foto: Reuters/Scanpix/LETA
Reikenens pēc sezonas beigām pametīs "Ferrari" komandu un atgriezīsies "Sauber"; viņu aizstās Leklērs
Somu pilots Kimi Reikenens pametīs "Ferrari" komandu.
Citi sporta veidi
2018. gada 11. septembris, 12:42

Reikenens pēc sezonas beigām pametīs "Ferrari" komandu un atgriezīsies "Sauber"; viņu aizstās Leklērs

Jauns.lv / LETA

Somu pilots Kimi Reikenens pēc Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 2018.gada sezonas beigām pametīs "Ferrrari" vienību un nākamās divas sezonas pavadīs "Sauber" rindās, otrdien paziņoja abas komandas.

Viņa vietu "Ferrari" komandā ieņems Monako pilots Šarls Leklērs.

Pašlaik 38 gadus vecais Reikenens "Ferrari" komandu pārstāvējis divos periodos - no 2007. līdz 2009. gadam un no 2014. gada līdz šai sezonai.

"Šo gadu laikā Kimi ieguldījums komandā kā braucējam un kā vienkārši cilvēkam bijis neatsverams. Viņš spēlējis būtisku lomu komandas izaugsmē. Kimi vienmēr būs daļa no "Ferrari" vēstures un ģimenes. Pateicamies viņam par visu, kā arī novēlam viņam un ģimenei laimīgu nākotni," teikts "Ferrari" paziņojumā.

Nākamās divas sezonas viņš pavadīs "Sauber" komandā, kurā uzsāka savu F-1 pilota karjeru.

"Kimi talants un pieredze F-1 ne tikai palīdzēs attīstīt mūsu auto, bet arī dos impulsu komandas progresam," uzsver "Sauber".

Reikenens F-1 debitēja 2001. gadā, kad pārstāvēja "Sauber" vienību, bet nākamos piecus gadus viņš bija "McLaren" pilots. Turpinājumā viņš trīs sezonas pavadīja "Ferrari" vienībā, 2007. gadā kļūstot par F-1 čempionu.

2010. un 2011. gadā viņš piedalījās pasaules čempionātā rallijā un NASCAR sacīkstēs, bet pēc tam soms atgriezās F-1, divas sezonas pārstāvot "Lotus" vienību, bet 2014.gadā atgriežoties "Ferrari" rindās.

Reikenens šosezon 14 sacīkstēs iekrājis 164 punktus, kas viņam dod trešo vietu.

Karjeras laikā viņš izcīnījis 20 uzvaras un 100 reizes kāpis uz goda pjedestāla.

Reikenena vietu "Ferrari" komandā aizņems 20 gadus vecais Monako pilots Leklērs, kurš pirms tam bija "Ferrari" testpilots, bet šajā sezonā debitējis F-1 "Sauber" vienības sastāvā.

Leklērs šosezon vienu reizi finišējis pirmajā sešiniekā un kopvērtējumā ar 13 punktiem atrodams 15. pozīcijā.

"Ferrari" komandu arī nākamajā sezonā pārstāvēs vācietis Sebstjans Fetels.