Nīderlande Pasaules kausu uzsāk ar pārliecinošu uzvaru pār Dāniju
2010. gada 14. jūnijs, 16:33

Pasaules kausa izcīņas futbolā E apakšgrupas pirmās kārtas spēlē pirmdien Nīderlandes izlase ar rezultātu 2:0 (0:0) pieveica Dānijas valstsvienību.

­

Šajā mačā otrā puslaika sākumā Dānijas izlases aizsargs Simons Busks Poulsens bumbu sita savos vārtos, bet mača 85. minūtē Dirks Kujts dubultoja Nīderlandes valstsvienības pārsvaru.

Mača sākumā milzīgs teritoriālais pārsvars bija Nīderlandes futbolistiem, kas pārliecinoši kontrolēja bumbu Dānijas izlases soda laukuma tuvumā un centās izveidot bīstamus uzbrukumus, taču reālu draudu dāņu vārtiem nebija. Tomēr Dānijas komanda nesēdēja tikai aizsardzībā un atbildēja ar pāris bīstamiem pretuzbrukumiem, bet pārliecinoši spēlēja Nīderlandes vārtsargs Mārtens Štekelenburgs, kurš ar visiem dāņu sitieniem sekmīgi tika galā. Pirmā puslaika beigās mača iniciatīvu bija pārņēmusi Dānija, kas izdarīja vairākus labus sitienus pa pretinieku vārtiem, taču spēles pirmajās 45 minūtēs rezultāts tā arī netika atklāts.

Otrais puslaiks Dānijas izlasei sākas nesekmīgi. Pēc Robina van Pērsija centrējuma ļoti neveiksmīgi nospēlēja dāņu aizsargs Simons Busks Poulsens, kurš ar galvu centās aizsist bumbu tālāk no saviem vārtiem, taču tā atsitās pret vēl viena Dānijas izlases spēlētāja muguru un ielidoja dāņu vārtos. Arī turpinājumā Nīderlandes izlase uzbruka vairāk un bīstamāk, bet dāņi atbildēja tikai ar pāris neizteiksmīgiem pretuzbrukumiem. Mača 85. minūtē Nīderlande savu lielo spiedienu uz Dānijas izlases vārtiem pārvērta gūtajos vārtos, kad pēc Eljero Elia sitiena bumba trāpīja pa vārtu stabu, taču pirmais pie bumbas piesteidzās Kujts, kurš neviena netraucēts to sita tukšos vārtos. Atlikušajās spēles minūtēs Nīderlandes futbolistiem bija vēl pāris teicamas iespējas palielināt pārsvaru, taču tās netika izmantotas un rezultāts palika nemainīgs.

Otrajā E apakšgrupas pirmās kārtas mačā pirmdien plkst.17 pēc Latvijas laika Japāna uzsāks maču ar vienu no spēcīgākajām Āfrikas komandām Kamerūnu.

Nīderlandes izlases sastāvs: Mārtens Štekelenburgs, Džovanni van Bronkhorsts, Joriss Matijsens, Georgijs van der Vīls, Džons Heitinga, Marks van Bomels, Naidžels de Jongs (Demijs de Zēvs, 87.min.), Rafaels van der Vārts (Eljero Elia, 67.min.), Veslijs Snaijders, Dirks Kujts, Robins van Pērsijs (Ibrahims Afelajs, 77.min.).

Dānijas izlases sastāvs: Tomass Sērensens, Dāniels Agers, Simons Kērs, Larss Jakobsens, Simons Busks Poulsens, Kristians Poulsens, Tomass Ēnevoldsens (Jespers Grenkērs, 56.min.), Martins Jergensens, Tomass Kālenbergs (Kristians Ēriksens, 73.min.), Deniss Romedāls, Niklass Bendtners (Mikels Bekmans, 62.min.).