Rīgas "Dinamo" viesos kapitulē "Salavat Julajev"
2020. gada 12. janvāris, 16:10

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" svētdien viesos ar rezultātu 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) kapitulēja Ufas "Salavat Julajev" komandai.

Rīdzinieki zaudējušu trīs mačos pēc kārtas, divos no tiem paliekot "sausā".

Jau spēles trešajā minūtē laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Vladimirs Žarkovs, kurš pēc piespēles no aizvārtes raidīja ripu Jāņa Vora sargātajā cietoksnī. Pirmā perioda turpinājumā rīdzinieki izturēja mazākumu, bet otrās trešdaļas pirmajā pusē spēlēšana nevienādos sastāvos atnesa vēl divus zaudētus vārtus. Vispirms mājiniekiem izcēlās Tēmu Hartikainens, kurš perioda sestajā minūtē izmantoja burzmu vārtu priekšā.

Pēc 20 sekundēm "Dinamo" vēlreiz nonāca mazākumā, un arī šoreiz laukuma saimnieki savu iespēju izmantoja - septītajā minūtē nepieskatīts pie vārtiem paliek Eduards Gimatovs, kurš panāca 3:0.

Uzvaru Ufas komanda nokārtoja trešā perioda pirmajā pusē, kad guva vēl divus vārtus. Vispirms sestajā minūtē Aleksejs Kručiņins pēc ātra uzbrukuma guva ceturtos vārtus ufiešiem, bet trīs minūtes vēlāk Gimatovs bija pirmais vārtu priekšā pie atlēkušās ripas un panāca 5:0.

Pēc Aleksandra Kadeikina pārkāpuma, "Dinamo" tika pie iespējas pēdējās četrarpus minūtes spēlēt vairākumā, taču vārtus neguva. Tādējādi Ufas komandas vārtsargs Andrejs Karejevs maču noslēdza nepārspēts.

Traumas dēļ maču nepabeidza rīdzinieku aizsargs Metjū Majone.

Rīdzinieki trešdien tikās ar Artūra Kuldas pārstāvēto Čerepovecas "Severstaļ", ar 2:3 "bullīšos" piedzīvojot zaudējumu. Iepriekš "Dinamo" piedzīvoja graujošu zaudējumu pret vēl viena latvieša Jāņa Kalniņa pārstāvēto vienību Helsinku "Jokerit", bet pirms šī dueļa izcīnītas divi "sausie" panākumi pret Nursultanas "Baris" un Minskas "Dinamo".

Ufas vienība pēc pērnā gada nogalē neveiksmīgi aizvadītā Špenglera kausa KHL čempionātā atgriezās ar uzvaru pār spēcīgo Maskavas CSKA, bet nākamajos divos dueļos piedzīvotas neveiksmes pret Jaroslavļas "Lokomotiv" un Maskavas "Dinamo".

"Dinamo" ar 33 punktiem 46 spēlēs ir pirmspēdējā starp 12 Rietumu konferences komandām, bet pirmais astotnieks ir 18 punktu attālumā, līdz ar to tikšana Gagarina kausa izcīņā ir tikai teorētiska. Ufas komanda aizvadījusi par maču mazāk un ar 52 punktiem ir sestā Austrumos.

Abas komandas KHL čempionātā iepriekš tikušās 22 reizes, no kurām rīdzinieki uzvaru svinējuši vien trīs reizes.

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā būs šādi hokejisti: vārtsargi - Jānis Voris , Reinis Liepiņš; aizsargi - Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Kristofers Berjlunds, Mareks Djaloga, Sergejs Gimajevs, Metjū Majone, Roberts Mamčics, Bens Māršals; uzbrucēji - Kārters Eštons, Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Koltons Gilīss, Roberts Lipsbergs, Gints Meija, Aleksandrs Protapovičs, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis, Ņikita Setdikovs, Kirils Sļepecs, Antons Trastašenkovs.

Savainojumu dēļ mājās paliks Andrejs Makarovs, Aleksandrs Salāks, Kristaps Zīle, Oskars Bārtulis, Kristaps Sotnieks, Lauris Dārziņš, Rihards Marenis, Vitālijs Pavlovs, bet Reinis Lejnieks paliks trenēties Rīgā.

Rīgas hokejisti otrdien spēkosies ar Sanktpēterburgas SKA.

Rīgas "Dinamo" iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./14.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.