Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LOK Izpildkomiteja vienbalsīgi pieprasa atjaunot vēsturisko bobsleja starta estakādi Daugavas stadionā
Latvijas bobslejistu rīcībā šobrīd ir tikai viena starta estakāde - Siguldā. (Foto: Ieva Lūka/LETA)

LOK Izpildkomiteja vienbalsīgi pieprasa atjaunot vēsturisko bobsleja starta estakādi Daugavas stadionā

Citi sporta veidi
2019. gada 11. decembrī 14:50 2019. gada 11. decembrī 14:50
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomiteja vienbalsīgi pieprasa atjaunot vēsturisko bobsleja starta estakādi Daugavas stadionā, informē LOK.

Jau ziņots, ka Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) iestājas par sākotnēji stadiona rekonstrukcijas plānā iekļautās mākslīgā starta estakādes atrašanos stadiona teritorijā Rīgā, kamēr cita iespēja būtu to celt Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases tuvumā.

Otrdien LOK sēdē sēdē tika izvērtēts LBSF prezidenta Jāņa Kola aicinājums iejaukties Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānos, kas izslēdza no Daugavas stadiona rekonstrukcijas projekta vēsturisko bobsleja starta estakādi, kura stadiona teritorijā ir atradusies kopš 1980.gada un sevišķi vasaras periodā ir nodrošinājusi kvalitatīvu treniņprocesu līdz 2017.gadam.

Daugavas stadiona rekonstrukcijas plāns paredzēja bobsleja starta estakādes izveidi, bet 2018.gadā tā no projekta tika izņemta, šo lēmumu nesaskaņojot ar bobsleja pārstāvjiem.

LBSF prezidents un LOK Izpildkomitejas loceklis Jānis Kols uzsver, ka starta estakāde no rekonstrukcijas plāna izņemta, lai tai paredzētos līdzekļus pārdalītu citām sporta būvēm objektā. "Kategoriski iebilstu pret nepārdomāto lēmumu, jo tiek grauta Latvijas bobsleja konkurētspēja pasaulē un mūsu sportistiem nebūs iespējas pienācīgi sagatavoties cīņā par medaļām. Tāpēc lūdzu LOK Izpildkomitejas atbalstu, lai atgrieztu rekonstrukcijas projektā starta estakādi vasaras treniņiem", LOK citē Kola teikto.

Tikmēr Daugavas stadiona direktors Guntis Zālītis un IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs LOK Izpildkomitejas sēdē apliecināja, ka starta estakādi var atkārtoti iekļaut projektā, rodot attiecīgu finansējumu.

LOK Izpildkomiteja vienbalsīgi atbalstīja LBSF aicinājumu un nolēma lūgt IZM veikt nepieciešamās korekcijas 2019.gada 15.februāra "Grozījumos Kultūras un sporta kvartālā Grīziņkalnā teritorijas attīstības stratēģijā", atkal paredzot rekonstrukcijas projektā vietu bobsleja starta estakādei vasaras sausajiem treniņiem.

Tāpat LOK Izpildkomiteja ierosināja Latvijas Nacionālajā sporta padomē 2020.gada pirmajā ceturksnī izskatīt jautājumu par vasaras starta estakādes izveidi Daugavas stadionā un izvērtējot iespējas par nepieciešamo finansējumu un tā avotiem.

Citi šobrīd lasa

Vareni skati. Latvijas upēs iet ledus; Līgatnē tas parauj līdzi leģendāro pārceltuvi 2
Pamatojoties uz Lemberga slikto veselības stāvokli, advokāts lūdz pārskatīt viņam noteikto apcietinājumu 20
Premjers nosauc lielāko Covid-19 izaicinājumu 3
Pievienot komentāru

Астрологи назвали 5 самых опасных дней в марте

Алек и Хилария Болдуин стали родителями в шестой раз спустя полгода после рождения пятого ребенка