foto: EPA/Scanpix
Ķibermaņa divnieku ekipāža otrajā vietā pēc Pasaules kausa posma pirmā brauciena
Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža.
Citi sporta veidi
2019. gada 26. janvāris, 11:38

Ķibermaņa divnieku ekipāža otrajā vietā pēc Pasaules kausa posma pirmā brauciena

LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža sestdien Sanktmoricas trasē Šveicē ieņem otro vietu pēc Pasaules kausa sestā posma pirmā brauciena.

Pārliecinošā līderpozīcijā pēc pirmā brauciena ir vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas Ķibermani ar Mikni apsteidz par 0,22 sekundēm. Savukārt trešo vietu, no pirmās pozīcijas atpalikdams 0,31 sekundi, ieņem Johanness Lohners.

Savukārt pirmajam trijniekam seko šveicieša Mihaēla Fogta pilotētais divnieks.

Otrajam braucienam starts tiks dots plkst.12 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Ķibermanis sezonas pirmajās divās sacensībās, kas notika Siguldā, divreiz bija otrais aiz olimpiskā čempiona Frīdriha, pēc tam Altenbergā un Kēngiszē latvietis ieņēma attiecīgi trešo un piekto vietu, bet pirms nedēļas Īglsā atgriezās uz goda pjedestāla un atkal bija trešais.

Vācijas bobslejisti un bobslejistes šajā sezonā uzvarējuši visās no 15 aizvadītajām sacensībām.

Šajā posmā nestartē Pasaules kausa debitants Ralfs Bērziņš, kurš tā vietā sestdien Siguldā cīnīsies par Eiropas junioru čempiontitulu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis pēc uzvarām visās piecās sacensībās ar maksimāli iespējamiem 1125 punktiem ir Frīdrihs, kamēr Ķibermanis ar 1004 punktiem ir otrais, bet pirmo trijnieku ar 792 punktiem noslēdz krievs Maksims Andrijanovs.

Savukārt debitants Bērziņš ar 576 punktiem ir 11.vietā, turklāt vēl vienu posmu viņš izlaida, lai startētu arī Eiropas U-23 čempionātā.

Sestdien divnieku sacensības būs arī dāmām, kurām pirmais brauciens sāksies plkst.14.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien turpat Īglsā notika sacensības skeletonā, kurās Tomass Dukurs piektdien ceturto vietu, kamēr titulētais Martins Dukurs pēc neveiksmīga pirmā brauciena otrajā spēja pakāpties par 12 pozīcijām un ieņemt astoto vietu.

Svētdien Pasaules kausa posma noslēgumā notiks sacensības bobsleja četriniekiem.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Oskara Melbārža, kurš gan šo sezon, visticamāk, trasē neatgriezīsies. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies arī pasaules čempionāts, tam notiekot marta ievadā.