Traka nakts NBA: Karijam lauzta roka; Embīds sakaujas ar Taunsu
Džoela Emdība un Karla Entonija Taunsa divcīņa.
2019. gada 31. oktobris, 14:57

Viena no spožākajām Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznēm Stefens Karijs trešdien spēles laikā salauza roku, kamēr viņa pārstāvētā vienība Goldensteitas "Warriors" piedzīvoja jau trešo zaudējumu šajā sezonā.

"Warriors" savā laukumā ar rezultātu 110:121 (14:43, 32:29, 21:23, 43:26) piekāpās Fīniksas "Suns", kas svinēja trešo panākumu piecos mačos.

Viesu rindās ar 31 punktu izcēlās Devins Būkers, bet Ārons Beinss pievienoja 24 punktus, 13 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr "Warriors" rindās 20 punktus guva Ēriks Pasčals, kamēr D'Andželo Rasels iemeta 15 punktus, izcīnīja septiņas bumbas zem groziem un atdeva sešas rezultatīvas piespēles.

Goldensteitas komandu šosezon turpina vajāt nelaimes, jo trešās ceturtdaļas sākumā rokas lūzumu guva Karijs, kurš devās uz grozu, bet pēc kontakta ar Āronu Beinsu, neveiksmīgi piezemējās. Karijs piezemējās uz rokām, bet Beinss viņam uzkrita virsū, kā rezultātā viens no līgas labākajiem tālmetienu izpildītājiem laukumu pameta.

Pēc spēles rokas lūzumu apstiprināja arī vienības preses dienests, kas atklāja, ka jau veikti rentgena uzņēmumi.

"Tā bija parasta spēles epizode. Reizēm tā gadās," pēc spēles teica "Warriors" galvenais treneris Stīvs Kers.

Vienība gan neatklāja, cik ilgi spēlētājs varētu būs ārpus ierindas, bet viņam drīzumā paredzēta datortomogrāfijas izmeklēšana, pēc kuras būs lielāka skaidrība par to vai ir nepieciešama operācija, un, kad basketbolists varētu atgriezties laukumā.

"Man viņa ir žēl," teica Fīniksas "Suns" galvenais treneris Montijs Viljamss. "Kad puiši, kuri ir NBA seja gūst traumas, tas nenāk par labu līgai. Īpaši, ja traumu gūst Karijs, kurš ieguldījis lielu darbu, lai viņu mājas arēnā spēles būtu skatāmākas, to pašu paveicot visā līgā."

"Warriors" komanda sezonas turpinājumā saskarsies ar lielām problēmām, jo vasarā komandu pameta viens no tās līderiem Kevins Durents, savukārt Klejs Tompsons, visticamāk, izlaidīs visu 2019./20.gada sezonu ceļgala savainojuma dēļ.

Pēc sešām nospēlētām minūtēm Rikija Rubio metiens panāca +10 (20:10) Fīniksas komandas labā, bet pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar graujošu uzvaru 43:14. Mājinieki arī pirmā puslaika otrajā pusē nespēja sadeldēt lielo punktu pārsvaru, 24 minūtes noslēdzot iedzinējos ar 46:72. Pietuvoties Fīniksas komandai izdevās vien noslēdzošajā ceturtdaļā, taču pirmajās 12 minūtēs izlaistais pārsvars vairs nebija atspēlējams, "Warriors" piedzīvojot jau trešo neveiksmi šajā sezonā.

Citā spēlē Klīvlendas "Cavaliers" mājās ar rezultātu 117:111 (25:26, 25:27, 30:29, 37:29) uzvarēja Čikāgas ""Bulls". Mājinieku rindās 23 punktus un desmit bumbas zem groziem iekrāja Tristans Tompsons, bet Čikāgas komandā pa 16 punktiem guva Zeks Lavīns un Lauri Markanens.

Pie otrā panākuma četrās spēlēs tika Orlando "Magic", kas savā laukumā ar 95:83 (22:25, 20:19, 30:23, 23:16) uzvarēja Ņujorkas "Knicks". Ar 21 punktu un 13 bumbām zem groziem izcēlās Nikola Vucevičs, bet "Knicks" komandā 16 punkti un desmit atlēkušās bumbas Juliusam Rendlam.

Tikmēr sezonu ar perfektu bilanci četrās spēlēs turpina Filadelfijas "76ers", kas mājās ar rezultātu 117:95 (32:24, 10:19, 30:35, 25:17) uzvarēja spēcīgo Minesotas "Timberwolves". Filadelfijas komandā ar 19 punktiem izcēlās Žoels Embīds, par vienu mazāk Tobiasam Herisam, bet Furkads Korkmazs iekrāja 17 punktus.

