Daiļslidotāja Kučvaļska izcīna desmito vietu Ziemas Universiādē
Daiļslidotāja Angelina Kučvaļska.
2019. gada 9. marts, 11:12

Latvijas daiļslidotāja Angelina Kučvaļska sestdien Krievijā izcīnīja desmito vietu 29.Ziemas Universiādē.

Sestdien sieviešu konkurencē tika aizvadīta izvēles programma. Tajā Kučvaļska par savu priekšnesumu nopelnīja 101,96 punktus, kas šajā disciplīnā bija devītais labākais rezultāts.

Pirms tam piektdien īsajā programmā Latvijas daiļslidotāja ar 55,14 punktiem bija astotā, bet sestdien summā iegūtiem 157,10 punkti ļāva viņai ierindoties pirmā desmitnieka beigās.

Savukārt par Universiādes čempioni kļuva jau pēc īsās programmas vadībā esošā japāniete Mai Mihara, kura summa ieguva 220,68 punktus.

Pirms diviem gadiem tieši Kučvaļska sieviešu konkurencē Latvijai izcīnīja ceļazīmi uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kur gan beigās startēja Diāna Ņikitina. Kučvaļska 2016.gadā Eiropas čempionātā izcīnīja ceturto vietu.

Latvija daiļslidošanā Universiādē bija pārstāvēta pirmo reizi.

Pirms tam sestdien Latvijas kalnu slēpotāji sacentās jauktajās komandu sacensībās, kur gan nespēja pārvarēt pirmo kārtu.

Krasnojarskā notiekošajā Ziemas Universiādē Latviju pārstāv 27 sportisti no trīspadsmit Latvijas augstskolām. Latvija pārstāvēta hokejā vīriešiem, kalnu slēpošanā, šorttrekā, daiļslidošanā un snovbordā.

Iepriekšējā Ziemas Universiādē, kas notika 2017.gadā Almati, Latvijai pirmo medaļu vēsturē izcīnīja kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš tika kronēts par čempionu Alpu kombinācijā.