Marija Šarapova vairs nav pasaules bagātākā sportiste
Serēna Viljamsa apsteigusi diskvalificēto Šarapovu un kļuvusi par pasaules pelnošāko sportisti.
Sporta zvaigznes
2016. gada 7. jūnijs, 10:16

Marija Šarapova vairs nav pasaules bagātākā sportiste

Jauns.lv

Neskatoties uz sestdien piedzīvoto zaudējumu Francijas atklātā tenisa čempionāta finālspēlē, žurnāls "Forbes" pirmdien amerikāņu tenisisti Serēnu Viljamsu nosaucis par šī brīža pelnošāko sportisti pasaulē.

Iepriekšējo 12 mēnešu laikā Viljamsa nopelnījusi 28,9 miljonus dolāru (25 miljonus eiro), apsteidzot pašlaik par dopinga lietošanu diskvalificēto krievu tenisisti Mariju Šarapovu, kura par pasaules pelnošāko sportisti bija nosaukta 11 gadus pēc kārtas.

Pašlaik 34 gadus vecā Viljamsa tenisā dominē jau vairāk nekā dekādi. Amerikāniete 2002.gadā ieguva savu otro "Grand Slam" titulu un kopš tā laika tam pievienojusi vēl 19 augstākā līmeņa balvas.

Sestdien Viljamsa piekāpās spānietei Garvinjei Mugurusai un pagaidām vēl nespēja panākt vācieti Štefiju Grāfu, kura ar 22 "Grand Slam" tituliem ir atklātās ēras rekordiste.

Karjeras laikā Viljamsa balvās nopelnījusi 77,6 miljonus dolāru (67 miljonus eiro), kas ir vairāk nekā divas reizes par jebkuru citu sportisti. Šarapova ilgstoši bija bagātākā pasaules sportiste daudzo reklāmas līgumu dēļ, tomēr kopš viņa šogad tika pieķerta aizliegtās vielas meldonija lietošanā, tādi uzņēmumi kā "Nike", "American Express", "Porsche" un "TAG Heuer" no krievu zvaigznes ir distancējušies.

Pēdējos 12 mēnešos Šarapova nopelnījusi 21,9 miljonus dolāru (19 miljonus eiro), kas ir gandrīz astoņu miljonu dolāru (6,7 miljonu eiro) kritums salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Trešā pelnošākā sportiste pasaulē ar 14 miljoniem dolāru (12 miljoniem eiro) pēdējā gada laikā bijusi jauktās cīņas mākslas (MMA) cīkstone Ronda Rouzija, kura vien par 0,1 miljonu dolāru apsteidza Ziemeļamerikā populārā NASCAR autosacīkšu seriāla braucēju Daniku Patriku.

Pārējās vietas pelnošāko sportistu pirmajā desmitniekā aizņēmušas tenisistes - poliete Agņeška Radvaņska, dāniete Karolīna Vozņacka, Mugurusa, serbiete Ana Ivanoviča, baltkrieviete Viktorija Azarenka un Eižēnija Bušāra no Kanādas.

LETA/Foto: EPA/LETA; Reuters/Scanpix/LETA