Zaudētājiem 19 punktus guva Endrū Viginss, kamēr Karls Entonijs Taunss izcēlās ar 13 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām.

Mača karstākie notikumi risinājās trešajā cetutdaļā, kad izcēlās kautiņš starp diviem no talantīgākajiem NBA garajiem spēlētājiem Taunsu un Embīdu, pēc kura abas zvaigznes tika noraidītas no laukuma.

Abu asumi turpinājās arī pēc spēles sociālajos tīklos, kad vispirms kamerūnietis Embīds ierakstīja, ka cilvēks, kurš audzis pie lauvām nebaidās no kaķa (angļu valodā "cat", bet Kārla Antonija Taunsa iesauka, ņemot par pamatu viņa vārdu pirmo burtus ir tieši "KAT"). Uz ko atbilde gan ilgi nebija jāgaida un Taunss publicēja bildi, kurā "starp lauvām augušais Embīds" redzams raudam pēc dažiem viņa pieskārieniem.

Uzvaru izcīnīja arī Bostonas "Celtics", savā laukumā ar rezultātu 116:105 (19:34, 23:24, 38:18, 36:29) uzvarot Milvokī "Bucks". Bostonas vienībā 32 punktus, sešas atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles iekrāja Kemba Volkers, bet Kriss Midltons atbildēja ar 25 punktiem "Bucks" rindās. Tāpat 22 punktus un 14 atlēkušās bumbas iekrāja Jannis Adetokunbo.

Savukārt pērnās sezonas čempioni Toronto "Raptors" mājās ar 125:113 (37:28, 27:30, 37:27, 24:28) uzvarēja Detroitas "Pistons", svinot jau ceturto panākumu piecās spēlēs. Uzvarētājiem 30 punktus, piecas atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīva piespēles nopelnīja Paskāls Siakams, bet viesu komandā 21 punkts un 22 atlēkušās bumbas Andrē Dramondam.

Citviet Portlendas "Trail Blazers" viesos ar rezultātu 102:99 (24:17, 25:27, 19:25, 34:30) uzvarēja Oklahomsitijas "Thunder". Damjans Lilards uzvarētāju rindās izcēlās ar 23 punktiem, septiņām bumbām zem groziem un 13 rezultatīvām piespēlēm, kamēr Sīdžejs Makolums pievienoja 22 punktus. Mājinieku komandā 21 punktu iemeta pieredzējušais Kriss Pols.

Citā spēlē Šarlotas "Hornets" viesos ar rezultātu 118:111 (30:33, 31:33, 32:18, 25:27) uzvarēja Sakramento "Kings", kas šosezon kapitulējusi visās piecās spēlēs. Uzvarētājiem 23 punktus un astoņas atlēkušās bumbas nopelnīja Pīdžejs Vašingtons, bet par punktu mazāk iekrāja Terijs Roziers. "Kings" vienībā 23 punkti Badijam Hīldam, kamēr Harisons Bārns pievienoja 22 puntkus.

Visbeidzot Jūtas "Jazz" mājās ar rezultātu 110:96 (33:23, 19:28, 38:20, 20:25) uzvarēja Losandželosas "Clippers". Uzvarētāju labā 29 punktus guva Maiks Konlijs, bet pretējā laukuma pusē ar 24 punktiem izcēlās Lū Viljamss.

Jau ziņots, ka Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns trešdien NBA spēlē izcēlās ar 21 punktu, kamēr laukuma pretējā pusē Džeimss Hārdens guva 59 punktus. Vašingtonas "Wizards" savā laukumā ar rezultātu 158:159 (34:35, 43:41, 40:35, 41:48) piekāpās spēcīgajai Hjūstonas "Rockets".

Zīmīgi, ka šī bija visu laiku trešā rezultatīvākā NBA spēle, kas noslēgusies pamatlaikā.

Tikmēr Rodions Kurucs un viņa pārstāvētā vienība Bruklinas "Nets" trešdien piedzīvoja jau trešo zaudējumu šīs sezonas četrās spēlēs. "Nets" mājās ar rezultātu 108:118 (31:31, 32:29, 20:30, 25:28) piekāpās Indianas "Pacers", kurai tā bija pirmā uzvara šosezon.

Kurucs laukumā pavadīja 20 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā viņš realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, izcīnīja četras bumbas zem groziem, reizi pārtvēra bumbu, netrāpīja abus "sodiņus" un nopelnīja vienu piezīmi. "Nets" ar Kurucu sastāvā guva par četriem punktiem vairāk nekā ielaida.

2018./19.gada sezonā par čempioniem kļuva "Raptors" basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pārspēja "Warriors" vienību.