Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Tamane ierāda vietu jaunajām komandas biedrenēm

2009. gada 11. jūnijā 23:59 2009. gada 11. jūnijā 23:59

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība savā ceturtajā Eiropas basketbola čempionāta spēlē pārliecinoši pārspēja titulēto Čehijas valstsvienību ar 65:47, nodrošinot vietu turnīra ceturdaļfinālā.

Latvietes var līksmot, jo pagaidām ir nepārspētas visos četros mačos, bet apetīte rodas ēdot...

Latvijas valstsvienībai, kā ierasts, rezultatīvākā bija Anete Jēkabsone-Žogota ar 25 punktiem, 17 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Zanei Tamanei, kura nākamo sezonu aizvadīs Čehijas čempionvienībā Prāgas "USK", savukārt viešņām 16 punktus guva viņu līdere Eva Vitečkova.

Pats spēles sākums latvietēm neizdevās, bet Anetes Jēkabsones-Žogota neļāva komandai atpalikt. Līdz ceturtdaļas vidum ritēja līdzīga cīņa, taču tad pēkšņi Latvijas izlases spēle pajuka. Uzbrukums apstājās, bet pretinieces meta ar augstu precizitāti. Pakāpeniski izdevās uzlabot spēli uzbrukumā, bet apturēt čehietes vēl neizdevās. Otrās ceturtdaļas sākumā Čehijas izlasei izdevās vēl viens izrāviens, un viešņas iekrāja astoņu punktu pārsvaru – 29:21, taču tūlīt pat graujoši atbildēja arī mūsu meitenes – 13:2! Puslaikā vadībā jau latvietes ar 34:31.

Čehietes cerēja, ka pēc puslaika viņām izdosies lauzt mača gaitu, bet Jēkabsone un pārējā komanda turpināja pirmajā sākto izrāvienu. Čehijas izlase uzbrukumā tika pilnīgi apturēta, ļaujot nākamajās 20 minūtēs gūt nieka 16 punktus (no kuriem pusi - pēdējās trīs minūtēs). Teju pārpildītā „Arēna Rīga” varēja celties kājās un pateikties savai izlasei par lieliski aizvadīto spēli un pelnīto uzvaru pār sieviešu basketbola lielvalsti Čehiju ar rezultātu 65:47.

Latvietēm izdevās nospēlēt lielisku spēli aizsardzībā un nepieļaut iepriekšējo spēļu nepilnības – cīņu par atlēkušajām bumbām uzbrukumā (Latvija 17 - Čehija 6) un lielo kļūdu skaitu (Latvija 8 - Čehija 15).

Liene Jansone intervijā kanālam TV3 izteicās, ka ir ļoti apmierināta ar spēli aizsardzībā, bet bez „sestā laukuma spēlētāja” - līdzjutējiem - viņām to būtu grūti paveikt. Spēlētāja arī noliedza iespēju, ka komanda justos paveikusi darbu ar iekļūšanu ceturtdaļfinālā: „Mēs par to nedomājam. Uz katru spēli mēs gatavojamies individuāli un par nākamajām pretiniecēm nedomājam.”

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien 20:15, kad „Arēnā Rīga” tiksies ar Slovākiju. Spēli būs iespējams vērot arī TV 3 kanālā.

Kristaps Saulītis/ Foto: Publicitātes foto