foto: USA Today Sports
Gadsimta boksa cīņa par "naudas jostu": Meivezers 10. raundā uzvarējis Makgregoru
Boksa zvaigzne Meivezers uzvarējis UCF zvaigzni Makgregoru un guvis 50.panākumu karjerā.
Citi sporta veidi
2017. gada 27. augusts, 08:55

Gadsimta boksa cīņa par "naudas jostu": Meivezers 10. raundā uzvarējis Makgregoru

LETA

Amerikāņu boksa zvaigzne Floids Meivezers sestdien vēsturē, iespējams, ienesīgākajā cīņā uzvarēja jauktās cīņas mākslas (MMA) slavenāko sportistu Konoru Makgregoru.

Aizvadītajā duelī, kas risinājās pēc boksa noteikumiem, Makgregors rādīja lielisku sniegumu pirmajos trijos raundos, tomēr turpinājumā Meivezers pārņēma iniciatīvu un duelis tika apturēts desmitajā raundā, amerikānim gūstot savu piecdesmito panākumu profesionālās karjeras 50 cīņās. Dueļa beigās bija labi redzams Makgregora nogurums.

Uzreiz pēc dueļa Meivezers uzsvēra, ka šī viņam bija pēdējā cīņa karjerā, tomēr atzina, ka pirmajos trijos raundos Makgregors izrādījis negaidīti sīvu pretestību.

"MMA viņš tiešām smagi cīnās 25 minūtes, bet pēc 25.minūtes sāk piebremzēt. Es biju apsolījis, ka neļaušu viņam man pietuvoties, jo uz spēles bija likta boksa reputācija," pauda Meivezers.

Līdz šim par "gadsimta cīņu" tika uzskatīts Meivezera 2015.gada duelis, kad viņš 12 raundos uzveica filipīnieti Maniju Pakiao. Jau toreiz Meivezers nopelnīja aptuveni 220 miljonus dolāru (180 miljonus eiro) un tiek uzskatīts, ka šoreiz šī summa tiks pārspēta, tomēr daudz, kas atkarīgs no tā cik daudz līdzjutēju samaksāja par tiesībām skatīties dueli internetā.

Abi bokseri cīnījās svarā līdz 69,9 kilogramiem. Duelis nenotika par kādu no pasaules čempiona jostām, tomēr prestižākā boksa organizācija Pasaules Boksa padome (WBC) tā uzvarētājam bija izgatavojusi īpašu "Naudas jostu" jeb "Money belt".
Meivezers, kurš vairākkārt atzīts par pasaulē pelnošāko sportistu, karjeras laikā kļuva par deviņu pasaules čempiona jostu īpašnieku piecās svara kategorijā. Viņš karjeru bija noslēdzis 2015.gada septembrī, bet par godu šim panākumam atgriezās ringā.

Meivezera un Makgregora pirmscīņas svēršanās procedūra

Meivezera un Makgregora pirmscīņas svēršanās procedūra.

gallery icon
54

Zīmīgi, ka Meivezers tagad apsteidza slaveno smagsvaru bokseri Rokiju Marčiāno, kurš 1956.gadā karjeru noslēdza ar 49 uzvarām 49 cīņās. Viņš ir pirmais bokseris vēsturē, kurš 50 cīņu robežu sasniedzis bez zaudējumiem.

Tikmēr Makgregors savā MMA karjerā izcīnījis 21 uzvaru 24 cīņās, bet profesionālajā boksā šī īram bija pirmā nopietnā cīņa. Viņš ir vēsturē pirmais sportists, kurš spējis apvienot divu svaru kategoriju jostas prestižākajā UFC organizācijā.