepirkums nebija paredzēts biedrības "Jūrmalai un sportam" un tās basketbola komandas uzturēšanai, tai skaitā basketbola kluba spēlētāju atalgojuma samaksai. Iepirkuma procedūra, izvērtējot prioritātes, tika pārtraukta, jo Jūrmalas Sporta skolā šobrīd notiek plaši baseina renovācijas darbi un to veikšanai nepieciešami papildu finanšu līdzekļi," apgalvo vietvarā.

Kā ziņots, biedrība "Jūrmalai un sportam" organizē un nodrošina basketbola komandas "Silja" (agrāk "Jūrmala"/"Betsafe") darbību. Pirms priekšlaicīgā sezonas noslēguma notika komandas nosaukuma maiņa - no "Jūrmala"/"Betsafe" uz "SilJa".

Šobrīd biedrība "Jūrmalai un sportam" konsultējas ar juristiem un apsver iespēju vērsties tiesā ar prasību pret Jūrmalas domi.

Saistītās ziņas

Jūrmalas basketbola klubs nav saņēmis Trukšņa un pašvaldības solīto atbalstu un pārtrauc sadarbību
Par iebraukšanu Jūrmalā jāsāk maksāt divus eiro 1
Pasaules tūres posms pludmales volejbolā Jūrmalā pārcelts uz nenoteiktu laiku

Jūrmalas komanda šajā sezonā 22 spēlēs izcīnīja 11 uzvaras, kas pirms Latvijas-Igaunijas līgas sezonas pārtraukšanas turnīra tabulā deva sesto vietu. Jūrmalnieki ir 2018. gada Baltijas Basketbola līgas vicečempioni un Latvijas Basketbola līgas bronzas medaļu laureāti.

Citi šobrīd lasa

Britu karaļnams un "pazudušā prinča" skumjais noslēpums: kas bija princis Džons?
FOTO: Sandis Ozoliņš bauda kopābūšanu ar mīļoto skaistumkaralieni 3
Pornozvaigzne atklāj, kāpēc nesanāca sekss trijatā ar Aršavinu un vēl vienu krievu futbola zvaigzni
Tēmas: Jūrmala
Pievienot komentāru

СМИ: Анастасия Заворотнюк поправилась и вернулась домой