Hārtlija trenētā "Avangard" uzvar Ufā un nonāk soli no Gagarina kausa fināla
Hārtlija iekļūšana Gagarina kausa finālā nozīmēs arī to, ka viņš tuvākajā laikā nevarēs pievienoties Latvijas izlasei.
2019. gada 4. aprīlis, 20:09

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard" ceturtdien nonāca vairs tikai vienas uzvaras attālumā no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas fināla.

Austrumu konferences fināla ceturtajā spēlē "Avangard" izbraukumā ar rezultātu 4:2 (0:0, 3:2, 1:0) pārspēja Ufas "Salavat Julajev", sērijā līdz četrām uzvarām panākot jau 3-1.

Otrā perioda ievadā Omskas vienība ieguva divu vārtu vadību, kad ar precīziem metieniem izcēlās Sergejs Šumakovs un Iļja Mihejevs, rezultātam kļūstot 2:0, tomēr otrajā trešdaļā mājinieki ātri vien panāca neizšķirtu, jo pa precīzam metienam veica Tēmu Hartikainens un Pjotrs Hohrjakovs.

Tiesa, trīs minūtes pirms otrā perioda beigām Mihejevs atkal vadībā izvirzīja "Avangard" vienību. Par spīti vētrainai otrajai trešdaļai, noslēdzošajā spēles nogrieznī vienības vairs tik rezultatīvi nespēlēja. Omskas kluba hokejistiem piederēja minimāla vadība, kas "Salavat Julajev" mudināja atspēlēties, bet tas neizdevās, turklāt pamatlaika priekšpēdējā minūtē "Avangard" spēlētājs Deniss Zernovs pretuzbrukumā panāca 4:2.

Cīņas pēdējā minūtē starp abu vienību hokejistiem izcēlās ilgstoši asumi un diskusijas, kas pēcāk izvērtās arī vairākos kautiņos, bet rezultāts vairs nemainījās.

Šīs sērijas nākamais mačs, kas var būt arī pēdējais, notiks sestdien "Avangard" šīs sezonas laukumā Balašihā.

Hārtlija iekļūšana Gagarina kausa finālā nozīmēs arī to, ka viņš tuvākajā laikā nevarēs pievienoties Latvijas izlasei. Valstsvienība gatavošanos kārtējam pasaules čempionātam uzsāks 8.aprīlī.

Savukārt Rietumu konferences finālā regulārā čempionāta labākā vienība Maskavas CSKA cīnās 2-2 ar Sanktpēterburgas SKA.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas "Dinamo".