Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: kaut kas neredzēts sieviešu basketbolā - somu pusaudze spēles laikā gandrīz "iedanko" no gaisa 9

Basketbols
11. jūlijā 12:23 2019. gada 11. jūlijā 12:23
Jauns.lv
Somijas jaunajam basketbola supertalantam 17 gadus vecajai Avakai Kujerai spēles laikā teju izdevās paveikt ko tādu, kas sieviešu basketbolā nav redzēts - ietriekt bumbu grozā no gaisa.

Šajā un iepriekšējā nedēļā norisinās Eiropas čempionāts basketbolā meitenēm līdz 18 gadu vecumam gan A, gan B divīzijās. Augstākās divīzijas (A) cīņas norisinās Bosnijā un Hercegovinā, bet B divīzijā meitenes spēkojas Ziemeļmaķedonijā, kur savas cīņas aizvada arī Somijas valstsvienība, kas jau iekļuvusi sacensību ceturtdaļfinālā.

Dienvidsudāniešu izcelsmes basketboliste Somijā ieradās kā bēglis un nu ir kļuvis par pasaules mēroga basketbola zvaigzni. (Foto: Vida Press)

Grupu turnīra pēdējā mačā pret apakšgrupas pastarīti Kosovu somietes mēģināja, ko sieviešu basketbolā vēl neredzētu. Helsinku basketbola akadēmijas pārstāves 16 gadus vecā Janeta Ārnio un gadu vecākā Avaka Kujera devās ātrajā uzbrukumā, kad jaunākā no meitenēm deva piespēli otrai pret vairogu, kas mēģināja no gaisa ietriekt bumbu grozā no augšas. Pietrūka pavisam nedaudz.

Dienvidsudāniešu izcelsmes basketboliste Somijā ieradās kā bēglis un nu ir kļuvis par pasaules mēroga basketbola zvaigzni. (Foto: Vida Press)

195 centimetru garajai Avakai bumbas triekšana grozā no augšas jau pāris gadus nesagādā problēmas un viņa visai bieži to izdara gan, iesildoties mačiem, gan pat spēles laikā.

Somietes apakšgrupu spēlēs izcīnīja piecas uzvaras piecos mačos un ar daudzpusīgo Avaku Kujeru priekšgalā droši soļo pretī labāko trijniekam, kas ļautu nākamgad spēlēt A divīzijā.

Ēģiptes galvaspilsētā Kairā dzimusī dienvidsudāniešu izcelsmes basketboliste Somijā nonākusi, pateicoties ANO bēgļu programmai, jo viņas vecāki sākotnēji no Dienvidsudānas, kur norisinājās aktīva karadarbība, pārcēlās uz Ēģipti, bet vēlāk devās uz Eiropu. Nu viņa ir kļuvusi par pilnvērtīgu Somijas pilsoni.

Viņa ar basketbolu sāka nodarboties 10 gadu vecumā. Viņa jau 16 gadu vecumā debitēja Somijas sieviešu basketbola izlasē un šobrīd tiek uzskatīta par vienu no lielākajiem sieviešu basketbola talantiem pasaulē, jo viņa ir apdāvināta ne vien ar raženu augumu, plašu roku izvērsumu un lielisku atlētiskumu, bet arī veikli un prasmīgi kontrolē bumbu un spēj iemest metienu no distances. Kujeras ģimene ir Jehovas liecinieki.

Tikmēr Latvijas sieviešu U-18 basketbola izlase jau iekļuvusi Bosnijā un Hercegovinā notiekošā Eiropas čempionāta A divīzijā ceturtdaļfinālā, kur šodien spēkosies ar Krievijas vienaudzēm.

Dienvidsudāniešu izcelsmes basketboliste Somijā ieradās kā bēglis un nu ir kļuvis par pasaules mēroga basketbola zvaigzni. (Foto: Vida Press)

Mūsu meitenes grupu cīņās izcīnīja trīs uzvaras, pieveicot mājinieces bosnietes, lietuvietes un polietes, bet astotdaļfinālā apspēlēja arī Izraēlas izlasi.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: pāri sliedēm vai piesmeltām kurpēm – moderno LU Akadēmisko centru no studentiem šķir milzīga peļķe 3
VIDEO: skandāls Magones sētā – bijušais mīlnieks Ventis skaidro attiecības ar viņas lietuviešu vīru Žani
Gaidībās esoša māmiņa no Latvijas gandrīz atņēmusi dzīvību sev un mazulim Īrijas ārstu nekompetences dēļ
Tēmas: Somija
Skatīt visus komentārus

Как «плод изнасилования» Захара Джоли-Питт превратилась в самого сильного члена семьи 1

Директор Моисеева показал, в каких условиях живет музыкант после инсульта