Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Vēl gan nevienu braucienu "uz pilnu klapi" neesmu aizvadījusi," saka Priedulēna. (Foto: Romāns Kokšarovs/ F/64 Photo Agency)

Skeletoniste Priedulēna atzīst, ka treniņi bijuši kā pa kalniem un lejām

Citi sporta veidi
2018. gada 14. februārī 08:24 2018. gada 14. februārī 08:24
LETA
Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna pirms dalības Phjončhanas olimpiskajās spēlēs cīnās ar sacensību trases otro un nu jau slaveno devīto virāžu, norādīja sportiste.

Trešdien noslēdzas skeletona oficiālie treniņi, bet dāmām starti paredzēti piektdien un sestdien. Noslēdzošajos treniņbraucienos 24 gadus vecā Priedulēna uzrādīja astoto un 12.laiku.

No sešiem oficiālajiem treniņbraucieniem Priedulēna pirmajā desmitniekā iebrauca divas reizes.

"Treniņbraucieni bijuši kā pa kalniem un lejām - mainās ne tikai uzrādītais laiks, bet arī paši braucieni. Ja pirmie četri bija galīgi garām, jo zaudēju divas sekundes, tad vēlāk es nācu arvien tuvāk. Tagad cīnos ar dažām vietām," pēc treniņu noslēguma atzina Priedulēna.

"Pirmajos oficiālajos treniņbraucienos biju ļoti apmierināta, jo konkurentēm pienācu tuvāk. Tā šķita kā gaisma tuneļa gala. Mēģinu pieslīpēt, lai man izdotos četri stabili braucieni," savu mērķi skaidroja Latvijas skeletoniste. "Kā redzējām kamaninu sportā, neko nevar zināt līdz pat pēdējam braucienam. Mēģināju strādāt pie tā un labāk uzķert atslēgas vietas. Sanāk kā kuro reizi, bet mēģinu, ko varu."

Priedulēna atklāja, ka noslēdzošajā treniņā viņa startu uzskrējusi ātrāk, lai vairāk saprastu, kā braukt pirmajās virāžās.

"Vēl gan nevienu braucienu "uz pilnu klapi" neesmu aizvadījusi. Es treniņos vairāk pievēršu uzmanību tendencēm, laikiem un līnijām. Šodien laikapstakļi, salīdzinot ar citām reizēm, ir krietni siltāki. Ledus ir nedaudz mīkstāks un vairāk paklausa," sacīja sportiste. "Kā jau visi, cīnos ar otro un nu jau slaveno devīto virāžu. Ja kļūdās kādā no tām, nākamās uz priekšu ir grūti palabot."

Priedulēna jau vasarā sarāva ceļgala krusteniskās saites, tomēr par spīti nopietnajam savainojumam viņa nolēma neveikt operāciju un šosezon startēt, Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojoties 11.vietā un divas reizes posmos paliekot uzreiz aiz goda pjedestāla.

"Par savu traumēto ceļgalu neesmu aizmirsusi, bet par to es nedomāju. Startēju ar ortozi," izteicās sportiste. "Slieču izvēli esmu izdarījusi. Šodien ir siltāks, bet sacensības man ir vakaros, tāpēc sagaidāms, ka būs vēsāks, un ledus būs ciets."

Priedulēna piedalījās arī 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kad izcīnīja dalītu 14.vietu, tomēr pēcāk Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) diskvalifikācijas par antidopinga pārkāpumiem saņēma trīs krievietes. Tiesa, rezultāti gan joprojām nav oficiāli mainīti.

Latvijas vīriešu skeletonisti Martins un Tomass Dukuri sacensības olimpiskajās spēlēs aizvadīs ceturtdien un piektdien.

Citi šobrīd lasa

Parādījušās pirmās pavasara vēstneses – kļavu sulas
Jauniete ar divām dzemdēm atmostas no četru dienu komas un uzzina, ka laidusi pasaulē bērnu 12
38 gadus vecā Hanna atklāti par savu izglābšanos no psoriāzes: "Tu esi tas, ko tu ēd!" 8
Pievienot komentāru

Стала известна причина смерти Карла Лагерфельда

Пять отморозков и один подросток: над четырежды изнасилованной школьницей надругался еще и таксист