Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Aculiecinieki atklāj detaļas par ūdensmoto sportista Didža Jovaišas traģisko bojāeju

Sporta zvaigznes
2019. gada 4. novembrī 23:00 2019. gada 4. novembrī 23:00
  Jauns.lv
Raidījuma "Degpunktā" intervētie Codes pagasta iedzīvotāji atklāj, ka Jovaiša izmēģinājis kvadriciklam līdzīgu transportlīdzekli. Viņš nobraucis nepilnus 100 metrus pa zālāju un paugurainu ceļu un zaudējis spēkrata vadību. Tas uzgāzies virsū un vadītāju nonāvējis.

Codes pagastā pie garāžām traģēdijas vietā gulst sveces un ziedi. Vietējās daudzdzīvokļu ēkas iemītnieki ap vieniem dienā kļuvuši par aculieciniekiem traģiskajam negadījumam.

Kāds kaimiņš stāsta, ka traģēdiju redzējis no trešā stāva loga. Cita kaimiņiene atklāj, ka Jovaiša strādājis autoservisā par mehāniķi un avarējis ar remontā nodotu transportlīdzekli.

Didzis Jovaiša (1990-2019). (Foto: Facebook)

Vēstis par notikušo pārsteidza un apbēdināja daudzus, jo puisis bijis apkaimē labi pazīstams un cienīts.

Piemiņas apliecinājumi nolikti divās dažādās vietās - ceļa posmā, kurā puisis avarēja, kā arī pie viņa nelielās darbnīcas durvīm.

"Normāls, strādīgs puisis, viņš darbojās ar auto remontiem. Ļoti gudrs, prātīgs puisis. Nelaime nenāk brēkdama, to neviens nevar pateikt - kāpēc?" stāsta kaiminš.

Transportlīdzeklis atgādinājis kvadriciklu, bet tam nav bijušas valsts reģistrācijas numura zīmes. Policija stāsta, ka puisis braucis bez ķiveres. Likumsargi par notikušo uzsākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu precīzus nāves apstākļus.

Gūtie ievainojumi izrādījušies nāvējoši, un mediķu brigāde nespēja cietušajam palīdzēt.

Traģēdijas vietā gulst ziedi un sveces. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Latvijas ātrumlaivu braucēja Ieva Millere portālam Jaun.lv apliecināja, ka  Bauskas pusē nelaimes gadījumā bojā gājis ūdens motosportists, ātrumlaivu braucējs Didzis Jovaiša. 29 gadus vecais sportists mūžībā aizsaukts svētdien, 3. novembrī, dienas pirmajā pusē.

„Jā, Didzis tik tiešām gāja bojā savās mājās - Bauskā. Tas nebija saistīts ne ar treniņiem, ne sporta sacensībām. Tas bija nelaimes gadījums. Viņš bija mans bērnības draugs, puisis, kuram vēl ilgi, ilgi bija jādzīvo,” teica Millere.

Aculiecinieka foto no traģēdijas vietas. (Foto: Twitter)

Sociālajā tīklā "Facebook" pie Didža Jovaišas un viņa draudzenes Evitas Rūtiņas profila virknējas līdzjūtības no tiem, kuri viņu pazina. Jovaiša nodarbojās ar ūdensmoto sportu, startējot komandā "Mēmeles sports" un piedaloties Latvijas un arī Eiropas čempionātos ūdens motorsportā. Pirms pāris nedēļām 29. dzimšanas dienu nosvinējušais Jovaiša ir šī gada Latvijas čempions FR 1000 klasē.

Jāteic, ka šī nav pirmā traģēdija, kuru pēdējā laikā piedzīvojis Latvijas ūdensmotosports. Pagājušā gada jūnijā Eiropas FR1000 ātrumlaivu čempionātā Vācijā trasē sacīkšu negadījumā nāvējoši cieta ūdens  motosportists, 54 gadus vecais Lotārs Millers, kurš bija viens no visu laiku labākajiem Latvijas ūdensmotosportistiem. ”Viņš bija leģenda Latvijas ūdensmotosportā,” tad teica Latvijas Ūdensmotosporta federācijas prezidents Atis Slakteris. Savukārt 10 dienas vēlāk Milleru ģimene piedzīvoja vēl vienu traģēdiju, jo mūžībā devās ūdensmotosporta aizsācējs un patriarhs Ievas Mileres vectēvs Jānis Millers.

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
Lēto drēbju drīz vairs nebūs? Jaunā paaudze revolucionāri maina apģērbu industriju 4
"Atdeva kā negribētu suni" - influenceru pāris pēc 3 gadiem atsakās no adoptētā ķīniešu zēna 7

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме