Latvijas BMX riteņbraucēji uzvar pirmajās Eiropas čempionāta komandu sacensībās
2019. gada 14. jūlijs, 17:07

Latvijas BMX riteņbraucēji Kristens Krīgers, Helvijs Babris un Filips Krists Rozītis svētdien Valmierā uzvarēja pirmajās Eiropas čempionāta komandu sacensībās.

Iepriekš visaugstākā mēroga BMX sacensībās ierasts redzēt bija individuālās jeb "time-trial" sacensības, tomēr pēdējos gadus tās no sacensību programmas Pasaules kausa posmos, Eiropas čempionātos un pasaules čempionātos ir izņemtas.

Eiropas Riteņbraukšanas savienība, domājot par BMX sporta veida attīstību, Valmierā notiekošajā Eiropas čempionātā eksperimentālā kārtā ieviesa komandu braucienu. Tajā no katras valsts vienlaicīgi startēja trīs sportisti, veicot vienu apli no astoņu metru augstā starta kalna. Rezultāts tika fiksēts pēc trešā braucēja finiša. Māra Štromberga BMX trasē Valmierā sacentās gan vīriešu, gan sieviešu elites grupas sportisti.

Vīru konkurencē sacentās piecas vienības - Latvija, Krievija, Šveice, Beļģija un Čehija. Mājinieku godu aizstāvēja Krīgers, Babris un Rozītis. Latvijas trio, līdzjutēju atbalstīti, trasi veica bez lielām kļūdām. Finišā viņi sasniedza labāko laiku - 33,981 sekunde, bet otro vietu ieguva Krievijas trio Jevgēņijs Komarovs, Jevgēņijs Klešcenko un Aleksandrs Katjaševs, kuri latviešiem zaudēja 0,4 sekundes. Trešā vieta tikmēr tika Beļģijas sportistiem, kurus no uzvarētājiem šķīra teju viena sekunde.

Sieviešu sacensībās uzvaras laurus plūca Krievijas sportistes Natālija Afremova, Barbara Ovčiņikova un Svetlana Admakina. Trasē uzvarētājas pavadīja 40,197 sekundes. Otrā vieta tika Šveices komandai, kas krievu sportistēm piekāpās par 1,6 sekundēm.

Kopumā svētdien Latvijas sportisti dažādās Eiropas čempionāta sacensībās guva astoņas godalgas, kamēr par čempioniem kļuva Edvards Liberts, Klāvs Lisovskis, Edgars Langmanis un Paula Kibare. Sacensības aizvadīja jauniešu un amatieru grupu sacensības.

Liberts par čempionu pārliecinoši kļuva B16 grupā, bet B15 grupā līdz finālam tika Mārtiņš Zadraks, kurš gan beigās palika ceturtais. Pilnu goda pjedestālu Latvijai izdevās gūt amatieru M25+ grupā. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Lisovskis, otrā vieta Viesturam Morozam, bet trešā pozīcija titulētajam pasaules BMX braucējam Edžum Treimanim, kurš aizvadītajā sezonā noslēdza profesionālo karjeru. Šajā grupā septītā vieta tika Kasparam Ernstsonam.

Divas godalgas latvietēm tika G13 grupā. Skaistā cīņā pirmo vietu izcīnīja pērnā gada pasaules čempione Kibare, bet Paulai Zavinskai trešā vieta. G14 meiteņu grupā panākums Veronikai Stūriškai, kura sasniedza lielo finālu un tajā guva trešo vietu. Kritiens par augstu vietu finālā liedza pacīnīties mājiniecei Līvai Glāzerei, kura sacensības noslēdzas sestajā vietā.

Lielisko sezonu turpināja Langmanis B14 grupā. Treimaņa audzēknis spēja uzvarēt visos dienas braucienos, izcīnot skaistu uzvaru. B14 grupas finālā iekļuva vēl divi latvieši - Gustavs Sūna tajā ieguva piekto vietu, bet sešinieku noslēdza Kristers Biljards.