Igauniete pirmo reizi "Grand Slam" ceturtdaļfinālā; Gulbja pāridarītājs zaudē
Igaunijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anete Kontaveita.
2020. gada 27. janvāris, 14:53

Igaunijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anete Kontaveita pirmdien kļuva par pirmo savas valsts pārstāvi, kurai Austrālijas atklātajā čempionātā izdevies pārvarēt astotdaļfinālu.

Turnīrā ar 28.numuru izliktā Kontaveita (WTA 31.) astotdaļfinālā ar 6-7 (4:7), 7-5, 7-5 uzvarēja polieti Igu Švjonteku (WTA 56.).

Nākamajā kārtā Kontaveitai būs jātiekas ar titulēto Rumānijas tenisisti Simonu Halepu (WTA 3.), kura turnīrā izlikta ar ceturto numuru. Rumāniete astotdaļfinālā ar 6-4, 6-4 uzvarēja Beļģijas sportisti Elīzu Mertensu (WTA 16.), kurai turnīrā bija piešķirts 17.numurs.

Halepa Melburnā notiekošajā turnīrā, pēdējās četrās spēlēs nav zaudējusi nevienā setā.

Citā spēlē spāniete Garvinje Mugurusa (WTA 32.) ar 6-3, 6-3 uzvarēja Kiki Bertensu no Nīderlandes (WTA 10.), kurai bija piešķirts devītais numurs.

Nākamajā kārtā Mugurusa tiksies ar Anastasiju Pavļučenkovu no Krievijas (WTA 30.). Pavļučenkova astotdaļfinālā ar 6-7 (5:7), 7-6 (7:4), 6-2 pieveica Angelīnu Kerberi no Vācijas (WTA 18.), kurai bija piešķirts 17.numurs.

Dienu iepriekš ceturtdaļfinālu sasniedza arī pasaules pirmā rakete Ešlija Bārtija, kura ar 6-3, 1-6, 6-4 pārspēja amerikānieti Elisnu Rīski, viņai reitingā ieņemot 19.pozīciju.

Savukārt 15 gadīgā zvaigzne Koko Gofa (WTA 67.) svētdien apstājās astotdaļfinālā, kurā ar 7-6 (7:5), 3-6, 0-6 piekāpās tautietei Sofijai Keninai (WTA 15.).

Jau ziņots, ka Aļona Ostapenko nepārvarēja turnīra otro kārtu, bet Anastasija Sevastova neveiksmi piedzīvoja jau pirmajā duelī.

Austrālijas atklātais čempionāts norisināsies līdz nākamajai svētdienai. Turnīra kopējais balvu fonds ir 20,4 miljoni eiro.

Tikmēr pasaules piektā tenisa rakete Dominiks Tīms pirmdien Melburnā svinēja uzvaru Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfināla spēlē, kurā viņš tikās ar Ernesta Gulbja pāridarītāju Gaēlu Monfisu no Francijas.

Tīms, kuram turnīrā piešķirts piektais numurs, astotdaļfinālā ar 6-2, 6-4, 6-4 uzvarēja Monfisu, kurš iepriekš sacensību trešajā kārtā pārspēja Gulbi.

Ceturtdaļfinālā Tīms tiksies ar pasaules pirmo raketi no Spānijas Rafaelu Nadalu, kurš astotdaļfinālā ar 6-3, 3-6, 7-6 (8:6), 7-6 (7:4) uzvarēja austrālieti Niku Kirisu (ATP 26.). Kirisam šajā turnīrā bija piešķirts 23.numurs.

Kiris šai spēlei iesildījās ar Kobes Braienta Losandželosas "Lakers" kreklu, tādējādi godinot svētdien mūžībā aizgājušo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) leģendu.

Tāpat pie panākuma tika arī šveicietis Stens Vavrinka (ATP 15.), kurš ar 6-2, 2-6, 4-6, 7-6 (7:2), 6-2 uzvarēja Daniilu Medvedevu no Krievijas (ATP 4.).

Vavrinkam ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar Aleksandru Zverevu no Vācijas (ATP 7.), kurš ar 6-4, 6-4, 6-4 pārspēja Andreju Rubļevu no Krievijas (ATP 16.), kuram bija piešķirts 17.numurs.

Dienu iepriekš ceturtdaļfinālu sasniedza arī pasaules otrā rakete Novaks Džokovičs no Serbijas astotdaļfinālā ar rezultātu 6-3, 6-4, 6-4 pārspējot argentīnieti Djego Švarcmanu, kurš reitingā ir 14.vietā.

Tikmēr ranga trešais numurs Rodžers Federers no Šveices četros setos ar 4-6, 6-1, 6-2, 6-2 uzvarēja ungāru Mārtonu Fučoviču, kurš rangā ieņem 67.vietu.

Federers nākamajā kārtā tiksies ar Tenisu Sandgrēnu no ASV (ATP 100.), bet Džokovičam paredzēta cīņa ar kanādieti Milošu Raoniču (ATP 35.).

Jau ziņots, ka Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis vīru turnīrā apstājās trešajā kārtā.